• Krystyna Janda
  22
  500
  Aktorka i reżyserka Krystyna Janda została tegoroczną laureatką nagrody GUSTAW, najwyższej nagrody ZASP przyznawanej za szczególne zasługi dla środowiska teatralnego.
 • Leszek Aleksander Moczulski
  1
  32
  Nie żyje Leszek Aleksander Moczulski, jeden z najbardziej znanych poetów polskich, autor tomików wierszy i tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez Skaldów i Marka Grechutę. Poeta zmarł w niedzielę późnym wieczorem, w wieku 79 lat - podaje wydawnictwo a5.
 • Antoni Macierewicz
  18
  5
  Znany reżyser wyśmiał zdjęcia, na których Antoni Macierewicz zwiedza celę warszawskiego więzienia przy Rakowieckiej.
 • Tytus, Romek i A’Tomek, księga VI - Tytus olimpijczykiem, plansza komiksowa nr 21, 1971 r.
  1
  75 tys. złotych – tyle kosztowała najdroższa okładka komiksowa sprzedana w Polsce. Wśród kolekcjonerów boom na oryginalne plansze komiksowe i ilustracje książkowe trwa w najlepsze. Już 19 grudnia na aukcji w DESA Unicum pod młotek pójdą prace najbardziej cenionych twórców komiksu i ilustratorów – Papcia Chmiela („Tytus, Romek i A'Tomek”), Janusza Christy („Kajko i Kokosz”) czy Mieczysława Wiśniewskiego („Kapitan Kloss”). Wylicytować będzie można także folie animacyjne z kultowych bajek: „Zaczarowany ołówek”, „Reksio”, „Bolek i Lolek” czy „Przygody kota Filemona”.
 • Zbigniew Zamachowski
  32
  99
  Kiedy stan wojenny zastał mnie w szkole aktorskiej, wraz z kolegami staraliśmy się po prostu zajmować tym, co do nas należało. Dziś, choć chyba jest trudniej, też staram się robić swoje - chodzę na uczelnię, nie wdając się w dywagacje natury politycznej, gram w teatrze, a gdy przychodzę do domu, nie włączam telewizora, tylko kupiony półtora roku temu gramofon i szczęśliwie niewyrzucone czarne płyty, które zachowałem, kiedy większość z nas się ich pozbywała jako rzeczy zbędnej - mówi Zbigniew Zamachowski. Aktor w rozmowie z dziennik.pl m.in. wyjaśnia dlaczego czasem bywa na ściankach, co sądzi o radiowej Trójce i protestach przeciwko obecnej władzy.
 • Obraz Macierzyństwo Stanisława Wyspiańskiego 2
  1
  11
  4,366 mln zł uzyskano za obraz Stanisława Wyspiańskiego "Macierzyństwo" na czwartkowej aukcji Domu Aukcyjnego DESA Unicum w Warszawie. To była najlepsza nasza aukcja w historii. Nigdy dotąd nie mieliśmy takiego wyniku - powiedział PAP dyrektor DESY Unicum Jan Koszutski.
 • fot. Wojciech Grzędziński
  1
  90
  Szukasz prezentu na święta? Czerwona budka telefoniczna na czarno-białym tle znudziła Ci się na ścianie? Lubisz fotografię i chcesz poznać ludzi? Albo po prostu chcesz wyrwać się z galerii handlowej do przyjaznego miejsca? W weekend 16-17 grudnia fotografowie zapraszają do swego królestwa.
 • Muzeum
  2
  Obraz Maksymiliana Gierymskiego "Zima w małym miasteczku", znajdujący się na liście dzieł utraconych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako strata wojenna, został odzyskany i przekazany do Muzeum Narodowego w Krakowie – poinformowała we wtorek PAP krakowska prokuratura.
 • Aukcja
  8
  7
  Złożyliśmy wniosek o zabezpieczenie obrazu Henryka Siemiradzkiego "Taniec wśród mieczów", czekamy na decyzję angielskiego sądu; będziemy domagali się powrotu obrazu do Polski i wyegzekwowania go na rzecz Skarbu Państwa - powiedział we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
 • Rafał Woś
  Postprawda została uznana przez anglosaskie elity za słowo 2016 r. Przy okazji pojawiło się pytanie o jego rodowód. Bo wbrew pozorom alternatywne fakty nie pojawiły się w życiu publicznym wraz z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta.
 • Dmitrij Chworostowski (CC BY-SA 3.0 Serge Serebro, Vitebsk Popular News)
  4
  23
  Jeden z najbardziej znanych na świecie śpiewaków operowych, baryton, Dmitrij Chworostowski zmarł w nocy z wtorku na środę w Londynie w wieku 55 lat - podały w środę media rosyjskie. Artysta walczył z chorobą nowotworową, w 2015 roku wykryto u niego guza mózgu.
 • Zbawiciel świata Leonarda Da Vinci
  3
  61
  Obraz Leonarda da Vinci "Zbawiciel świata" został sprzedany na aukcji w domu aukcyjnym Christie's w Nowym Jorku za rekordową cenę 450,3 mln USD w środę czasu lokalnego. Nabywcę nie odstraszył fakt, że autentyczność obrazu jest kwestionowana przez niektórych ekspertów.
 • Su-57

  Rosyjskie myśliwce przyszłości trafiły do Syrii? Su-57 przyłapane na filmie

 • Kękę raper Fot. Darek Golik

  Raper "KęKę" do Mazurka: Moja wolność nie jest zagrożona, ani żadne swobody

 • Pozostałości niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku

  Sellin chce zmienić nazwy muzeów w byłych obozach koncentracyjnych. IPN wspiera ten pomysł

Zobacz więcej