Filmografia:

Główne role

2007: Lili
2006: Ranczo jako Japycz
2006: Szatan z siódmej klasy
2006: Inland Empire
2005: Po sezonie jako Leon Kos
2004-2006: Pierwsza miłość jako Adam Żukowski
2004: Stacyjka
2003: Nienasycenie jako mąż księżnej Iriny
2003: Knife in the Water: A Ticket to the West jako on sam
2003: Ubu król jako ambasador USA
2002: As
2002: Król przedmieścia jako Senator Adam Polak
2002: E=mc² jako Profesor
2001: Poranek kojota jako Senator Polak
2001: Listy miłosne
2001: Raport jako profesor
2001: Wszyscy święci jako Michał, przyjaciel Marii z oddziału
2001: Przedwiośnie jako Profesor Fiszer
2000-2001: Miasteczko jako Kolega Kostka
2000: To my jako dyrektor
2000: Zakochani jako Ksiądz
2000: Chłopaki nie płaczą
1999: Ja, Malinowski
1999-2006: Na dobre i na złe jako Michał Kalita, ojciec Elżbiety Walickiej (1999-2003)
1999-2005: Lokatorzy jako Antoni Bogacki, stryj Stanisława (2003)
1999: Filmy o filmach jako on sam
1999-2000: Trędowata jako Hrabia Barski
1999: Gwiazdka w Złotopolicach jako Emil Gilewski
1999: Odlotowe wakacje jako doktor
1999: Patrzę na ciebie Marysiu jako ordynator
1998: "Pociąg" 40 lat później
1998-2003: Miodowe lata jako Supersierżant Zdobysław Kawałek
1997: Sztos jako Josef
1997: Złotopolscy jako Emil Gilewski, wuj Marylki Baki 1999-2003)
1997: Wyspa przy ulicy Ptasiej (Island on Bird Street, The) jako Podolski
1997: Księga wielkich życzeń
1997: Pułapka jako Oskar
1995: Anioł śmierci (Blood of the Innocent) jako ksiądz
1995: Dwa światy (Spellbinder) jako Trom
1995: Matki, żony i kochanki jako Sławimir Trzebuchowski
1995: Dzieje mistrza Twardowskiego jako Tomasz Reiner, lalkarz z Wittembergi
1995: Drzewa jako Profesor
1995: Doktor Semmelweis (Docteur Semmelweis) jako przewodniczący komisji
1994: Żabi skok jako Alfred Zineman
1994-1995: Fitness Club jako Troch, współwłaściciel telewizji osiedlowej "Trotel"
1994: Stella Stellaris
1994: Panna z mokrą głową jako Dyrektor szkoły
1994: Podróż Trzech Króli jako Dyrektor Hagmajer
1994: Polska śmierć jako Profesor
1993: Kolos (Koloss) jako Stefan Borovitz, adwokat Bragego
1993: Łowca. Ostatnie starcie jako pan
1993: Daens
1993: Rozmowa z człowiekiem z szafy jako inspektor
1993: Straszny sen dzidziusia Górkiewicza
1992: Warszawa. Rok 5703 (Warszawa. Annee 5703) jako niemiecki oficer
1992: Tragarz puchu jako Oficer
1992: Warszawa. Anne 5703 jako oficer
1992: Zwolnieni z życia jako dyrektor szpitala
1992: Europejska noc (In a Moment of Passion) jako Licytujący
1992: Kollos jako Stefan
1992: Europejska Noc (European night)
1992: Very polish practice, A jako ksiądz
1991: Heimweh des Walerjan Wrobel, Das
1991: Powodzenia, żołnierzyku (Bonne Chance Frenchie) jako Directeur (Opera Belfort)
1991: Rozmowy kontrolowane
1991: Siwa legenda jako Alojzy
1990: Zabić na końcu
1990: Piggate jako David Arnoldson
1990: Kanalia jako pryncypał
1990: Świnka jako Arnoldson
1990: Powrót wilczycy jako Ziembalski
1990: Seszele jako Poziemski
1989: Modrzejewska jako wiedeński rezyser
1989: Janka
1989: Gorzka miłość jako generał
1989: Gdańsk 39
1989: Konsul jako Berger
1989: Bal na dworcu w Koluszkach jako ambasador
1989: Powrót wabiszczura jako burmistrz
1989: Sceny nocne jako baron
1989: Oko cyklonu
1989: Ostatni prom jako kapitan
1988-1991: W labiryncie jako docent Józef Stopczyk
1988-1991: Pogranicze w ogniu jako major Brooks
1988: Wojna i pamięć (War and Remembrance) jako polski chłop
1988: Łabędzi śpiew jako Rogoziński, reżyser filmowy
1988: Przyjaciele wesołego diabła
1988: Gwiazda Piołun jako Aptekarz
1988: Kornblumenblau jako wodzirej
1988: Bliskie spotkania z wesołym diabłem jako Turysta
1988: Alchemik Sindivius jako Zwinger
1988: Alchemik jako Zwinger
1988: Powrót do Polski jako generał Schimmelpfenig
1988: Präriejäger in Mexiko: Benito Juarez jako Pablo Cortejo
1988: Obywatel Piszczyk jako ojciec Renaty
1988: Pan Samochodzik i praskie tajemnice jako Bob Smith
1987: Ballada o Januszku
1987: Sławna jak Sarajewo jako major
1987: Łuk Erosa jako von Palińsky
1987: Koniec sezonu na lody jako doktor
1987: Klątwa doliny węży jako Mężczyzna w ciemnych okularach
1987: Sonata marymoncka jako Borkowski
1987: Misja specjalna jako kapitan Smith
1986: Pierścień i róża jako Mrukiozo
1986: Na kłopoty... Bednarski jako Erlich
1986: Złota Mahmudia jako Angeł
1986: Epizod Berlin - West jako Nyżyński
1986: Dwie wigilie
1986: Der Barenhauter
1986: Republika nadziei jako wizytator Jost
1986: Pierścień i róża jako Mrukiozo
1985: Podróże Pana Kleksa jako Robot Filip
1985: Wakacje w Amsterdamie jako adwokat
1985: Zastihla mě noc
1985: Sachsens Glanz und Preußens Gloria: Brühl jako Rat Wetzel
1985: Republika ostrowska jako Wizytator Jost
1985: Temida jako "Jan Bigalski"
1985: Jesienią o szczęściu
1985: Ga, ga: Chwała bohaterom jako Showman
1985: Klatka
1985: Franziska jako graf Petofy
1985: C.K. Dezerterzy jako żandarm
1985: Bariery jako dziennikarz Leon
1985: Chrześniak jako Wacek - Ambasador
1985: Dłużnicy śmierci jako Hiszpan
1985: Diabelskie szczęcie jako ordynator
1985: Menedżer jako dyrektor
1985: Sceny dziecięce z życia prowincji jako Doktor W.
1985: Sezon na bażanty jako właściciel warsztatu
1985: Mokry szmal jako Dyrektor Tokarski
1984: Rycerze i rabusie jako Walenty Dąbski)
1984: Fetysz jako major MO
1984-1987: Zdaniem obrony
1984: Lekarze (Ärztinnen Rolfa Hochhutha)
1984: Ultimatum jako Komisarz
1984: Zabicie ciotki jako Dozorca
1984: Lekarki (Ärztinnen)
1984: Przyspieszenie jako ojciec Maćka (głos)
1984: Remis
1984: Smażalnia story jako Gminny architekt
1984: Przemytnicy
1984: Porcelana w składzie słonia
1984: O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji jako Zadbany
1984: Szaleństwa panny Ewy jako Pan Zawiłowski
1983: Ślady wilczych zębów (Zánik samoty Berhof) jako Oficer
1983: Na odsiecz Wiedniowi jako H. G. Wettyn, elektor saski
1983: Kamienne tablice jako Profesor
1983: Fucha jako Właściciel zakładu pogrzebowego
1983: Fort 13 jako Kapitan
1983: Akademia Pana Kleksa jako Golarz Filip
1983: Planeta krawiec jako Przewodniczący Rady Narodowej
1983: Pastorale Heroica jako Pełnomocnik
1983: Piętno jako Prokurator
1983: Ostrze na ostrze jako Dąbski
1982: Życie Kamila Kuranta jako Julian Wercman
1982: Hotel Polanów i jego goście (Hotel Polan und seine Gäste) jako Ziemliński
1982: Wilczyca jako Hrabia Wiktor Smorawiński
1982: Wielki Szu jako Mikun
1982: Wyłap
1982: Lange Ritt zur Schule, Der jako Zła blada twarz
1982: Rächer, Retter und Rapiere
1982: Popielec jako pełnomocnik
1982: Gry i zabawy
1982: Jest mi lekko
1982: Prinz hinter den sieben Meeren, Der
1982: Promień
1982: Przeklęta ziemia jako Dziekan
1982: Odwet jako Inżynier Midroń
1981: Białe tango jako Jerzy
1981: Wielki bieg jako Przewodniczący
1981: Vabank jako Jubiler
1981: Wolny strzelec jako Naczelny
1981: Kolonie, Die jako Hansen
1981: Aus der Franzosenzeit jako Muller Voss
1981: On, Ona, Oni jako Wicedyrektor
1981: "Anna" i wampir jako Major Dobija
1981: Pogotowie przyjedzie
1981: Okolice spokojnego morza jako Barański
1980: Wyrok śmierci jako Major Rawicz
1980: Młyn Lewina (Levins Muhle)
1980: Demokrati jako Petrovic
1980: Anamnese
1980: Archiv des Todes jako Janek
1980: Jeśli serce masz bijące jako oficer w pociągu
1980: Laureat
1980: Krab i Joanna jako Kapitan Cezary
1980: Czułe miejsca jako Minister
1979: Gazda z Diabelnej jako szabrownik
1979: Wiśnie
1979: Schmuggler von Rajgorod, Die jako Waldemar Dreßler
1979: Buddenbrookowie (Buddenbrooks, Die) jako Członek Komitetu Obywatelskiego
1979: Drachens grauer Atem, Des jako Profesor Leo Wilkers
1979: Gwiazdy poranne jako Starosta
1979: Porwanie Savoi (Pochiszczenije Savoi) jako Berget
1979: Placówka jako Bandos
1979: Ojciec królowej jako Baron von und zu Waldzug
1979: Na własną prośbę jako Jerzy
1978: Wesela nie będzie jako Ordynator
1978: Achillesferse
1978: Fleur Lafontaine
1978: Ich will euch sehen
1978: Severino jako Dowódca posterunku policji konnej
1978: Henkers Bruder, Des jako Barner, kupiec
1978: Koty to dranie
1978: Schwarze Muhle, Die
1977: Znak Orła jako komtur krzyżacki
1977: Poza układem jako Jerzy Paćko, kierownik kadry narodowej
1977: Kombinator (Anton der Zauberer)
1977: Milioner
1977: Palace Hotel jako Pan Lacoste
1976: Trini
1976: Im Staub der Sterne jako Thob
1976: Hasło jako właściciel objazdowego sklepu spożywczego
1976: Karino jako Jabłecki, trener na Służewcu
1976: Bezkresne łąki jako Daniel, przyjaciel Marty
1976: Beethoven (Beethoven - Tage aus einem Leben) jako Znajomy Beethovena
1975: Polizeiruf 110 - Zwischen den Gleisen
1975: Suse, liebe Suse
1975: Unheilige Sophia, Die
1975: Mein blauer Vogel fliegt
1975: Jej powrót
1975: Kazimierz Wielki jako Karol Robert
1974-1977: Czterdziestolatek jako inżynier Małkiewicz
1974: Ile jest życia
1974: Zapamiętaj imię swoje jako Kapitan statku
1974: Prípad mrtvého muze jako Kryminalista
1974: Visa für Ocantros
1974: Potop jako Karol X Gustaw
1973-1979: Unsichtbare Visier, Das
1973: Apachen jako Ramon
1973: Unischtbare Visier, Das
1973: Unterm Birnbaum jako Szulski
1973: Poprzez piąty wymiar
1973: Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy jako Kierownik produkcji w zakładzie
1972: Klucze (Schlussel, Die) jako Pawlik
1972: Tecumseh jako McKew
1972: Er, Sie, Es
1972: Wiatarat na Pateszestwijata
1972: Tajemnica Andów (Geheimnis der Anden, Das)
1972: Vyatarat na pateshestviyata
1972: Kwiat paproci
1972: Kopernik jako Poseł hiszpański
1971: Wiktoryna, czyli czy pan pochodzi z Beauvais?
1971: Zabijcie czarną owcę jako Inżynier Carbonero
1971: Liebeserklärung an G.T.
1971: Lekcja odwagi (Lekce) jako Robert Stone
1971: KLK an PTX - Die Rote Kapelle jako Douglas Viscont
1971: Stranen dvuboy jako Robert Huston
1971: Lekcje jako Stone
1971: 5 i 1/2 bladego Józka
1971: Pygmalion XII (Pigmalion XII) jako Brooke
1971: Szerokiej drogi kochanie jako Właściciel warsztatu Maćkowski
1970: Twarz anioła
1970: Underground jako Lebrun, dowódca francuskiego ruchu oporu
1970: Folge einem Stern jako Wendorff
1970: Aus unserer Zeit jako Sasza Pronin
1970: Pogoń za Adamem jako Inżynier Babecki
1970: Różaniec z granatów
1970: Raj na ziemi jako Ziółkowski
1969: Verdacht auf einen Toten
1969: Sąsiedzi jako Komendant policji
1969: Znaki na drodze jako Kierownik Pasławski
1969: Zeit zu leben
1969: Rendezvous mit Unbekannt jako Oficer SB
1968: Hrabina Cosel jako Lecherenne
1968: Ruchome piaski
1968: Otello z M-2 jako adwokat Chrupkowej
1967-1968: Stawka większa niż życie jako Rioletto
1967: Człowiek, który zdemoralizował Hadleyburg jako nieznajomy, człowiek, który zdemoralizował Hadleyburg
1967: Wenus z Ille
1967: Przeraźliwe łoże jako Gracz Millvi
1967: Dziadek do orzechów jako Ojciec
1967: Zamrożone błyskawice (Gefrorenen Blitze, Die) jako Stefan Borawski
1967: Poradnik matrymonialny
1966: Zejście do piekła (Descent to Hell, The) jako Harrison
1966-1970: Czterej pancerni i pies jako Gestapowiec (głos)
1966: Cała naprzód jako Ekscelencja/władca haremu
1966: Bicz Boży jako Mecenas
1966: Chudy i inni jako Dziennikarz
1966: Don Gabriel jako Leukamer
1966: Powrót na Ziemię
1965: Kapitan Sowa na tropie jako Krzysztof Małecki
1965: Jutro Meksyk jako Działacz sportowy
1965: Katastrofa jako Prokurator
1965: Sposób bycia jako Górny
1965: Pierwszy pawilon
1964: Agnieszka 46 jako Zenon Bałcz
1964: Rękopis znaleziony w Saragossie jako Don Avadoro, herszt Cyganów
1964: Panienka z okienka jako Oskarżyciel w sądzie gdańskim
1963: Yokmok jako Cygan
1963: Ich dzień powszedni jako Lekarz
1963: Pamiętnik pani Hanki jako Hrabia Toto
1962: Mandrin jako Grandville
1962: Na białym szlaku jako Sikora
1961: Ludzie
1961: Odwiedziny prezydenta jako Witold/prezydent
1961: Ogniomistrz Kaleń jako Bir
1961: Nóż w wodzie jako Andrzej
1960: Krzyżacy jako Fulko de Lorche
1960: Szklana góra
1960: Szczęściarz Antoni jako Mecenas Saturnin Potapowicz
1959: Pociąg jako Jerzy
1959: Sygnały jako Pan z teczką
1958: Zadzwońcie do mojej żony
1958: Baza ludzi umarłych jako Dziewiżtka
1958: Ósmy dzień tygodnia jako Ciapuś, narzeczony Eli
1957: Eroica - Symfonia bohaterska w dwóch częściach (Eroica) jako oficer węgierski
1957: Król Maciuś I
1956: Człowiek na torze
1956: Nikodem Dyzma
1955: Zaczarowany rower
1955: Trzy starty jako Fotoreporter "Expressu"
1955: Godziny nadziei jako Oficer amerykański
1955: Sprawa pilota Maresza jako Surowiec
1953-1954: Celuloza jako Stuposz

Gościnnie:

2004-2006: Pensjonat pod Różą jako Michał
2003-2005: Defekt jako Bąk, pensjonariusz domu starców
2003-2006: Fala zbrodni jako Taksówkarz
2002: Przedwiośnie jako Profesor Franz Fiszer, dziekan medycyny
2002: Król przedmieścia jako Adam Polak, senator
2001: Słoneczna włócznia jako Doktor Hausman
2000: 13 Posterunek 2 jako Biznesmen
1999-2005: Świat według Kiepskich jako Lekarz / Aktor Hektor
1999: Policjanci jako Brat Jobkiewiczowej
1998: Matki, żony i kochanki II jako Sławomir Trzebuchowski, ojciec Hanki
1997-2006: Klan jako Horst Bednorz
1996: Ekstradycja 2 jako Prowadzący licytację
1993: WOW
1991-1993: Kuchnia polska jako Ignacy Feureisen
1990: Napoleon jako Lord Keith
1989: Odbicia jako Szcześniak, mąż Agaty
1985: Przyłbice i kaptury jako Fryderyk von Walennrode, wielki marszałek w Malborku
1982-1986: Blisko, coraz bliżej jako Manfred Wehlinger, ojciec Irmy
1978: Życie na gorąco
1977: Lalka jako Adwokat Łęckiego
1976-1987: 07 zgłoś się jako Leon Skotnicki, dyrektor "Elbawu"
1972: Kopernik jako Don Alonso, poseł hiszpański w Ferrarze
1968: Hrabina Cosel jako Hrabia Lecherenne
1988: Pan Kleks w kosmosie jako Mnich
1987: Między ustami a brzegiem pucharu jako ; admirał von Carolath (nie wymieniony w napisach)
1987: Trójkąt Bermudzki jako Naczelnik więzienia
1966: Piekło i niebo
1961: Dziś w nocy umrze miasto jako Jeniec w schronie (nie wymieniony w napisach)