• ~alban
    (2014-10-15 09:41)
    A kto rządził w Polsce po wojnie, Żydzi i to likwidowali polskich bohaterów i polska inteligencje i teraz rządzili i rządza w MSZ sami zydzi, w tv telewizjach sami zydzi i ubecy, itd
  • ~Polak
    (2014-10-15 07:54)
    Szechter jak zwykle leczy swoje obsesje wciągając Polaków w wojnę propagandową z Rosją! Może by tak napisał ile setek tysięcy zabito niewinnych Palestyńczyków, albo wyjaśnił dlaczego nie wolni teraz pisać o zbrodniach UPA na Polakach!
  • ~Polak
    (2014-10-15 07:57)
    Michnik albo rżnie głupa albo rzeczywiście nie widział, bo się tym nie interesował! Dla nas Polaków nie było to żadną tajemnicą!
  • ~bole.
    (2014-10-14 17:26)
    a kiedy sie dowiemy ilu POlakow PO wojnie nasz rzad zamordowal a pozniej wezmiemy sie za rosje
  • ~BEHEMOT
    (2014-10-15 09:33)
    do babcia
    Uprzejmie tłumaczę,Witkacy popełnił samobójstwo na wieść o inwazji sowieckiej na Polskę 17 września 1939r.
  • ~widz
    (2014-10-15 15:16)
    Jeden popełnił samobójstwo ,drugi niby się zapił ,i co?tym się przejmują , a z jakiej racji SZECHTER albo WOLINSKA do SZWECJI dali dyla. Tychwyjasnicie i sprowadzcie
  • ~Jan Michal
    (2014-10-14 21:47)
    Śmierć Witkacego jest całkowicie wyjaśniona -o co idzie autorom ???
  • ~F_F
    (2014-10-15 16:34)
    "Najbardziej prawdopodobna wersja jego śmierci mówi o Dołędze-Mostowiczu, który ubezpieczał transport chleba dla Polaków mieszkających w okolicy Kut. Prawdopodobnie stało się to w czasie walki polskiego patrolu z sowieckimi żołnierzami. Trzy czołgi ostrzelały samochód z wiozącymi pomoc polskimi żołnierzami."

    Parę lat temu czytałem inna wersję. Dołęga-Mostowicz miał być zastrzelony przez żołnierzy radzieckich kiedy wyszedł z Kut z kilkoma miejscowymi naprzeciw jadącym radzieckim czołgom czy też ciężarówkom aby "poddać" miasto i prosić o łagodne obchodzenie się z mieszkańcami.
    No i tak się z nimi obeszli...
  • ~TFU-j fan
    (2014-10-14 18:43)
    @bole. - znowu zatraciłeś rewolucyjną czujność... Albo źle zrozumiałeś instrukcję z Łubianki.
  • ~babcia
    (2014-10-14 21:22)
    Prosze uprzejmie o wytlumaczenie dlaczego w tej chwili wyciaga sie te sprawy. Na przyklad okolicznosci smierci Witkacego sa juz dawno dobrze znane, tak jak to, ze probowal samobojstwa pare razy i w koncu mu sie udalo. Ale wini sie Rosjan, bo tak jest w tej chwili wygodniej.