• ~Nabis
    (2014-04-23 22:18)
    Listę ustalili Angole . To widać i czuć. Brak pozostałych narodów oraz literatury starożytnej. Ta lista to porażka.
  • ~obserwator
    (2014-04-23 21:47)
    A gdzie Wolfgang Goethe?
  • ~marek
    (2014-10-04 03:48)
    dobre określenie „groch z kapustą„ w głowie autora listy.. gdzie np Bulhakow ???..paranoja
  • ~gemini
    (2015-04-23 21:35)
    Nie tyle trzeba pytać, kto tę listę zestawił, ale bardziej, o to, kto w redakcji portalu dopuścił do jej publikacji. Kazać mu czytać do końca życia na okrągło te pozycje.
  • ~hanka
    (2014-04-23 21:23)
    Kto zestawil ta idiotyczna liste? Jakis dziennikarzyna skopiowal ja z jakiegos zagranicznego brukowca z pretensjami. Tu nie chodzi o polska literature, tylko o zdumiewajaco glupi wybor.
  • ~czadu
    (2015-04-27 14:58)
    Kod Da Vinci? Ta szmira dla kucharek?
  • ~rudy z budy
    (2014-04-23 22:40)
    pierwsze siedem pozycji to jakieś badziewie, tego do czytania nie polecam
  • ~Bartas
    (2014-04-23 21:52)
    Biblia jako książka?! To dlaczego nie ma podręcznika do historii?
  • ~tim
    (2014-04-24 21:29)
    @Bibliorama
    Kossak Szczuckiej - Krzyżowcy
  • ~nunulek
    (2014-04-24 12:36)
    Dostałbym porażenia centralnego systemu nerwowego ,gdybym przeczytał większość tych dzieł.
  • ~benek
    (2014-04-24 00:47)
    pierwsze dwie pozycje to poradniki dla biznesmenow, natomiast pozycja 3 i 4 to poradniki co robic jak sie juz jest biznesmenem, miejsca od 1do 4 sa sponsorowane,
  • ~Maniuta
    (2018-06-22 10:47)
    Ponadczasowa proza Andrieja Płatonowa również zasługuje na uwagę. Książka, którą trzeba przeczytać to „Wykop”. Sarkazm i fabuła zgrabnie omijająca cenzurę, pozwoliła obnażyć okrucieństwo sowieckiego socjalizmu.
  • ~xx
    (2014-04-26 08:35)
    Mieszanina czytadeł i klasyki. Widać że autor listy ma w głowie groch z kapustą..
  • ~mkk
    (2014-05-07 16:58)
    Who is a certain Leo? Leo Tolstoy?
    Never met.
  • ~kik
    (2014-04-24 06:48)
    Polaku, zacznij od polskich autorów. Przeczytaj Sienkiewicza, Żeromskiego, Prusa, Kraszewskiego i co lepsze z tej listy też. Będziesz wtedy oczytanym Polakiem.
  • ~Yossarian
    (2014-04-23 20:13)
    Bzdety, marketing i zachodnie chciejstwo. Gdybym większości z tych książek nie czytał, to uwierzyłbym w ich wartość. Gdzie są dzieła z naszego kręgu kulturowego? Taki np. "Mistrz i Małgorzata" kasuje większość dzieł z tej podanej pierwszej dwudziestki. Z podanego zestawienia można wysnuć jeden tylko wniosek: Anglosasi mówią i czytają wyłącznie po angielsku. Lingwistyczne prymitywy
  • ~No coz...
    (2018-03-16 13:22)
    Gdzie arcydziela literatury starozytnej...., Gdzie sa na tej liscie wszyskie utwory Szekspira, Gdzie Dante, Molier, Sienkiewicz, Mickiewicz...zmiast nich mamy Don Brown, "Harry Poter" Rowling...to tak jak proponowac komus zamiast zywego rasowego rumaka konika na biegunach
  • ~tołstoj
    (2014-04-26 09:57)
    Durne zestawienie, obok wielkich dział zupełne gnioty popkultury, kto to zestawiał, chybagimbus jakiś biedny.
  • ~mmm
    (2014-04-27 11:48)
    100 książek, które należy przeczytać?

    Śmiechu warte, po co to badziewie czytać?
  • ~mea
    (2014-04-24 10:59)
    Ta lista jest komiczna! To jest lista brytyjska nie światowa! Hi hi hi!

Może zainteresować Cię też: