• ~Genitaliusz
    (2014-04-23 19:58)
    Ciekawe czy pismak - redaktorzyna czytał którąkolwiek.
  • ~rita
    (2014-04-23 20:01)
    Do licha! A któż to jest Leo Tolstoy?! Do dzisiaj byłam pewna, że "Annę Kareninę" napisał Lew Tołstoj. Autor tej notatki pewnie na oczy nie widział choćby jednego egzemplarza tej powieści. Nie mówiąc o jej przeczytaniu.
  • ~adam61
    (2014-04-23 20:06)
    wole prawdę a nie fantazje dalekie od rzeczewistości
  • ~gemini
    (2014-04-23 20:07)
    Jak każdy wybór, tak i sto tytułów zaproponowanych przez BBC jest subiektywny. Co jest znamienne, że wybór został ograniczony prozy z zachonioeuropejskiego kręgu kulturowego - jakby inne kręgi kulturowe - w tym polski - nie istniał.
    I dlatego należy odłożyć go ad acta.
  • ~ciach
    (2014-04-23 20:08)
    Bardzo subiektywny wybór. Przeczytać Ulissesa? Miłej lektury. Może BBC puści go w radiu w odcinkach... Nie? Ciekawe, dlaczego
  • ~Anatol
    (2014-04-23 20:11)
    "Andrzej S." chędoży 100 książek które należy przeczytać.
  • ~Yossarian
    (2014-04-23 20:13)
    Bzdety, marketing i zachodnie chciejstwo. Gdybym większości z tych książek nie czytał, to uwierzyłbym w ich wartość. Gdzie są dzieła z naszego kręgu kulturowego? Taki np. "Mistrz i Małgorzata" kasuje większość dzieł z tej podanej pierwszej dwudziestki. Z podanego zestawienia można wysnuć jeden tylko wniosek: Anglosasi mówią i czytają wyłącznie po angielsku. Lingwistyczne prymitywy
  • ~do Rity
    (2014-04-23 20:19)
    Aby przeczytać "Annę Kareninę" (autor: Lew Tołstoj) trzeba znać dwa języki: rosyjski i francuski. Ilu ludzi jest "w stanie" przeczytać "Annę Kareninę?
    Ilu jest w stanie zrozumieć tę epokę?
    Artykuł ten jest mocno "naciągany!
  • ~do ~bat na lewaka2014-04-23 20:14
    (2014-04-23 20:30)
    Gdyby większość ludzi przeczytała jaj książki, to mielibyśmy globalną rewolucję - po raz pierwszy w dziejach ludzikości prawdziwą rewolucję, a nie taką 'sponsorowaną i reżyserowaną'.
  • ~Stef
    (2014-04-23 20:31)
    a gdzie nasi autorzy !? Polska prowincją Europy ?
  • ~Robnad
    (2014-04-23 20:35)
    3/4 przeczytałem, reszty na pewno nie przeczytam.
    w każdym razie wybór totalnie subiektywny.
  • ~spermatyczna maszyneria
    (2014-04-23 20:38)
    a czy przecietny eurudupek zzaodrzański cos z tego przeczt\ytał
  • ~Ewelinka
    (2014-04-23 20:44)
    kto ma ochte czytac szmire "przeminelo z wiatrem" ?? czy hobbita ?? moim zdaniem bardzo malo literatury rosysjkiej Puszkin, Poe, Hajne . O dzielach Platona nawet nie wspomne, poniewaz filozofia u nas -- to pojecie nieznane. zakladajac pytanie czysto filozoficzne - a po ile beda japka w tym roku ??
  • ~adresirka
    (2014-04-23 20:49)
    3/4 a reszta nie moja tematyka. Jednak trzeba zauważyć że jest to setka inna. Pojawiło się w niej sporo dosyć "nowych" pozycji. Tyle że zaproponowałbym zupełnie inną setkę ale pewnie każdy ma taką swoją.
  • ~mama Gosia
    (2014-04-23 21:00)
    dziwna ta lista
  • ~niezależniy
    (2014-04-23 21:03)
    Polak powinien może:.. Henryk Pająk 1. Polska w bagnie 2. Piąty rozbiór Polski . Wydawnictwo Retro Lublin. Polecam, podyskutujemy.
  • ~hanka
    (2014-04-23 21:23)
    Kto zestawil ta idiotyczna liste? Jakis dziennikarzyna skopiowal ja z jakiegos zagranicznego brukowca z pretensjami. Tu nie chodzi o polska literature, tylko o zdumiewajaco glupi wybor.
  • ~Władimir Władimirowicz
    (2014-04-23 21:28)
    Jak hartowała się stal - Nikołaj Ostrowski
  • ~obserwator
    (2014-04-23 21:47)
    A gdzie Wolfgang Goethe?
  • ~Bartas
    (2014-04-23 21:52)
    Biblia jako książka?! To dlaczego nie ma podręcznika do historii?

Może zainteresować Cię też: