• Przekazanie zbiorów Themersonów
  1
  Archiwum Franciszki i Stefana Themersonów - jednych z najbardziej oryginalnych i najmniej znanych artystów awangardowych w polskiej sztuce XX wieku - trafiło do Biblioteki Narodowej w Warszawie.
 • Leon Wyczółkowski, "Stańczyk", 1898 (Fot. Bartosz Cygan, Jacek Złoczowski, Pracownia fotograficzna MNK)
  Co robią dzieła sztuki, kiedy myślą, że nikt nie patrzy? Być może ulegają współczesnej modzie na selfie. Muzeum Narodowe w Krakowie postanowiło zdradzić tę tajemnicę i podejrzało swoje dzieła nocą. 
 • Wystawa "Natalia LL. Secretum et Tremor"
  2
  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie inauguruje wystawę "NATALIA LL. Secretum et Tremor" - prezentującej dorobek Natalii Lach-Lachowicz.
 • Galeria Tate Modern (Fot. Michael Reeve (MykReeve) CC BY-SA 3.0)
  Już od 12 lat powstaje ranking najbardziej wpływowych osób na rynku sztuki. Na liście tej możemy znaleźć zarówno najbardziej rozpoznawalnych artystów, wybitnych kuratorów, jak również prężnie działających galerzystów. W tegorocznym zestawieniu magazyn ArtReview można również znaleźć polskie akcenty.
 • Wystawa "Paradisus ludaeorum" - fragment ekspozycji stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich
  7
  1
  Świeżo otwartą wystawę w Muzeum Historii Żydów Polskich można zwiedzać za darmo. Placówka zaprasza wszystkich chętnych na dni otwarte. Potrwają one do jutra.
 • Tłok pieczętny Kapituły Niższej loży „Rycerze Gwiazdy na Dolinie Warszawy”, 1819, nr inw. 208715 MNW
  4
  Ponad 15 tysięcy osób odwiedziło wystawę "Masoneria. Pro publico bono" w Warszawie. Wolnomularstwo to międzynarodowy ruch, który powstał w I połowie XVIII wieku w Anglii. Nie były do niego dopuszczane kobiety Jego członkowie przywiązywali wielką wagę do etyki, sprawiedliwości i poznawania świata przez rozum.
 • Arakimania to pierwsza tak duża, przekrojowa wystawa prac Arakiego w Polsce
  2
  Odważne akty, kwiaty i jedzenie przedstawione w erotyczny sposób, a także dokument z życia i śmierci jego żony i… kota Chiro – to serie, które są znakiem firmowym Arakiego, legendy japońskiej fotografii. Nazywana przez niektórych pornografią, sztuka Arakiego od lat broni się wartością artystyczną. Wystawę jego prac można będzie zobaczyć w Leica Gallery Warszawa od 8 listopada do 14 grudnia.
 • Prace Igora Mitoraja
  2
  43
  Uwielbiany za granicą, niedoceniany w Polsce. Dlatego też, mimo, że rzeźby i rysunki Igora Mitoraja pokazywano na 120 wystawach indywidualnych na całym świecie, w Polsce jego prace można zobaczyć jedynie w Krakowie i w Warszawie. Na świecie jego rzeźby, często gigantycznej wielkości, stoją w reprezentacyjnych punktach wielu miast.
 • Edward Hartwig, „Córka Danusia”, 1954
  1
  10 października w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie rozpocznie się wystawa 13. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu i czasie zobaczyć unikatowe dzieła mistrzów polskiej fotografii. Ekspozycję zakończy aukcja wszystkich zdjęć zaplanowana na 26 października.
 • W.J.Grabski Potwór z Dusseldorfu, Witkacy z Turowską
  5
  1
  Genialny i zarazem kontrowersyjny pisarz, malarz i filozof. Autor znanych dramatów - "Szewcy", „W małym dworku” oraz "Wariat i zakonnica”. 75 lat temu, 18 września 1939 roku popełnił samobójstwo na wieść o wkroczeniu wojsk sowieckich do Polski.
 • Prezentacja galerii "Las"
  W Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie otwarto dzisiaj pierwszą galerię "Las", która wejdzie w skład stałej wystawy placówki. Była to przedpremierowa prezentacja galerii w ramach organizowanego Dnia Polin. Goście placówki całą wystawę zobaczą 28 października.
 • "Cztery pory roku" Tomka Sikory
  Wystawa „Cztery pory roku” Tomka Sikory rozpocznie sezon jesienny w Leica Gallery Warszawa. Autor otworzy wystawę w dniu swoich urodzin, 9 września, o godzinie 20:00.
 • Antoni Macierewicz

  Kłótnia o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza. Siemoniak: PiS ogranicza mandat posła

 • Maria Szonert-Binienda

  "Brutalny atak przeciwko mnie". Szonert-Binienda złożyła zawiadomienie do FBI ws. operacji specjalnej

 • Salon Orange

  Awaria w Orange. Klienci bez dostępu do Internetu

Zobacz więcej