• Wystawa "Natalia LL. Secretum et Tremor"
  2
  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie inauguruje wystawę "NATALIA LL. Secretum et Tremor" - prezentującej dorobek Natalii Lach-Lachowicz.
 • Galeria Tate Modern (Fot. Michael Reeve (MykReeve) CC BY-SA 3.0)
  Już od 12 lat powstaje ranking najbardziej wpływowych osób na rynku sztuki. Na liście tej możemy znaleźć zarówno najbardziej rozpoznawalnych artystów, wybitnych kuratorów, jak również prężnie działających galerzystów. W tegorocznym zestawieniu magazyn ArtReview można również znaleźć polskie akcenty.
 • Wystawa "Paradisus ludaeorum" - fragment ekspozycji stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich
  7
  1
  Świeżo otwartą wystawę w Muzeum Historii Żydów Polskich można zwiedzać za darmo. Placówka zaprasza wszystkich chętnych na dni otwarte. Potrwają one do jutra.
 • Tłok pieczętny Kapituły Niższej loży „Rycerze Gwiazdy na Dolinie Warszawy”, 1819, nr inw. 208715 MNW
  2
  Ponad 15 tysięcy osób odwiedziło wystawę "Masoneria. Pro publico bono" w Warszawie. Wolnomularstwo to międzynarodowy ruch, który powstał w I połowie XVIII wieku w Anglii. Nie były do niego dopuszczane kobiety Jego członkowie przywiązywali wielką wagę do etyki, sprawiedliwości i poznawania świata przez rozum.
 • Arakimania to pierwsza tak duża, przekrojowa wystawa prac Arakiego w Polsce
  2
  Odważne akty, kwiaty i jedzenie przedstawione w erotyczny sposób, a także dokument z życia i śmierci jego żony i… kota Chiro – to serie, które są znakiem firmowym Arakiego, legendy japońskiej fotografii. Nazywana przez niektórych pornografią, sztuka Arakiego od lat broni się wartością artystyczną. Wystawę jego prac można będzie zobaczyć w Leica Gallery Warszawa od 8 listopada do 14 grudnia.
 • Prace Igora Mitoraja
  2
  Uwielbiany za granicą, niedoceniany w Polsce. Dlatego też, mimo, że rzeźby i rysunki Igora Mitoraja pokazywano na 120 wystawach indywidualnych na całym świecie, w Polsce jego prace można zobaczyć jedynie w Krakowie i w Warszawie. Na świecie jego rzeźby, często gigantycznej wielkości, stoją w reprezentacyjnych punktach wielu miast.
 • Edward Hartwig, „Córka Danusia”, 1954
  1
  10 października w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie rozpocznie się wystawa 13. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu i czasie zobaczyć unikatowe dzieła mistrzów polskiej fotografii. Ekspozycję zakończy aukcja wszystkich zdjęć zaplanowana na 26 października.
 • W.J.Grabski Potwór z Dusseldorfu, Witkacy z Turowską
  5
  1
  Genialny i zarazem kontrowersyjny pisarz, malarz i filozof. Autor znanych dramatów - "Szewcy", „W małym dworku” oraz "Wariat i zakonnica”. 75 lat temu, 18 września 1939 roku popełnił samobójstwo na wieść o wkroczeniu wojsk sowieckich do Polski.
 • Prezentacja galerii "Las"
  W Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie otwarto dzisiaj pierwszą galerię "Las", która wejdzie w skład stałej wystawy placówki. Była to przedpremierowa prezentacja galerii w ramach organizowanego Dnia Polin. Goście placówki całą wystawę zobaczą 28 października.
 • "Cztery pory roku" Tomka Sikory
  Wystawa „Cztery pory roku” Tomka Sikory rozpocznie sezon jesienny w Leica Gallery Warszawa. Autor otworzy wystawę w dniu swoich urodzin, 9 września, o godzinie 20:00.
 • Portret Stanisława Augusta Poniatowskiego z klepsydrą, Marcello Bacciarelli, 1793, olej, płótno, nr inw. MP 312 MNW
  5
  Blisko 500 dzieł prezentowanych w ośmiu muzealnych salach – zaaranżowanych na wzór drogi wtajemniczenia do loży – zilustruje nie tylko historię i dorobek rodzimej masonerii, nazywanej też wolnomularstwem, lecz także reprezentowane przez nią uniwersalne wartości: wolność, braterstwo, solidarność, tolerancję oraz ideę samodoskonalenia jednostki i całych grup społecznych.
 • Adam Pańczuk, Karczeby
  1
  Kacper Kowalski, Rafał Milach i Adam Pańczuk będą reprezentować polską fotografię podczas największego w Ameryce Północnej festiwalu fotografii – Photoville. Wystawę trzech artystów dopełni pokaz slajdów szóstki pozostałych fotografów: Bownika, Brykczyńskiego, Barta Pogody, Orłowskiej, Zbierskiego i Kuby Dąbrowskiego. Impreza potrwa od 18 do 28 września w Nowym Jorku.
 • Ursus ELVI

  Ursus odsłonił w Niemczech nowy samochód. Produkcja w Lublinie [MAMY pierwsze ZDJĘCIA]

 • Para w sypialni

  Najpowszechniejsza choroba przenoszona drogą płciową: CHLAMYDIOZA

 • Anna Zalewska

  Minister Zalewska przyłapana pod szkołą integracyjną? Jej limuzyna na miejscu dla niepełnosprawnych. BOR wszczęło postępowanie

Zobacz więcej