Prof. Jacek Leociak: Polski Kościół w swoim rdzeniu jest herezją, ponieważ w większości jest narodowo-katolicki

| Aktualizacja:

"Polski Kościół lubi chlubić się tym, że to już 1052 lata chrztu, tymczasem to jest katastrofa. W tym czasie Kościół polski wychował na swoim łonie herezję i schizmę. Polski Kościół w swoim podstawowym rdzeniu jest herezją" - mówi w rozmowie z dziennik.pl prof. Jacek Leociak, autor książki "Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie".

wróć do artykułu
  • ~Noman
    (2018-05-21 07:40)
    No to Syjonizm Izraelski to jest dopiero herezją narodowo-socjalistyczną w łonie synagogi rabinistycznej.
  • ~magic
    (2018-05-21 01:11)
    Wszystkie religie są nietolerancyjne dla "obcości", hierarchiczne, wykluczające i totalitarne. Ich główną osią ideolo jest wywołanie strachu u trzody (śmierć, piekło) ----kij i wciskanie naiwnym rojeń o nagrodzie (niebo, 76 dziewic, raj) --- marchewka. Dlaczego akurat wolski kościół miałby być inny? LOL
  • ~~Podatnik
    (2018-05-20 22:50)
    Dur.ni nie brak na tym świecie – chciałoby się strawestować Fredrę. Problem w tym, że jednego z du.rni wybitniejszych żywi polski podatnik, na ogół katolik.
  • ~Piotr
    (2018-05-20 09:27)
    Następny sprzedawczyk.
  • ~ts
    (2018-05-18 19:14)
    Panie Profesorze, tak uczciwie napisał Pan o polskim kościele, proszę teraz napisać uczciwie wszystko o Panu samym, prawdziwe nazwisko, pochodzenie, co Pan robił po wojnie, jak zdobywał wykształcenie zdobędzie się Pan na to?
  • ~norbert
    (2018-05-18 12:47)
    Każda religia to zło a polski katolicyzm to zło gigantyczne a w dodatku wielkie oszustwo bo bóg to wymysł a wiara to choroba głowy
  • ~Ant
    (2018-05-18 11:07)
    Dla Żydów niedobry był Hammurabi, niedobry był Faraon, niedobry był Nabuchodonozor, niedobry był Rzym itp itd!!!!! Kościół jest zły, bo popiera patriotyzm, zwalcza mul kulti ???
  • ~Franciszek
    (2018-05-17 22:22)
    kolejny heretyk ateista ksiądz profesor
  • ~Maria Magdalena
    (2018-05-17 15:09)
    Kościół to schronisko wszelkiego rodzaju dewiantów sexualnych
  • ~Anioł Gabriel
    (2018-05-17 14:26)
    Współczuję tzw. wierzącym wasze rozczarowanie będzie bezgranicznie a proces gnilny w drewnianej skrzyni powolny
  • ~Norbert
    (2018-05-17 14:07)
    Polski Kościół sam dowodzi, ze bóg to wymysł i fikcja a wiara to choroba umyslo0wa
  • ~Zenada
    (2018-05-16 17:25)
    Co za belkot
  • ~Ale jaja
    (2018-05-16 17:21)
    Pejsaty profesor pozal sie Boze
  • ~Foxit
    (2018-05-16 15:10)
    Kosciol to ZLO!! Falszerze, zlodzieje i mordercy.
  • ~Eliothny Jan
    (2018-05-16 12:11)
    Dlaczego mądrego człowieka tak oceniacie, kim wy jesteście? Opiszcie coś o sobie, jak jesteście wartościowi i co dajecie społeczeństwu.
  • ~Bolesław Grabowski
    (2018-05-15 21:22)
    Biedny stary profesor ma pomroczność jasną ......
  • ~Adam Brożyński
    (2018-05-15 13:13)
    Eugenio Zolli, naczelny rabin Rzymu w latach 1940-1944 tak pisze w swojej książce pt. „Byłem rabinem Rzymu” o Piusie XII: «Pius XII, wskazując drogę do pokoju, nie zaniedbuje żadnej okazji, by wejść między walczące strony, by powstrzymać ich zmagania, jeżeli już nie dla pokoju Chrystusowego, to dla pokoju ziemskiego (…) Żaden z bohaterów w historii nie dowodził wojskiem tak walecznym i odważnym jak Pius XII w imię miłości chrześcijańskiej». Świadectwo życia papieża pociągnęło zresztą rabina do przyjęcia chrztu w Kościele katolickim, więc pan Leociak najwyraźniej nie odrobił pracy domowej… ;]
  • ~Piękne
    (2018-05-15 11:17)
    Katobolszewickie komentarze
  • ~kwapi
    (2018-05-15 08:53)
    Na temat koscioła najwięcej do powiedzenia mają ateisci na temat aborcji Ci co już żyją i tak zawsze się dzieje.
  • ~Jan Maria Vianney
    (2018-05-14 22:02)
    Brawo Panie Profesorze!

Może zainteresować Cię też: