Jacek Hugo-Bader: Polska to ruina z tektury i dykty? Nic podobnego. Tak może bredzić tylko polityk, który nie wychyla nosa z hotelu sejmowego

| Aktualizacja:

"Rewolucja mojego pokolenia, z której jestem bardzo dumny, była czymś nadzwyczajnym i od niej zaczęły się najpiękniejsze czasy dla Polski. Od bitwy pod Wiedniem nie mieliśmy w naszej historii lepszego okresu" - mówi Jacek Hugo-Bader. Z reporterem rozmawiamy o jego książce "Audyt", w której sprawdza, co słychać u bohaterów jego reportaży sprzed 20 lat.

wróć do artykułu
  • ~El Cretino Premiere
    (2018-06-02 10:17)
    Jak PiS odciął Michnikowi źródło państwowych pieniędzy to od razu GW stała się bardziej wrażliwa na krzywdę ludzką. :)
  • ~Yy
    (2018-06-02 10:47)
    Jak tak dalej pujdzie to Pis Polske doprowadzi do ruiny
  • ~w
    (2018-06-02 10:50)
    Udaje takiego fajnego,mydli oczy POLAKOM.
  • ~tektura
    (2018-06-02 10:51)
    A na grzyba mi nowe drogi w tym kraju jaki mi nie daje zarobić na bryke żeby se po nich pojeździć?
  • ~polina 3
    (2018-06-02 10:52)
    Proponuje temu chazarowi niech się do Syjonu przeprowadzi jak mu w Polsce źle.
  • ~Ludzie słuchajcie co mówie
    (2018-06-02 10:59)
    Są dwie Polski - jedna dla bogatych a druga (z tektury i w ruinie) dla biednych
  • ~Mieczysława z kieleckiego
    (2018-06-02 11:52)
    Tak niby mądrze gada i gada ale czy on wierzy w Pana Jezusa?
  • ~&^%
    (2018-06-02 12:06)
    Trzeba sprzedać książkę - trzeba mówić to co chcą usłyszeć, prawda? To ten sam wybitny literat, który się pastą wysmarował by udawać murzyna (ups! afroamerykanina)...
  • ~Punk Tadeusz
    (2018-06-02 12:45)
    Zgadzam się z częścią argumentów i opinii. Za PiSu dominuje patologiczny powstańczym pseudopatriotyzm. Kult "chwalebnej porażki", kult ofiar i często bezsensownego poświęcenia Polaków. Wielu rzeczy można było uniknąć. Nie wyciąga się wniosków z dramatycznych wydarzeń tylko traktuje się je jako "konieczne" i próbuje powielać schematy. Opinie ludzi z tamtej epoki, którzy twierdzili inaczej i byli przeciw np chorym powstaniom zupełnie się wycisza lub marginalizuje. Zamiast solidnej pracy u podstaw forsuje się rewolucyjny romantyzm typu "szablami na czołgi" i "kosami na regularną armię". Oczywiście za wolność waszą i naszą. Później wszyscy są Polakom "wdzięczni" że tysiące najlepszych cór i synów wysłali na śmierć podczas gdy inni swoich oszczędzali. Najgorsze jest to, że twierdzisz inaczej to jesteś agent Moskwy, ruski troll lub Bóg wie kto jeszcze. A na defiladzie zwycięstwa po II Wojnie światowej byliśmy właśnie w Moskwie. Anglicy z "wdzięczności" jakoś zapomnieli nas zaprosić i jeszcze wystawili nam rachunek za wsparcie udzielone Polakom podczas i po wojnie.
  • ~Realistowski
    (2018-06-02 13:02)
    No to skad tyle tej nienawisci nawzajem wsrod Polakow, do innych narodow, i znowu Zy....w, znowu do Niemcow, Francuzow i calej Unii? No niech to pan, panie optymisto wyjasni!
  • ~Babunia
    (2018-06-02 13:08)
    Jego madrosci, subiektywne, z realiami nie ma nic wspolnego. Taki przemadrzalek, ach jaki to ja wszystkowiedzacy. Takich duzo bylo, jest i bedzie, a ci czesto w bledzie!
  • ~SOLIDARNA HAŃBA
    (2018-06-02 14:09)
    Szanowny panie Jacku Hugo Baderze, jak można było stracić takie dzieci dziś przekształcając je w bandytów albo smartfony ? Polska to już nie Polska ,to prywatny kołchoz gangsterów gdzie oni mają cały narodowy majątek wypracowany w PRL i zabrany narodowi przechowywany w pałacach za setki milionów a reszta narodu haruje za 500+ i mieszka w czworakach z dykty i tektury.
  • ~Elvis
    (2018-06-02 14:42)
    Władza ludowa przeganiała bezdomnych z dworców kolejowych tak jak dzisiejsza ale ich nie ukrywała tyle tylko ,że wtedy było ich mniej niż dzisiaj.
  • ~Już za cicho i za dobrze
    (2018-06-02 15:04)
    Oj przydało by się żeby znowu przyszedł - obcy - i Polaczków zparterował a nawet wdeptał w ziemię.I tak będzie jeżeli nie docenimy naszego pochodzenia i naszego kraju.
  • ~alfalfa
    (2018-06-02 15:35)
    Tę narrację, panie Hugo-Bader, sprzeda Pan już tylko nieświadomym rzeczywistości lemingom. Te prawie 30 lat po prostu nie zostało wykorzystane tak jak być mogło. Przez Was. Zadowolonych z 35% wolności i tego się trzymających mentalnych niewolników.
  • ~mikron
    (2018-06-02 16:19)
    "-Poza tym nie miałem wówczas świadomości, iż jedna trzecia PGRów była dochodowa. Nie wiem, jakim cudem ukryto przede mną ten fakt, bo ja wówczas bardzo rzetelnie przygotowałem tekst na ten temat, chodziłem od jednego mędrca do drugiego i nikt mi o tym nie powiedział. -Co by pan zrobił z tą wiedzą? -No jak to co? Zrobiłbym awanturę, pytałbym, dlaczego zamykają te, które są dochodowe." Faciu, albo jesteś młody i głupi, albo stary i głupi. W latach 90tych oficjalna doktryna prywatyzacyjna była taka, że sprzedajemy w pierwszej kolejności przedsiębiorstwa dochodowe. Dlaczego?, pytał niejeden. Bo niedochodowych nikt nie kupi, odpowiadała propaganda. I dlatego dziś nie głosuję na PO, jako spadkobierców cwaniaczków z UW i KLD, z europosłem Lewandowskim w szyldzie.
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-06-02 16:34)
    Jak można traktować poważnie kogoś, kto smaruje się pastą do butów i udaje murzyna? Przecież to intelektualna i moralna ruina.
  • ~putto
    (2018-06-02 16:40)
    Kto nie pamieta PRL ten nigdy nie zrozumie ile sie zmieniło na lepsze, nie znaczy że jest idealnie ale jest zdecydowanie lepiej, za PRL nie można było kupić mięsa a wszyscy pracujący byli przekonani, ze mięso wykupują emeryci bo mają czas, ostatnie 30 lat to dźwiganie się Polski z ruiny nie tej PISowskiej ale tej prawdziwej i dźwigać Polskę będziemy jeszcze lata całe bo ścigamy Świat a on nie stoi w miejscu
  • ~Jimmy Bounce...
    (2018-06-02 17:55)
    to ten murzina michnikowa?
  • ~wszystko jasne
    (2018-06-02 17:59)
    Czy to ten wypastowany kaban z Marszu Wolności ?

Może zainteresować Cię też: