Jacek Hugo-Bader: Polska to ruina z tektury i dykty? Nic podobnego. Tak może bredzić tylko polityk, który nie wychyla nosa z hotelu sejmowego

| Aktualizacja:

"Rewolucja mojego pokolenia, z której jestem bardzo dumny, była czymś nadzwyczajnym i od niej zaczęły się najpiękniejsze czasy dla Polski. Od bitwy pod Wiedniem nie mieliśmy w naszej historii lepszego okresu" - mówi Jacek Hugo-Bader. Z reporterem rozmawiamy o jego książce "Audyt", w której sprawdza, co słychać u bohaterów jego reportaży sprzed 20 lat.

wróć do artykułu
  • ~mozemy osiagnac sukces
    (2018-06-08 13:45)
    Uwazam ze teraz mamy wielka szanse historyczna ,zeby wzmocnic kraj. PIS jak do tej pory jest na medal (na pewno jakies bledy male popelnia ). jesli teraz nie wykorzystamy tej szansy, to znaczyc bedzie ,ze jestesmy malo warci. Musimy sie zmobilizowac, bo mamy wsrod nas tych co nie chca rozwoju Polski (albo zla wola,albo brak rozeznania) iktorzy beda utrudniac.
  • ~teodozjusz
    (2018-06-06 15:24)
    Patrz pan, tak wygląda pastowany kaban potraktowany benzyną ekstrakcyjną :)
  • ~opo
    (2018-06-05 16:44)
    No cóż, dziennikarz dalej jest nieogarniety. Mozna zyć z polskiej pomocy społecznej? litości. To syf niesamowity, prawie jak z trzeciego świata a nie UE. W polśce włąsciwie pomocy nie ma. Może te ochłapy pozwolą przetrwać gdzies na wsi gdzie wszystko ma sie swoje albo tanio. W mieście - śmierć. I dalej ludzie uciekaja za granicę albo nie wracaja bo nie ma do czego nawet jak tam sie jest bezdomnym i tak ma sie lepiej. Polska to jest syf i styropian dla bardzo wielu ludzi. i tak pewno zostanie na wieki.
  • ~Marcos
    (2018-06-04 18:52)
    To ten pasowany dziennikarz co chciał sprowokować zadymę ?I ja mam wierzyć osądowi tego człowieka ?
  • ~Adam
    (2018-06-04 12:03)
    O, farbowany murzyn z szechterówki nas poucza.
  • ~zxxc
    (2018-06-04 12:01)
    to ten malowany murzyn co go nikt nie chciał bić na pochodzie 11 listopada? To smutne jak taki "zasłużony dziennikarz" szuka dowodów na prześladowanie go i nie może ich znaleźć. Subtelnie podpowiada: spalcie, zakażcie w IV RP czytać Politykę, Newsweeka, Wyborczą. Tylko ta "nazistowska" władza robi na złość i go lekceważy...
  • ~prawiernyj
    (2018-06-03 18:31)
    Autor o PGRach niewie, że tam gdzie były, została ziemia i wody podziemne na wiele lat zatrute herbicydami, nawozami sztucznymii inwestycjami szkodzącymi środowisku. Jest raport Komisji senackiej z początku lat 1990. Praktycznie prawie całe tzw. Ziemie odzyskane
  • ~Jony
    (2018-06-03 16:05)
    Co pasty brakło był czarny jest biały wyborczy cudak.
  • ~srul
    (2018-06-03 15:42)
    Pis schodzi na Burki a Burki na Pis .Po to matoły a matoły są w Po
  • ~on kocha Polskę złodziejską i SBecką
    (2018-06-03 12:22)
    Lewacki bełkot.Niby taki mądry a czy wie,że jego idole sowieccy wymordowali więcej ludzi niż Adolf.Z tym,że kacapy mordowali swoich obywateli i Polaków.
  • ~Z zagranicy
    (2018-06-03 10:29)
    Ten facet to trefnis,najpierw stawia tezé,ze Polska nie zmarnowala tych 30 lat i nie jest panstwem z dykty po czym przez caly tekst wlasciwie udowadnia,ze tak wlasnie jest...no...no....dialektyka marksa w malym palcu hehehe
  • ~emeryt MSW i MSWiA
    (2018-06-03 09:35)
    dla większości ruina, dla wybrańców Eldorado. Taka to była Solidarność z... narodem.
  • ~Mm
    (2018-06-03 02:14)
    Rewolucja bo zbudowali autostrady wiadukty stadiony itd za kredyty 500 miliardów które spłacimy za 20 lat a PO 15 latach trzeba remontować tak jest w Niemczech .PGRy są nadal w Niemczech TYLKO nazywają je spółdzielnią ta wasza rewolucja zniszczyła przemysł i rolnictwo spowodowała 3 milionowe bezrobocie które dopiero teraz spadło po 28 latach.Dobrze że nie 40 lat jak Mojżesza ???.ps farbuj się dalej może teraz na Lisa
  • ~amberrek
    (2018-06-02 20:51)
    Tak likwidacja PGR-ów była błędem, to rząd Mazowieckiego dokonał tej likwidacji. A warto jednak przypomnieć, że z ambon kościelnych przez cały PRL szedł przekaz, że kołchozy i sowchozy a tak określano PGR -y są zła formą gospodarki rolnej, i że jedynie gospodarstwa rodzinne mą rację bytu. A więc tu leźy duża cześć odpowiedzi, kto jest odpowiedzialny za likwidację PGR-ów. PGR-y i spółdzielnie rolnicze, to przecież komunistyczna forma gospodarki, narzucona przez Moskwę, a więc trzeba ją zlikwidować.
  • ~wszystko jasne
    (2018-06-02 17:59)
    Czy to ten wypastowany kaban z Marszu Wolności ?
  • ~Jimmy Bounce...
    (2018-06-02 17:55)
    to ten murzina michnikowa?
  • ~putto
    (2018-06-02 16:40)
    Kto nie pamieta PRL ten nigdy nie zrozumie ile sie zmieniło na lepsze, nie znaczy że jest idealnie ale jest zdecydowanie lepiej, za PRL nie można było kupić mięsa a wszyscy pracujący byli przekonani, ze mięso wykupują emeryci bo mają czas, ostatnie 30 lat to dźwiganie się Polski z ruiny nie tej PISowskiej ale tej prawdziwej i dźwigać Polskę będziemy jeszcze lata całe bo ścigamy Świat a on nie stoi w miejscu
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-06-02 16:34)
    Jak można traktować poważnie kogoś, kto smaruje się pastą do butów i udaje murzyna? Przecież to intelektualna i moralna ruina.
  • ~mikron
    (2018-06-02 16:19)
    "-Poza tym nie miałem wówczas świadomości, iż jedna trzecia PGRów była dochodowa. Nie wiem, jakim cudem ukryto przede mną ten fakt, bo ja wówczas bardzo rzetelnie przygotowałem tekst na ten temat, chodziłem od jednego mędrca do drugiego i nikt mi o tym nie powiedział. -Co by pan zrobił z tą wiedzą? -No jak to co? Zrobiłbym awanturę, pytałbym, dlaczego zamykają te, które są dochodowe." Faciu, albo jesteś młody i głupi, albo stary i głupi. W latach 90tych oficjalna doktryna prywatyzacyjna była taka, że sprzedajemy w pierwszej kolejności przedsiębiorstwa dochodowe. Dlaczego?, pytał niejeden. Bo niedochodowych nikt nie kupi, odpowiadała propaganda. I dlatego dziś nie głosuję na PO, jako spadkobierców cwaniaczków z UW i KLD, z europosłem Lewandowskim w szyldzie.
  • ~alfalfa
    (2018-06-02 15:35)
    Tę narrację, panie Hugo-Bader, sprzeda Pan już tylko nieświadomym rzeczywistości lemingom. Te prawie 30 lat po prostu nie zostało wykorzystane tak jak być mogło. Przez Was. Zadowolonych z 35% wolności i tego się trzymających mentalnych niewolników.

Może zainteresować Cię też: