Dziennik.plKultura

Poniedziałek, 21 maja 2012

Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 38°C

Zagraniczne gwiazdy na 32. Przegląd Piosenki Aktorskiej

2011-01-17 | Ostatnia aktualizacja: 23:05 | Komentarze: 0 | skomentuj
Legenda undergroundu Meredith Monk

Legenda undergroundu Meredith Monk / AP

Legendarna artystka z nowojorskiego undergroundu Meredith Monk, hip-hopowy zespół z Moskwy i kanadyjska piosenkarka francuskojęzyczna Jorane znajdą się wśród zagranicznych artystów, którzy wystąpią na 32. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Pogoda

POLSKA

Poniedziałek 2012-05-21

temp. min 6°C max. 30°C
opady: śladowe opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Joanna Kiszkis, Monk zaprezentuje we Wrocławiu "Songs of Ascension", co w wolnym tłumaczeniu może znaczyć "Pieśń o wznoszeniu się". "To będzie trzecie wystawienie tego spektaklu na świecie. Tego nie można przegapić" – oceniła Kiszkis, informując zarazem, że artystka zaprezentuje ten spektakl we Wrocławiu dwukrotnie.

Przedstawienie zostało przygotowane w "znakomitej międzynarodowej obsadzie" i opowiada o pięknie, wolności i poświeceniu. "Artystkę bardzo trudno jest namówić do wystawiania tego spektaklu m.in. ze względu na ten międzynarodowy zespół, który gra" – mówiła rzeczniczka.

Według Kiszkis, kanadyjska piosenkarka francuskojęzyczna Joanne Pelletier Jorane to "bardzo intrygująca artystka". "W spektaklu przygotowanym specjalnie na wrocławski przegląd Jorane wystąpi w duecie z pianistą Anthonym Rozankovicem" – zapowiedziała rzeczniczka.

Ciekawie – jej zdaniem – zapowiada się też występ moskiewskich hip-hopowców, którzy do Wrocławia przyjadą z przedstawieniem "Cops on Fire", czyli "Kopy w ogniu". "Zobaczymy żywych hip-hopowców lub hip-operowców, tekturowe dekoracje, zabawne triki i profesjonalną choreografię" – zapewniła Kiszkis. Ujawniła, że spektakl opowiada o czterech policjantach i niedoświadczonym stażyście Pipi, a to wszystko w scenografii wykonanej z tektury, co tworzy dość komiksową oprawę.

Wrocław odwiedzi także australijska artystka Sheridan Harbridge ze spektaklem "A Series of Seductions in 90 Minutes". Australijka wcieli się – jak opowiadała rzeczniczka – w pełną pasji i emocji kobietę przechodzącą serię niepomyślnych randek. "Będziemy mieli do czynienia z pełnym humoru przedstawieniem kabaretowym" – mówi Kiszkis.

PAP Źródło: PAP
12następna »

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Zaufaj ekspertom i
schudnij skutecznie.

Najczęściej komentowane

«