Znany pisarz napisał do Tuska. Saramonowicz: Słusznie skrytykował

| Aktualizacja:

Szczepan Twardoch napisał na portalu społecznościowym do Donalda Tuska. "Słusznie skrytykował" - uważa Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i reżyser m.in. "Lejdis" i "Testosteron".

wróć do artykułu
  • ~xcc
    (2017-06-13 08:10)
    Brawo Panie Twardoch, tak trzymać, z dala od Pinokia z Brukseli
  • ~Waldek
    (2017-05-21 09:18)
    Ja bardzo cenię Szczepana Twardocha. Bardziej niż "Król" podobała mi się jego "Morfina". Teraz czytam kapitalną powieść. "Renn Breslau miasto złota i miłości" Krzysztofa Tokarza. "Renn. Breslau – miasto złota i miłości" to powieść, ale czyta się ją jak fabularyzowany dokument. Losy Hauptmanna są jednocześnie podróżą w czasie po Breslau. Wątki damsko -męskie czy niezły opis jak Renn ukrywa skarby nazistów dają moc tej książce. Wracając do Twardocha facet ma jaja, bo nie bal się powiedzieć co myśli o Tusku. Jakby zrąbał Kaczora to było by normalne i modne jak to w tym środowisku. Nie ukrywam, że jestem zdziwiony wypowiedzią Szczepana, ale szacun za odwagę.
  • ~TSeski
    (2017-05-20 07:59)
    "mają twórców polskich w równie kloacznym finansowym lekceważeniu" a to się w głowie poprzewracało grafomanowi z Pilchowic. Pochwały Der Dziennik i GW działają jak dobra trawka.
  • ~lis
    (2017-05-20 01:04)
    Przez takich jak pan zdolnych ale pamietliwych pisarczykow miauczaących w programie Mellera o wydumanych krzywdach rządzą nami świry rozwalające państwo polskie.Nastepną pana ksiązkę kupię gdy wydrukują ją w rolkach.
  • ~lalamido
    (2017-05-19 21:13)
    A co? Święta krowa, najlepszy z narodu?Należy się? Dlaczego?lalamido A kysz, spadaj, pis nic nie da , ale jesteś ich, więc nie narzekasz.
  • ~Xx
    (2017-05-19 21:06)
    Ci artysci jak gornicy czy rolnicy bronia swoich przywilejow. Kasa, kasa, kasa....
  • ~ew
    (2017-05-19 21:03)
    Im się w głowach poprzewracało. Pracujące społeczeństwo poza artystami itp. dostawało tylko 3200 kosztów uzysku, a PiS jeszcze podzielił i jedni dostają ponad 6000 tys. a inni nie dostaną wcale. Mam nadzieje,że pan Twardoch będzie w tej drugiej grupie.
  • ~fregat
    (2017-05-19 19:51)
    ale mentor Twardoch ...śmiać mi się chce...facet przeżyj tyle lat co Premier Tusk ,dostąp zaszczytu bycia premierem ,a tu autorytet ,slyszałem ten autorytet w/g mnie cienki bolek
  • ~Jasińska
    (2017-05-19 18:03)
    Czy to ten Saramonowicz co przypiep..ał się do Marysi Sokołowskiej która skrytykowała rudego Oscara?
  • ~karla
    (2017-05-19 07:16)
    znanego donka znam a znanego pisarza?, nie słyszałem o nim
  • ~FRYTKA
    (2017-05-19 05:51)
    Znany ? Chyba w rodzinie, wśród sąsiadów i swoim środowisku. Teraz i w PiS-ie.
  • ~qqq
    (2017-05-19 04:56)
    Gwoli ścisłości: 50 procent uzyskania przychodów zlikwidowano tylko dla twórców osiągających wysoki pułap dochodów rocznie. Wydatki pisarza związane ze stworzeniem dzieła (stąd przywilej 50 procent uzyskania przychodu) to laptop i papier maszynowy po 11 zł. ryza. Czyli niewielkie pieniądze, w odrożnieniu od malarzy. Pan Twardoch od lat sprawia wrażenie pieszczocha, któremu źle się w Polsce nie dzieje, ale wierzga i prycha, bo to zawsze zwraca na pisarza uwagę.
  • ~costam
    (2017-05-18 23:20)
    Pan Twardoch choć młody to mentalność ma komunistyczną. A niby dlaczego ma być uprzywilejowany podatkowo ? Czyżby nie osiągał minimalnego dochodu i potrzebował zasiłku, jakiegoś 500+ dla poetów ?!
  • ~Oloooo
    (2017-05-18 23:00)
    Jakis pedal moze jawnie obrazac Premiera???? V
  • ~bz
    (2017-05-18 21:11)
    Brawo, bardzo dobre potraktowałeś tę marionetkę i długopis Angeli!
  • ~Caramba
    (2017-05-18 20:36)
    No to obecny rząd może przywrócić panu Twardochowi prawo odliczania od tantiemów 50% jako kosztów uzyskania przychodów. Dlaczego tego nie robi? Może Pan wie panie Twardoch? Albo ci, którzy tutaj pieją z zachwytu, bo przyłożył pan Tuskowi
  • ~Ulla
    (2017-05-18 20:14)
    Pisarze i poeci , ci z prawdziwego zdarzenia, wiedzą doskonale, że taka jest kolej rzeczy i ani narzekają, ani silą się na złośliwości. Kandydat na noblistę się znalazł !!!
  • ~as
    (2017-05-18 19:03)
    szanowny Panie , nie tylko Pana ten RUdy okradł, w 2012 r. gdy była duża dziura budżetowa to okradł tysiące rencistów / chorych ludzi pobierających kilkuset zł renty/ z rent tz.wydał prykaz zabierania wszystkim rencistom rent / może jedynie na wózkach inwalidzkich/ Mnie np. okradł na ok.30 tys. zl, dopiero jak nastał PIS ponownie otrzymuje świadczenie,które mi się należy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
  • ~kkkk
    (2017-05-18 17:19)
    bez przesady z tym ,,znany pisarz,, megalomani ,ze tez Tusk ma takie czytadla
  • ~gosy
    (2017-05-18 16:54)
    a kto go zna? mohery? rydzyki?

Może zainteresować Cię też: