Gliński o aferze ws. Fundacji Czartoryskich: Jeśli ktoś ma pretensje, że zapłaciliśmy 500 mln za kolekcję wartą 10 mld, to tracę argumenty

| Aktualizacja:

Wykonaliśmy vox populi polskich ekspertów, które od lat było związane z kolekcją Czartoryskich i na wieki uporządkowaliśmy sprawę, która uporządkowana nie była - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński odnosząc się do sprawy zakupu przez MKiDN kolekcji Czartoryskich.

wróć do artykułu
  • ~mecenas
    (2018-03-28 11:10)
    nie od dzisiaj wiadomo ze polska arystokracja to dziady
  • ~suweren
    (2018-03-28 11:11)
    Cała kasze przekazała szydełko na nagrody dla ...ministrów z doj-nej zmiany ! Należało im się, ciężko pracowali !
  • ~emeryt69
    (2018-03-28 11:13)
    Tak pisiaki marnotrawią naszą forsę. Ale ich wyznawcy są za głupi by to zrozumieć.
  • ~wyborca/ zostaje nam nadzxieja jak na obrazie Bociany
    (2018-03-28 11:29)
    nie jestem matematykiem, ale matematyka to moj kon, i czesc mojego zycia. z obliczen wynika, ze jest to rownowartosc jednego dnia pracy kazdego obywatela, jednak jest to juz TYDZIEN PRACY pracujacego Obywatela w tzn . produkcji i uslugach. Jednak dodac tu musze akapita i pare ustepow, ze w porownaniu do najbardziej wyksztalconych, ktorzy dali w hipoteke ostatnie mieszkanie, ale wzieli kredyt na obrazy i jak sie okazalo malowane w pospiechu przez malarzy pokojowych z doswiadczeniem w miejscach jakiegos podobno odosobnienia, to i tak to byl dobry business, moze za to, ze to byla gotowka, a nie oczekiwanie na kredyty. A tyle jest potrzeb.Nasza kultura wymknela sie spod kontroli, a to dlatego ze nigdy takowej nie miala.Po h. nam zbieranina obrazow, jak wkrotce studenci pojada wybierac fasolki szparagowe, i malowac sufity na wygnaniu,i jedynie beda mogli pospogladac w niebo z nadzieja jak chlop orzacy role i patrzacy z nadzieja na bociany na obrazie Chelmonskiego
  • ~HVA
    (2018-03-28 11:43)
    Grubo, grubo... Ponad 1,3 miliona PLN dziennie - niedziele, swieta, bez ani dnia przerwy... - panowie arystokraci "robili darowizny" z fundacji na wlasciwe konta. Ciekawe czy minister Glinski z PiS tez cos dostal jakis grubszy ochlap, za to wybitnie bezsensowne wydanie 500 mln. PLN podatkowych pieniedzy?
  • ~Burack
    (2018-03-28 11:51)
    Ma się ten gest. Teraz już wiadomo jak w XVIII w. jaśnie państwo przefiukało Polskę.
  • ~Genitaliusz
    (2018-03-28 12:01)
    Może Niemcy mu zabrali. Zwrócą w postaci reparacji.
  • ~to jakas paranoya
    (2018-03-28 12:09)
    My nie mamy zadnych yelit. One dopiero powstaja, kielkuja, ale sa zadeptywane jak pierwiosnki. Ludzie cos zaczynaja tworzyc, ale system pozyskiwania , grantuf i prodzektow spycha tych tzn. artystow samozwanczych, czyli bez blogoslawienstwa *starszyzny*.co my mamy i co my ogladamy i co ogladaja nasze dzieci. Te stare profesory pogubili sie, i sami nie radza , bo czym wytlumaczyc starych dziadkow z mlodymi tzn. sekretarkami czy partnerkami co pobrali hipotyeki i zakupili obrazy nabazgrane przez malarzy pokojowych, i wygladfa, ze oczy im zarosly siu... a , i chca nas ukulturaniac. to jakas paranoja.
  • ~Krakus
    (2018-03-28 12:12)
    Wyglada z opisow i informacji ze -te zbiory sa ***** warte!!!!Makulatura (tak zwane dudki) to oj oj!
  • ~md
    (2018-03-28 12:32)
    Ci arystokraci...
  • ~ulisse
    (2018-03-28 12:46)
    Geotermia, misie, narty - to są drogie rzeczy...
  • ~manolo
    (2018-03-28 12:59)
    znam tego mitomana widywalem go b.czesto w casynie w Monte Carlo stawial w ruletce na stol zetony po 50. tys € wychodzil z casyna z pustymi kieszeniami idac pieszo do hotelu... niestety te nawyki rujnuja kazdego -pamietacie tego muzyka milionera farbowanego na czerwono podskakiwal z usmiechem przez rok przy stole w pokera -tylko rok, stracil wszysko, samolot ,dom, rodzine- dzis jest wrakiem czlowieka finansowym golcem .- "wolnosc" i" kraju bez granic"- zachod dla wielu Polakow okazal sie "smiertelna "pulapka
  • ~oby nie ulokowali poki co obrazkow na I-szym pietrze
    (2018-03-28 13:07)
    oby sie nie okazalo, ze kolekcja zostala zakupiona co prawda, ale zgodnie z zapisami aneksu musi podlegac pieczy dziesieciu kustorzy, ktorych zadaniem jest przygotowanie kolekcji do prywatzacji, azeby gawiedz nie dotykala lapami eksponatow to wystawe ulokuje sie nma pierszym pietrzy, poki co
  • ~Andre L-P
    (2018-03-28 13:28)
    nie wiem jak to uzasadnic , ale ten minister nie budzi we mnie zaufania taki scicha pek, nie jest konkretny w swoich wypowiedziach nudzi swoimi wywodami swoimi "inowacjami" nie trafia do audytorium jako minister kultury nie ma odpowiedniej wiedzy i przygotowania by muc prezentowac to stanowisko. jak wspomnialem dla mnie ta osoba to niebudzaca zaufania miernota
  • ~Wawka
    (2018-03-28 13:34)
    Dziennikarz "Przeglądu" czy Przekroju? Kto opisał tę aferę, bo z artykułu trudno wywnioskować
  • ~DOJNA ZMIANA SPÓŁKA ZOO
    (2018-03-28 14:08)
    PiS maczał w tym,paluchy? I wszystko jasne...
  • ~cv
    (2018-03-28 14:09)
    To zdjęcie jest rozwalające.Typ z uśmieszkiem nie wierzy ,że tak łatwo dostał górę pieniędzy w dodatku za coś co Czartoryska zbierała dla narodu .Teraz będzie miał na kasyna,wyścigi i takie tam czego jest miłośnikiem.100mln euro w banknotach 100euro to 800kg kasy.
  • ~Gg7Gh
    (2018-03-28 14:10)
    Kod cos musi z tym zrobic.
  • ~Wielbiciel
    (2018-03-28 14:25)
    Co PiSiaki dotkna to ********* Tacy ludzie. A mialo byc tak pieknie
  • ~Stary Wiarus
    (2018-03-28 14:27)
    Tak jak przodkowie nowi degeneraci i szkodnicy ubrani dostojnie w trzewikach z których słoma dalej wystaje.

Może zainteresować Cię też: