• Owca / Fot. Karol Nienartowicz / "Górskie wyprawy fotograficzne"
  "Góromania to nieuleczalna choroba, ciężka do wyjaśnienia. Obcowanie z górami jest przeżyciem estetycznym, kulturowym i sportowym, a kiedy do górskich wędrówek dołączy jeszcze fotografowanie również artystycznym" - pisze we wstępie do swojej książki Karol Nienrtowicz. W "Górskich wyprawach fotograficznych" zajdziemy jego piękne zdjęcia, a także porady na temat fotografowania gór oraz  całe mnóstwo barwnych historii stanowiących punkt wyjścia do bardziej uniwersalnych opowieści o fotografii.
 • Indianie z Ameryki Północnej
  1
  Dlaczego posiadający ogromne fortuny Indianie z plemienia Osage w latach 20 XX wieku ginęli w tajemniczych okolicznościach? Amerykański dziennikarz David Grann poświęcił mnóstwo czasu, by przyjrzeć się jednej z najbardziej szokujących zbrodni w historii Stanów Zjednoczonych, przy okazji przybliżając czytelnikowi, jak wyglądało rozwiązywanie zagadek kryminalnych w pionierskich czasach oraz jakie były początki FBI.
 • Miejsca, których nie ma
  22
  Na przejściu granicznym w Dorohusku prawie zawsze się stoi. Godzinę, dwie, pięć, osiem. Nawet lubię tak stać. To jest jak oczekiwanie na wjazd do przeszłości. Do przeszłości, bo na Wołyniu czas się zatrzymał. Od razu za granicą jest inny świat.
 • Książka
  22
  7
  Decyzja departamentu kontroli publikacji w sprawie pracy brytyjskiego historyka Anthony Beevora "Stalingrad" wprowadza jedynie zakaz sprowadzania z Rosji tamtejszego wydania, ale jest nieodwołalna - powiedział w sobotę AFP szef tego departamentu Serhij Olijnyk.
 • Wyłącznie z pisania książek w Polsce utrzymuje się może kilku autorów.
  3
  Na rynku książki rządzą duzi wydawcy i celebryci pióra. Drobnym oficynom i autorom, którzy stanowią większość, coraz trudniej się przebić.
 • Książka
  W roku 1961 w Ameryce ukazała się kultowa powieść science fiction Roberta Heinleina "Obcy w obcym kraju". To historia człowieka wychowanego przez Marsjan, który wraca na Ziemię i nie może się jej nadziwić. Pół wieku (z górką) później Arlie R. Hochschild napisała "Obcego we własnym kraju". I trzymam kciuki, żeby ta książka też okryła się legendą. Bo na to absolutnie zasługuje.
 • Rafał Woś
  Postprawda została uznana przez anglosaskie elity za słowo 2016 r. Przy okazji pojawiło się pytanie o jego rodowód. Bo wbrew pozorom alternatywne fakty nie pojawiły się w życiu publicznym wraz z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta.
 • rys. Mariusz Adryszczyk
  7
  88
  W moich książkach staram się pokazywać alternatywne sposoby reagowania na cudzą odmienność. Moi bohaterowie mają przyjaciół. Nie dlatego, że są gejami, i nie mimo tego, że są gejami, tylko dlatego, że są fajnymi ludźmi, z którymi warto się zadawać. I jeśli ktoś ich odrzuca wyłącznie ze względu na ich orientację, to sam sobie robi krzywdę, bo traci szansę na przyjaźń z ciekawym człowiekiem – mówi w rozmowie z dziennik.pl Natalia Osińska, autorka książki o homoseksualnej młodzieży.
 • Książki
  1
  Ponad 700 wystawców i tylu autorów będzie gościć na 21. Międzynarodowych Targach Książki, które w czwartek rozpoczęły się w Krakowie. Ofertę specjalną przygotował gość honorowy – Francja. Impreza potrwa do niedzieli.
 • George Saunders
  3
  Amerykański pisarz George Saunders został uhonorowany literacką Nagrodą Bookera – najbardziej prestiżową w W. Brytanii. Otrzymał ją za powieść "Lincoln in the Bardo". O przyznaniu nagrody za najlepszą powieść w 2017 r. poinformowało we wtorek w Londynie jury.
 • Mala księgarnia
  4
  100
  Małe księgarnie muszą mierzyć się z konkurencją nie tylko ze strony sieciówek, lecz nawet spożywczych dyskontów. Do nierównej walki postanowiły więc stanąć w jednym szeregu.
 • Kazuo Ishiguro
  18
  Brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia Kazuo Ishiguro został tegorocznym laureatem literackiej Nagrody Nobla - ogłosiła w czwartek Akademia Szwedzka.
 • Defilada z okazji Odzyskania Niepodległości

  Żołnierzu! Do you speak English? Nie? To pożegnaj się z karierą w armii. Wojskowi odgrażają się sądem

 • Opel Corsa GSi

  Opel powiększa rodzinę. Legendarny model wraca na polski rynek i imponuje silnikiem

 • Samochody

  Poseł Liroy-Marzec znalazł bat na oszustów i chce zmian w prawie. "To prosty ruch, który bardzo ułatwi życie kupujących używane auta"

Zobacz więcej