• Rysunek z komiksu "Tylko spokojnie"
  33
  Świetny album "Tylko spokojnie" Henryka to opowieść o śmiertelnej chorobie, tocząca się w rytm muzyki gigantów jazzu i rocka.
 • rysunki Henryka Sawki
  Jak zachować się w windzie, zatłoczonym autobusie czy wirtualnej przestrzeni? Jak zrobić dobre wrażenie pierwszego dnia w pracy? Jak cieszyć się z uzyskania podwyżki, jednocześnie nie chwaląc się nią? Jeżeli mamy wątpliwości, w jaki sposób zachować się w tych i wielu innych sytuacjach, z pomocą i radami przychodzi "Sztuka bycia i obycia. Poradnik dla potrzebujących". Książka Macieja A. Brzozowskiego z rysunkami Henryka Sawki.
 • Szczepan Twardoch
  39
  2
  Szczepan Twardoch napisał na portalu społecznościowym do Donalda Tuska. "Słusznie skrytykował" - uważa Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i reżyser m.in. "Lejdis" i "Testosteron".
 • Okrągły Stół / Fot. Chris Niedenthal
  3
  Wybory 4. czerwca w Polsce, protesty studentów w Chinach, aksamitna rewolucja w Czechosłowacji, obalenie Ceausescu w Rumunii  i w końcu upadek Muru Berlińskiego w Niemczech. Rok 1989 obfitował w wiele przełomowych wydarzeń, którym towarzyszyła atmosfera nadziei. Wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego, obecny był Chris Niedenthal. W wydanym właśnie albumie "1989 Rok nadziei" fotoreporter, za pomocą swoim znakomitych zdjęć, przypomina ten niezwykły czas.
 • Warszawskie Targi Książki
  1
  Siedem tomów wierszy, pięć powieści, cztery tomy reportaży i cztery książki eseistyczne zostały w tym roku nominowane do Literackiej Nagrody Nike – ogłoszono w czwartek na Warszawskich Targach Książki. Laureata Nike poznamy 1 października.
 • Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof
  Rodzimi mistrzowie pióra i gwiazdy światowej literatury, debaty i dyskusje prowadzone przez cenionych krytyków i znanych dziennikarzy, okołoliterackie brzmienia na koncertach w klubie festiwalowym, spektakle tworzone na żywo oraz pop-up restauracja pełna smaków Jadłonomii – to wszystko w programie Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury, który startuje 15 maja.
 • Kapitan Żbik
  5
  24
  "Gdzie jest jasnowłosa?", "Wąż z rubinowym oczkiem" czy "Nocna wizyta" - to tylko niektóre z przygód słynnego Kapitana Żbika, bohatera komiksów z lat 70. Jego postać ożywa ponownie w książce Mateusza Szlachtycza i Maxa Suskiego pt. "Kapitan Żbik. Portret pamięciowy".
 • Książki
  Żadna ostateczna decyzja w sprawie dalszego procedowania projektu ustawy Polskiej Izby Książki ws. jednolitej ceny książki nie została podjęta - poinformowało w piątek PAP ministerstwo kultury. Resort podkreśla, że nie jest to projekt MKiDN, lecz PIK.
 • Tru
  6
  Tysiące oddanych głosów, pięć świetnych tytułów i tylko jeden zwycięzca. Mali czytelnicy i ich rodzice zdecydowali, że książka "Tru" Barbary Kosmowskiej z ilustracjami Emilii Dziubak jest najlepszym tytułem 2016 roku. Opowieść zajączka, który wraz z mamą, bratem i siostrą musiał emigrować do Koniczyn Dolnych wzrusza swoją aktualnością.
 • Alicja i Ryszard Kapuścińscy
  2
  9
  Niektóre zrezygnowały z własnych ambicji zawodowych, by stworzyć ukochanym mężczyznom jak najlepsze zaplecze do wielkich osiągnięć, inne realizowały swoje pasje godząc je z utrzymaniem domu i wspieraniem sławnego męża. W książce "Dzisiaj rozmawiamy o Pani", autorka Agnieszka Nabrdalik zebrała wywiady z siedmioma żonami słynnych mężczyzn. Każda z nich opowiedziała swoją ciekawą historię.
 • Minister Piotr Gliński
  2
  1
  Zadaniem projektowanej ustawy o jednolitej cenie książki, będzie bronienie rynku księgarskiego, a także interesów drobnych księgarzy i wydawców - powiedział w piątek minister kultury prof. Piotr Gliński. Zaznaczył, że jest to regulacja, którą MKiDN chce "ewentualnie wprowadzić".
 • Zdjęcie pochodzi z okładki książki "Wszystko jak chcesz" fot. SAP Archiwum Muzeum w Stawisku Fotonova
  5
  5
  WSZYSTKO JAK CHCESZ to publikowana po raz pierwszy korespondencja sprzed pół wieku. Prawdziwa historia męskiej miłości, którą rządzą uniwersalne prawa tragedii i romansu. Czyta się ją jak powieść.