Gliński o aferze ws. Fundacji Czartoryskich: Jeśli ktoś ma pretensje, że zapłaciliśmy 500 mln za kolekcję wartą 10 mld, to tracę argumenty

| Aktualizacja:

Wykonaliśmy vox populi polskich ekspertów, które od lat było związane z kolekcją Czartoryskich i na wieki uporządkowaliśmy sprawę, która uporządkowana nie była - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński odnosząc się do sprawy zakupu przez MKiDN kolekcji Czartoryskich.

wróć do artykułu
  • ~sed
    (2018-09-05 16:07)
    Pani warzywo to anorektyczna chorągiewka Pisu ostrzykująca sobie usta . Głupia baba ,chuda sarna to nie sarenka , kobieto
  • ~sPOnsoros
    (2018-06-12 14:33)
    ciekawe ze Kidawa zadaje takie pytanie-chyba dlatego bo wie jak krasc pieniadze podatnikow,tak jak zrobiła to z OFE,GDZIE po DRODZE ZGINEŁO 19 mld zł.
  • ~lh
    (2018-05-11 17:55)
    Kolekcja i tak nie mogłaby opuścić Polski. Skoro rodzina Czartoryskich miała takie hobby by zbierać dzieła sztuki, to niech je wystawiają we własnym budynku i zbierają pieniądze za bilety. Jestem przeciwny wydawaniu pieniędzy na zbytek, który i tak nam okupanci zrabują. Ponadto jakie to "dziedzictwo narodowe" skoro słynna dama z gronostajem jest dziełem Włoskiego malarza..... Zamieńmy się na kilka obrazów Kossaka, wtedy to będzie Polskie dziedzictwo.
  • ~sam
    (2018-04-18 18:51)
    Zamoyscy nie sa usatysfakcjonowani. Państwo powinno kupić Zamość. Gliński, do roboty. Kasa na partyjny wiezowiec jest potrzebna od zaraz.
  • ~Nie wstrzymia
    (2018-04-18 12:19)
    A ile politruk Gliński ma z tego?
  • ~jarek
    (2018-04-17 23:07)
    A ile wziął stary Gliński, żeby zapewnić młodej żonie i małym dzieciom dostatnie życie. Wystarczy 10%..
  • ~PoWol
    (2018-04-17 16:30)
    Ja bym po prostu chciał wiedzieć!ile Gliński z tej cudownej oferty dla Polski wyrwał **** dla siebie!!
  • ~taktotak
    (2018-04-16 11:41)
    Pan Gliński ma własną wizję życia i już! A jak komu nie po drodze, to adieu!!! Megalomania to zbyt wąskie pojęcie określające tego pana...
  • ~tylko 2 pytania.
    (2018-04-16 10:09)
    1) skąd ta wycena? kiedy podobne transakcje miały miejsce, gdzie jest punkt odniesienia żeby zaryzykować taką wycenę; 2) gdzie ten klient chcący zapłacić taką kwotę? kazdy rzecz jest warta tyle ile kupujący chce i może zapłacić za nią!
  • ~pytanie retoryczne
    (2018-04-15 15:53)
    przecież ta kolekcja i tak była własnością państwa polskiego-ponieważ nigdzie nie można było wywieżć ani sprzedac chocby jej częśći-więc za co zapłacono fundacji?!
  • ~xyz
    (2018-04-14 16:13)
    Wydać bez potrzeby 500 mln to albo trzeba być mądrym inaczej albo coś przytulić.
  • ~leo
    (2018-04-13 23:40)
    mam nadzieje ze odda ze swoich
  • ~Mareks
    (2018-04-13 21:35)
    Nie chodzi o tą kasę ,chodzi o fakt transakcji z nieistniejącą , grupą społeczną,jak ktoś by mi się przedstawił książę,hrabia itp,to umarł bym ze śmiechu,czasy feudalne są mi zupełnie obce.
  • ~ZXCQVB
    (2018-04-13 21:16)
    Piękne „hasło”, już z daleka SZWINDLEM ŚMIERDZI !!!
  • ~ksiaze Warszawy
    (2018-04-13 20:15)
    500 mln +- nowy prospołeczny program PIS-u
  • ~wolnuy sluchacz
    (2018-04-13 20:13)
    Panie Ministrze, Kolecja jest warta 10 mld a Pan kupił za 0,50 mld ! Takie bajki to moze Pan opowiadac dzieciom w przedszkolu. Czartoryski yrobil prezent za 9,5 mld. Niech pan mu jeszcze doplaci, nie wolno krzywdzic ludzi, handel musi byc uczciwy, Pan go oszukal partnera !
  • ~JEDEN JEST MNIEJ NIŻ 100000000....
    (2018-04-13 13:15)
    DLACZEGOM SZUJE NIE PO-DAJECIE LOGICZNYCH KOMENTARZY NP ŻE 500 MLN ZL JEST < NIŻ 10 MLD ZŁ......................BRAWO PANIE GLIŃSKI JEŚLI targowica TEGO NIE PO-JMUJE TO BRAK JAKICHKOLWIEK ARGUMENTÓW
  • ~Euryfokles
    (2018-04-13 03:01)
    Tragedią naszego narodu jest to, że Polacy się nawzajem nie szanują i nigdy się nawzajem nie wspierają! Że - kiedy tylko mogą - podgryzają sobie nawzajem łydki albo skaczą sobie do gardeł! I szarpią sobie nawzajem nogawki! Albo podkolanówki! I przypier dalają się każdy do każdego przy byle okazji i bez okazji! I chlapią na siebie sza mbem - licząc potem z satysfakcją piegi na twarzy ochlapanego rodaka/kolegi/brata/kochanki/matki/bohatera narodowego! - a jak tego jest im mało - to przyperdolą bliźniemu w r y j - a potem wezmą go pod obcas!!! - I Polacy nieustannie bluzgają jadem na swoich, a w pas kłaniają się wrogom! - I ubliżają sobie nawzajem, kiedy tylko mogą, a pogardliwe inwektywy i niewybredne wyzwiska to stały repertuar ich publicznych występów - również występów gościnnych za granicą - BO SĄ TAK G Ł U P I, ŻE SIĘ ZE SWOIMI NAJGORSZYMI CECHAMI PRZED NIKIM NIE KRYJĄ!!!
  • ~Stara polska prawidłowość:
    (2018-04-13 02:58)
    Szewc z Łap (białostockie) zazrości biskupowi w Gnieznie, że ten - no pomyślcie tylko - co za skandal - został kardynalem!
  • ~można również umówić się na zero
    (2018-04-12 20:50)
    o co idzie ten bój wartościowy - przecież to są wartości umowne to tak jak Picasso z całym szacunkiem namalował krowę z okiem w pupie a świat wyceni na 30 mln.euro to tylko podbijanie obrotu na aukcjach dla lokat snobów

Może zainteresować Cię też: