• Rafał Woś
  Postprawda została uznana przez anglosaskie elity za słowo 2016 r. Przy okazji pojawiło się pytanie o jego rodowód. Bo wbrew pozorom alternatywne fakty nie pojawiły się w życiu publicznym wraz z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta.
 • rys. Mariusz Adryszczyk
  7
  88
  W moich książkach staram się pokazywać alternatywne sposoby reagowania na cudzą odmienność. Moi bohaterowie mają przyjaciół. Nie dlatego, że są gejami, i nie mimo tego, że są gejami, tylko dlatego, że są fajnymi ludźmi, z którymi warto się zadawać. I jeśli ktoś ich odrzuca wyłącznie ze względu na ich orientację, to sam sobie robi krzywdę, bo traci szansę na przyjaźń z ciekawym człowiekiem – mówi w rozmowie z dziennik.pl Natalia Osińska, autorka książki o homoseksualnej młodzieży.
 • Książki
  1
  Ponad 700 wystawców i tylu autorów będzie gościć na 21. Międzynarodowych Targach Książki, które w czwartek rozpoczęły się w Krakowie. Ofertę specjalną przygotował gość honorowy – Francja. Impreza potrwa do niedzieli.
 • George Saunders
  3
  Amerykański pisarz George Saunders został uhonorowany literacką Nagrodą Bookera – najbardziej prestiżową w W. Brytanii. Otrzymał ją za powieść "Lincoln in the Bardo". O przyznaniu nagrody za najlepszą powieść w 2017 r. poinformowało we wtorek w Londynie jury.
 • Mala księgarnia
  4
  100
  Małe księgarnie muszą mierzyć się z konkurencją nie tylko ze strony sieciówek, lecz nawet spożywczych dyskontów. Do nierównej walki postanowiły więc stanąć w jednym szeregu.
 • Kazuo Ishiguro
  18
  Brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia Kazuo Ishiguro został tegorocznym laureatem literackiej Nagrody Nobla - ogłosiła w czwartek Akademia Szwedzka.
 • Cezary Łazarewicz
  7
  5
  Cezary Łazarewicz, autor reportażu "Żeby nie było śladów" został tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nike. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w niedzielę w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Ania Przybylska
  9
  6
  "Ania" to biografia Anny Przybylskiej autorstwa Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego, dziennikarzy "Gazety Wyborczej Trójmiasto". Autorzy opowiadają w niej o Ani takiej, jaka była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia. Książka przedstawia historię jej życia, mówi o ważnych dla niej wartościach, ale także o jej walce z paparazzi i tabloidowymi mediami.
 • pietrzak
  10
  46
  Nareszcie doszliśmy do Polski. Stało się to podczas wyborów 2015 roku - powiedział twórca "Kabaretu pod Egidą", autor piosenki "Żeby Polska była Polską" Jan Pietrzak na wtorkowej promocji książki "Z PRL-u do Polski. Osiemdziesiątka Pana Janka".
 • Martin Luther King
  Martin Luther King zmienił bieg historii XX wieku. Ale co znaczy dziś? Czy jest już tylko pomnikiem, symbolem z lamusa? A może jego wzniosłe idee wciąż trafiają na podatny grunt?
 • Ludzie
  1
  10
  Ciężko jest się wcisnąć między dwie dominujące narracje o polskiej transformacji – tę o wielkim sukcesie i zielonej wyspie oraz tę o demoliberalnym, postkomunistycznym spisku z esbeckiej inspiracji. Ciężko, bo mało tam miejsca.
 • Orient Express
  4
  Życie pisze naprawdę niezwykłe scenariusze, niektóre tak nieprawdopodobne, że nie sposób je sobie wyobrazić, nawet pisarzom. Czasami wystarczy bowiem sięgnąć po historię, która zdarzyła się tuż obok nas i dodać coś od siebie by powstała powieść jedyna w swoim rodzaju. Czy wiecie jak wielu autorów inspirowało się prawdziwymi zdarzeniami? Wspólnie z księgarnią Gandalf, przygotowaliśmy kilka takich przykładów.
 • Michał Wójcik

  Wiceminister sprawiedliwości: Jarosław Kaczyński mówi prawdę, decyzja TSUE nie przywraca sędziów SN do pracy

 • Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami

  Bezpartyjność a spożycie marchewki. Czy Prezes Kaczyński poddaje nas zbiorowej hipnozie? [OPINIA]

 • Borys Budka

  Borys Budka naruszył ciszę wyborczą? "Przepraszam, post pojawił się na skutek błędu systemu"

Zobacz więcej