• „Bajka na końcu świata, tom 1. Ostatni ogród”, scenariusz i rysunki: Marcin Podolec, Kultura Gniewu 2017
  54
  Pierwszy tom komiksowej serii "Bajka na końcu świata" dowodzi, jak wszechstronnym artystą jest Marcin Podolec.
 • Rafał A. Ziemkiewicz
  28
  625
  "Mówiąc krótko: człowiek demolka. Gdzie się pojawi, oczekuje bezwarunkowego podporządkowania albo rękami tych, którzy mu się bezwarunkowo podporządkowali, wszystko rozpieprzy (...)" – pisze o Józefie Piłsudskim w "Złowrogim cieniu Marszałka" Rafał A. Ziemkiewicz. "Niezdolny do jakiejkolwiek kooperacji, do funkcjonowania innego niż w roli dyktatora (...)" – dodaje oskarżycielsko.
 • Rysunek z komiksu "Tylko spokojnie"
  40
  Świetny album "Tylko spokojnie" Henryka to opowieść o śmiertelnej chorobie, tocząca się w rytm muzyki gigantów jazzu i rocka.
 • rysunki Henryka Sawki
  56
  Jak zachować się w windzie, zatłoczonym autobusie czy wirtualnej przestrzeni? Jak zrobić dobre wrażenie pierwszego dnia w pracy? Jak cieszyć się z uzyskania podwyżki, jednocześnie nie chwaląc się nią? Jeżeli mamy wątpliwości, w jaki sposób zachować się w tych i wielu innych sytuacjach, z pomocą i radami przychodzi "Sztuka bycia i obycia. Poradnik dla potrzebujących". Książka Macieja A. Brzozowskiego z rysunkami Henryka Sawki.
 • Szczepan Twardoch
  40
  3
  Szczepan Twardoch napisał na portalu społecznościowym do Donalda Tuska. "Słusznie skrytykował" - uważa Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i reżyser m.in. "Lejdis" i "Testosteron".
 • Okrągły Stół / Fot. Chris Niedenthal
  12
  Wybory 4. czerwca w Polsce, protesty studentów w Chinach, aksamitna rewolucja w Czechosłowacji, obalenie Ceausescu w Rumunii  i w końcu upadek Muru Berlińskiego w Niemczech. Rok 1989 obfitował w wiele przełomowych wydarzeń, którym towarzyszyła atmosfera nadziei. Wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego, obecny był Chris Niedenthal. W wydanym właśnie albumie "1989 Rok nadziei" fotoreporter, za pomocą swoim znakomitych zdjęć, przypomina ten niezwykły czas.
 • Warszawskie Targi Książki
  1
  Siedem tomów wierszy, pięć powieści, cztery tomy reportaży i cztery książki eseistyczne zostały w tym roku nominowane do Literackiej Nagrody Nike – ogłoszono w czwartek na Warszawskich Targach Książki. Laureata Nike poznamy 1 października.
 • Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof
  Rodzimi mistrzowie pióra i gwiazdy światowej literatury, debaty i dyskusje prowadzone przez cenionych krytyków i znanych dziennikarzy, okołoliterackie brzmienia na koncertach w klubie festiwalowym, spektakle tworzone na żywo oraz pop-up restauracja pełna smaków Jadłonomii – to wszystko w programie Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury, który startuje 15 maja.
 • Kapitan Żbik
  5
  23
  "Gdzie jest jasnowłosa?", "Wąż z rubinowym oczkiem" czy "Nocna wizyta" - to tylko niektóre z przygód słynnego Kapitana Żbika, bohatera komiksów z lat 70. Jego postać ożywa ponownie w książce Mateusza Szlachtycza i Maxa Suskiego pt. "Kapitan Żbik. Portret pamięciowy".
 • Książki
  Żadna ostateczna decyzja w sprawie dalszego procedowania projektu ustawy Polskiej Izby Książki ws. jednolitej ceny książki nie została podjęta - poinformowało w piątek PAP ministerstwo kultury. Resort podkreśla, że nie jest to projekt MKiDN, lecz PIK.
 • Tru
  6
  Tysiące oddanych głosów, pięć świetnych tytułów i tylko jeden zwycięzca. Mali czytelnicy i ich rodzice zdecydowali, że książka "Tru" Barbary Kosmowskiej z ilustracjami Emilii Dziubak jest najlepszym tytułem 2016 roku. Opowieść zajączka, który wraz z mamą, bratem i siostrą musiał emigrować do Koniczyn Dolnych wzrusza swoją aktualnością.
 • Alicja i Ryszard Kapuścińscy
  2
  9
  Niektóre zrezygnowały z własnych ambicji zawodowych, by stworzyć ukochanym mężczyznom jak najlepsze zaplecze do wielkich osiągnięć, inne realizowały swoje pasje godząc je z utrzymaniem domu i wspieraniem sławnego męża. W książce "Dzisiaj rozmawiamy o Pani", autorka Agnieszka Nabrdalik zebrała wywiady z siedmioma żonami słynnych mężczyzn. Każda z nich opowiedziała swoją ciekawą historię.
 • Donald Tusk

  Co powinien zrobić Donald Tusk po wygaśnieciu kadencji w Radzie Europejskiej? SONDAŻ

 • Vosco S106 z FSO Syrena w Kutnie. A światła z Fiata 500

  Syrena zniknęła, żeby powrócić jako Vosco S106. Nowy model także z napędem elektrycznym

 • Marek Migalski

  Migalski komentuje sprawę Alfiego Evansa: Nie rozróżnia matki od lampy. Internauci: Jest pan pozbawioną uczuć hieną

Zobacz więcej