Gliński o aferze ws. Fundacji Czartoryskich: Jeśli ktoś ma pretensje, że zapłaciliśmy 500 mln za kolekcję wartą 10 mld, to tracę argumenty

| Aktualizacja:

Wykonaliśmy vox populi polskich ekspertów, które od lat było związane z kolekcją Czartoryskich i na wieki uporządkowaliśmy sprawę, która uporządkowana nie była - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński odnosząc się do sprawy zakupu przez MKiDN kolekcji Czartoryskich.

wróć do artykułu
  • ~Burack
    (2018-03-28 11:51)
    Ma się ten gest. Teraz już wiadomo jak w XVIII w. jaśnie państwo przefiukało Polskę.
  • ~HVA
    (2018-03-28 11:43)
    Grubo, grubo... Ponad 1,3 miliona PLN dziennie - niedziele, swieta, bez ani dnia przerwy... - panowie arystokraci "robili darowizny" z fundacji na wlasciwe konta. Ciekawe czy minister Glinski z PiS tez cos dostal jakis grubszy ochlap, za to wybitnie bezsensowne wydanie 500 mln. PLN podatkowych pieniedzy?
  • ~emeryt69
    (2018-03-28 11:13)
    Tak pisiaki marnotrawią naszą forsę. Ale ich wyznawcy są za głupi by to zrozumieć.
  • ~bz
    (2018-03-29 09:33)
    Sztuczki z zagranicznym lokowaniem fundacji stosowal sp. dr Jan Kulczyk przy pelnej biernosci fiskusa i opinii publicznej
  • ~mecenas
    (2018-03-28 11:10)
    nie od dzisiaj wiadomo ze polska arystokracja to dziady
  • ~KAROLINKA
    (2018-03-29 08:14)
    TAAA - TEN RÓD RADZIWIŁŁÓW ZAWSZE DZIAŁAŁ NA SZKODĘ POLSKI - OD ZARANIA DZIEJÓW ! PRZYKŁADÓW W HISTORII MAMY AŻ NADTO , DZIWI TYLKO SKĄD TAKI MAJĄTEK PO WOJENNYCH ZNISZCZENIACH OSTAŁ SIĘ JESZCZE U TYCH PAZERNYCH ZDRAJCÓW ? I DLACZEGO - MY BIEDNE SPOŁECZEŃSTWO MUSIMY PŁACIĆ HARACZ JAŚNIE PAŃSTWU !
  • ~suweren
    (2018-03-28 11:11)
    Cała kasze przekazała szydełko na nagrody dla ...ministrów z doj-nej zmiany ! Należało im się, ciężko pracowali !
  • ~ulisse
    (2018-03-28 12:46)
    Geotermia, misie, narty - to są drogie rzeczy...
  • ~Genitaliusz
    (2018-03-28 12:01)
    Może Niemcy mu zabrali. Zwrócą w postaci reparacji.
  • ~manolo
    (2018-03-28 12:59)
    znam tego mitomana widywalem go b.czesto w casynie w Monte Carlo stawial w ruletce na stol zetony po 50. tys € wychodzil z casyna z pustymi kieszeniami idac pieszo do hotelu... niestety te nawyki rujnuja kazdego -pamietacie tego muzyka milionera farbowanego na czerwono podskakiwal z usmiechem przez rok przy stole w pokera -tylko rok, stracil wszysko, samolot ,dom, rodzine- dzis jest wrakiem czlowieka finansowym golcem .- "wolnosc" i" kraju bez granic"- zachod dla wielu Polakow okazal sie "smiertelna "pulapka
  • ~Ambermałepiwo
    (2018-03-29 11:20)
    Żaden ze składników kolekcji Czartoryskich zgodnie z prawem Rzeczposoplitej Polskiej NIE MÓGŁ NIGDY OPUŚCIĆ POLSKI. Ale pisowski rząd kupując za nasze pieniądze i tak należącą do Polski kolekcję pomógł czartoryskim i radziwiłłom, znanym nam z historii sprzedawczykom, OSKUBAĆ POLAKÓW na 500 000 000 zł i je wywieźć z Polski nieopodatkowane. Ile pisuar zgarnął ?????? Przekręt pisowski jak ze SKOKami i miliardami kasy wyprowadzonej przez pisuar do Luksemburga
  • ~Hj
    (2018-03-29 13:20)
    Może "zaginionego" Rafaela też już dawno komuś sprzedali? Od kilku lat polska arystokracja intensywnie odzyskuje pieniądze, także poprzez intratne małżeństwa. A pieniądze to wpływy. Polskie państwo specjalizuje się w osłabianiu swojej roli na rzecz innych dużych podmiotów. Siła tradycji :). I pomyśleć, że wciąż płaczemy nad rozbiorami, które sami sobie zrobiliśmy i jednocześnie od 89 pompujemy środki i przywileje w KK. Nie dziwne, że arystokracja postanowiła "sprzedać" państwu obraz ;).
  • ~wyborca/ zostaje nam nadzxieja jak na obrazie Bociany
    (2018-03-28 11:29)
    nie jestem matematykiem, ale matematyka to moj kon, i czesc mojego zycia. z obliczen wynika, ze jest to rownowartosc jednego dnia pracy kazdego obywatela, jednak jest to juz TYDZIEN PRACY pracujacego Obywatela w tzn . produkcji i uslugach. Jednak dodac tu musze akapita i pare ustepow, ze w porownaniu do najbardziej wyksztalconych, ktorzy dali w hipoteke ostatnie mieszkanie, ale wzieli kredyt na obrazy i jak sie okazalo malowane w pospiechu przez malarzy pokojowych z doswiadczeniem w miejscach jakiegos podobno odosobnienia, to i tak to byl dobry business, moze za to, ze to byla gotowka, a nie oczekiwanie na kredyty. A tyle jest potrzeb.Nasza kultura wymknela sie spod kontroli, a to dlatego ze nigdy takowej nie miala.Po h. nam zbieranina obrazow, jak wkrotce studenci pojada wybierac fasolki szparagowe, i malowac sufity na wygnaniu,i jedynie beda mogli pospogladac w niebo z nadzieja jak chlop orzacy role i patrzacy z nadzieja na bociany na obrazie Chelmonskiego
  • ~Te nasze pożal się Boże 'jelity' (taki herb!)
    (2018-03-30 03:53)
    to nie są żadne elity - tylko izra-elity!
  • ~wawa
    (2018-03-29 10:22)
    Patrioci tak nie robią tzn nie okradają własnego państwa.
  • ~to jakas paranoya
    (2018-03-28 12:09)
    My nie mamy zadnych yelit. One dopiero powstaja, kielkuja, ale sa zadeptywane jak pierwiosnki. Ludzie cos zaczynaja tworzyc, ale system pozyskiwania , grantuf i prodzektow spycha tych tzn. artystow samozwanczych, czyli bez blogoslawienstwa *starszyzny*.co my mamy i co my ogladamy i co ogladaja nasze dzieci. Te stare profesory pogubili sie, i sami nie radza , bo czym wytlumaczyc starych dziadkow z mlodymi tzn. sekretarkami czy partnerkami co pobrali hipotyeki i zakupili obrazy nabazgrane przez malarzy pokojowych, i wygladfa, ze oczy im zarosly siu... a , i chca nas ukulturaniac. to jakas paranoja.
  • ~Bingo
    (2018-03-28 16:55)
    Radziwiłowie i czartoryscy przy pomocy PiSu oskubali Polaków na pół miliarda złotych. To jest osiągnięcie rządu.
  • ~~Maria
    (2018-03-29 05:02)
    ~A wiec”nadszedł dzień” dla Czartoryskich i Radziwiłów ..ha! za nasze pieniądze ,podatnicy czekają na wyjaśnienia panie Glinski
  • ~Julka
    (2018-03-29 06:36)
    Polacy to bogaty kraj, wyda 100 mln euro na coś na co można tylko popatrzeć, lepiej Gliński byś dał na chore dzieci
  • ~Sdf
    (2018-04-01 14:21)
    Biorą ale nie kradną .należy się za tyle lat głodu.

Może zainteresować Cię też: