• ~Icek
    (2013-01-02 05:22)
    Kolejny raz się pytam gdzie ukrył się prezes .
  • ~007
    (2013-01-01 21:06)
    No to Komorowski i Tusk mają swojego "boga" w granicach.
    Co na to Suwren?
  • ~Wojtek
    (2013-05-18 22:39)
    Wiecie wcale nie uważam tego dzieła za przegięcie jakieś.Artysta chciał wyrazić jakąś swoją wizje tego co skonstruował i dać ludziom chwilę do zastanowienia się nad tym co dla każdego z nas mogłoby to oznaczać.Przegięciem byłoby ustawienie Hitlera w jego pierwotnej formie czyli mundurze z charakterystycznym gestem.Tu natomiast skłania nas do refleksji, jakich?Każdy sam sobie musi odpowiedzieć.Tutaj klęczy w modlitwie.Może to jakaś skrucha za grzechy albo po prostu odniesieniem religijnym jest tu pokazane to że każdy trafi na sąd ostateczny bez względu na pozycje społeczną.Kto wie trzeba filozofować sobie nad tym.Hmm...a może to pokuta?Zauważcie ciemna brama,samotność i bicie pacierzy na kolanach.To takie cierpienia grzesznika po śmierci.Wieczne potępienie albo skrucha.
  • ~Wojtek
    (2013-05-18 22:42)
    Ps.To papieżem to według mnie było przegięcie już.Źle się poczułem.Wtedy artysta przegiął pałkę.
  • ~wwwwwww
    (2013-01-01 20:36)
    ~~ - Dawid - homo sapiens
    Homo sapiens w twoim przypadku to zbyt dużo powiedziane. Gdybyś znał choć trochę historię, to byś takich pierdół nie opowiadał.
  • ~Giaur
    (2013-01-01 21:23)
    Ponad 450 tysięcy Polakow tez przykładnie służyło w hitlerowskeej armii, dlaczego cenzorku usuwasz ten komentarz
    JEST FAKT UDOKUMENTOWANY w PUBLIKACJACH
  • ~WARSZAWIAK
    (2013-01-01 21:32)
    Wehrmacht i Polacy
    500 000 sluzylo ! a moze i wiecej ! To ogromna liczba !
    Wstyd o tym mowic ???
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pol-mln-polakow-w-wehrmachcie-jest-ksiazka,1,3704899,wiadomosc.html

    Pół miliona Polaków służyło podczas II wojny światowej w Wehrmachcie, co najmniej 200 tys. z nich poległo walcząc za III Rzeszę - ocenia Ryszard Kaczmarek w książce "Polacy w Wehrmachcie", która właśnie trafiła do księgarń.
  • ~Eurofederasta z PALIKOCIARNI
    (2013-01-01 21:44)
    Nasz Furer PALIKOCIARNI ma śwęta rację, gdyby Polacy w 1939 roku i Żydzi jak jeden mąż wsparli Hiltlerowskie Niemcy to byśmy dzisiaj byli już AFRYKO-AZJO-EURO-FEDERACJĄ. Wermachtowi brakło tych polskich dywizji żebyśmy rzucili na kolana ROSJĘ i ustanowili rządy RASY PANÓW na całe STULECIA - a tak to się NA RAZIE musimy zadowolić tylko EuroFederacją. Szkoda że w 1939 nie rządził Tusk i nie było Furera naszej PALIKOCIARNI w Polsce, a rządzili kacze oszołomy i takie coś jak PIS.
  • ~kuszaaaaa
    (2013-01-01 21:58)
    Socjalista chciał przejąć i wyciąć komunistów, a po drodze wycinał polskich patriotów.
    Zostało kupę chamstwa i szmaciarstwa, którego potomstwo tu próbuje brylować ze swoją wizją kulturkampf.
  • ~Papkin
    (2013-01-02 00:27)
    Modli sie za Kaczora , aby doszedl do wladzy ...
    Gdyby tylko mogl tego dokonac ,PiSiaki nie mieliby nic przeciwko temu ...