• Z otwarcia wystawy (Fot. Bartosz Frątczak)
  2
  Do 19 listopada w Płockiej Galerii Sztuki można oglądać wystawę wyjątkowych plakatów pod patronatem PKN Orlen i "Dziennika Gazety Prawnej". "Statystycznie nie ma nic groźniejszego niż rutyna. Dlatego ją eliminujemy, szukamy sposobu na rozmowę o bezpieczeństwie, która angażuje, zapada w pamięć, wywołuje uśmiech. Stąd właśnie pomysł na niecodzienną formę tej rozmowy – czyli wystawę plakatu. Jej powstanie zainicjowali nasi koledzy ze spółki ORLEN Lietuva i zaprezentowali ją wileńskiej publiczności wiosną 2017 r." - czytamy w katalogu o wystawie. Plakaty pochodzą z kolekcji galerii plakatu Piotra Dąbrowskiego.
 • George Saunders
  3
  Amerykański pisarz George Saunders został uhonorowany literacką Nagrodą Bookera – najbardziej prestiżową w W. Brytanii. Otrzymał ją za powieść "Lincoln in the Bardo". O przyznaniu nagrody za najlepszą powieść w 2017 r. poinformowało we wtorek w Londynie jury.
 • Anna Szałapak
  14
  1 tys.
  W sobotę zmarła w Krakowie artystka "Piwnicy Pod Baranami" Anna Szałapak. "Z ogromnym żalem informujemy, że dziś nad ranem zmarła Ania Szałapak" - poinformowała w internecie "Piwnica Pod Baranami". Informację o śmierci artystki potwierdził PAP dyrektor kabaretu Bogdan Micek.
 • Mala księgarnia
  4
  100
  Małe księgarnie muszą mierzyć się z konkurencją nie tylko ze strony sieciówek, lecz nawet spożywczych dyskontów. Do nierównej walki postanowiły więc stanąć w jednym szeregu.
 • Kazuo Ishiguro
  19
  Brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia Kazuo Ishiguro został tegorocznym laureatem literackiej Nagrody Nobla - ogłosiła w czwartek Akademia Szwedzka.
 • Cezary Morawski
  1
  1
  Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił w środę skargę złożoną przez zarząd województwa dolnośląskiego ws. unieważnienia przez wojewodę dolnośląskiego uchwały o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Orzeczenie jest nieprawomocne.
 • Medal Noblowski
  5
  9
  Co roku bukmacherzy przyjmują zakłady dotyczące potencjalnych laureatów literackiej nagrody Nobla i często ich przewidywania sprawdzają się. W tym roku listy otwierają Kenijczyk Ngugi Wa Thiong’o, Japończyk Haruki Murakami oraz kanadyjka Margaret Atwood.
 • Julia Wyszyńska
  14
  2
  Pamiętam taki post: "Życzę ci raka, najlepiej złośliwego". To było coś wstrząsającego. Wierzę w sprawczą moc słów. Zdałam sobie sprawę, że ludzie wysyłają w moim kierunku strasznie złą energię – mówi w wywiadzie dla Dużego Formatu Julia Wyszyńska, aktorka spektaklu "Klątwa".
 • Cezary Łazarewicz
  7
  5
  Cezary Łazarewicz, autor reportażu "Żeby nie było śladów" został tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nike. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w niedzielę w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Ania Przybylska
  9
  6
  "Ania" to biografia Anny Przybylskiej autorstwa Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego, dziennikarzy "Gazety Wyborczej Trójmiasto". Autorzy opowiadają w niej o Ani takiej, jaka była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia. Książka przedstawia historię jej życia, mówi o ważnych dla niej wartościach, ale także o jej walce z paparazzi i tabloidowymi mediami.
 • Wiesław Michnikowski
  80
  Nie żyje Wiesław Michnikowski, wykonawca słynnych przebojów Kabaretu Starszych Panów, m.in. "Wesołe jest życie staruszka", "Addio pomidory" czy "Jeżeli kochać", odtwórca pamiętnej roli Jej Ekscelencji w "Seksmisji" Juliusza Machulskiego. Miał 95 lat.
 • Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst (11)
  Autoportret z małpami, Portret Diego Rivery i Autoportret MCMXLI – to niektóre z największych dzieł Fridy Kahlo, jakie od czwartku można oglądać w Poznaniu. „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” to pierwsza w Polsce wystawa prac tej meksykańskiej artystki. Polskim kontekstem wystawy będzie 70 fotografii Bernice Kolko – przyjaciółki Fridy, która towarzyszyła jej w ostatnich latach życia oraz 40 prac Fanny Rabel, która należała do czwórki najbliższych uczniów Kahlo.
 • Su-57

  Rosyjskie myśliwce przyszłości trafiły do Syrii? Su-57 przyłapane na filmie

 • Kękę raper Fot. Darek Golik

  Raper "KęKę" do Mazurka: Moja wolność nie jest zagrożona, ani żadne swobody

 • Pozostałości niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku

  Sellin chce zmienić nazwy muzeów w byłych obozach koncentracyjnych. IPN wspiera ten pomysł

Zobacz więcej