• ~Drzazga 101
    2015-02-20 13:17
    O Matko, faktycznie tak było. Względem Warszawy, to moja świadomość się budzi gdzieś tak około 1953 roku na Pradze - też na morzu ruin i zgliszcz, ale i odbudowy, którą odwalał dziadek Kalinowski - murarz, ojciec mojej "przyszywanej" ciotki. Ale do dziś doznaję koszmaru, jak zapamiętałem WROCŁAW, wkońcówce lat czterdziestych, gdy mnie przywieziono na wakację z jakimś przedszkolem wŁodzi, zlokalizowanymi gdzieścić pod Wrocławiew. Moja Łódź to było miasto nienaruszone od czasów "Ziemi obiecanej", a Wrocław - gdziem się nie spojrzał - to jeno wypalone szkielety domów, tylko ulice były przejezdne. A potem nas zapakowano w jakiegoś yankeskiego "Jamesa" i wywieziono gdzie trza. Ale tu i ówdzie nie mówi się o tysiącach kalek, które wyszły z tej wojny bez rąk i nóg.
    I pomyśleć, że ta kacapska KREAUTURA Putin, chce nam zafundować REPLAY, czyli powtórke historii. Oby szczezło to ścierwo, kuervas !!!
    Hej !-
  • ~świadek
    2015-02-14 14:09
    do @ciekawy - szkoda,że piszesz dokładnie TO, co Ci Wołodia podyktuje zamiast pomyśleć, i na dodatek przysyłasz to z serwera w Rosji... Radio Moskwa przez cały lipiec 1944 codziennie wyzywało AK od tchórzy, bo wstrzymywała powstanie w Warszawie. Ostatnia klauzula paktu Ribbentrop-Mołotow MUSIAŁA przecież zostać wypełniona. A Niemcy jeszcze kiedyś oddadzą 45 mld dolarów za zniszczenie Warszawy...
  • ~stop_trolom
    2015-02-14 13:33
    ty jeden z drugim, nie pisz takich bzdur ok? To nie jest śmieszne
  • ~ciekawy
    2015-02-14 12:29
    Tak teraz będzie wyglądać Debelcewe i wiele miast wschodniej Ukrainy. Znowu słyszy się o bohaterstwie żołnierzy walczących po obu stronach. Niemcy - też tak mówili ,,o pacyfikujących Warszawę" - bo powstańcy strzelali Niemcom w plecy. Tak się przyzwyczaili do okupowanej Warszawy, że traktowali ją jak swoje miasto. A ponieważ świadomość klęski III Rzeszy była już prawie powszechna - byli tym bardziej okrutni.
    A wystarczyło poczekać na wejście Rosjan i zniszczenia były by mniejsze. Na Ukrainie nie należało wyganiać Janukowycza. Nie ma gorszej zarazy od nieodpowiedzialnych przywódców wszelkiej maści. Każą oni niewinnym ludziom ginąć, aby samemu się nachapać więcej niż oni i ich potomstwo mogą zjeść. Syn prezydenta Poroszenki już nie walczy w wojsku. Ciekawe jak synowie i córki innych u żłobu na Ukrainie. A Bujak, Michnik, Kurski. Gosiewska i im podobni, nie pojechali na Ukrainę walczyć o wasza i naszą wolność?
  • ~dorota
    2015-02-14 14:24
    i samo sie odbudowalo-nie da sie zafalszowac historii
  • ~Bożydar
    2015-02-14 13:48
    wszyscy piszą o Warszawie w gruzach, a powiedzmy o tych którzy podnieśli ją z ruin. Powiedzmy o przedwojennych właścicielach, którzy przekazywali po wojnie miliony dolarów na odbudowę miasta, o właścicielach odbudowujących stolicę, o właścicielach wiozących z miasteczek całej Polski cegłę na odbudowę. To Oni Warszawę podnieśli z ruin dla Nas Narodu
  • ~rycyk
    2015-02-14 11:29
    ~spostrzegawczy2015-02-14 10:12
    Byla pentla trolejbusow...

    Jeżeli to pętla...nawet 60 lat temu w języku polskim była pętla...a nie pentla...
  • ~spostrzegawczy
    2015-02-14 10:12
    Urodzilem sie w 1950 ale taka Warszawe, jak na fotce nr 6 bardzo dobrze pamietam. Byla pentla trolejbusow w miejscu gdzie dzis stoi Sad Najwyzszy, a wokol same ruiny. Tak bylo jeszcze w poczatkach lat 60-tych.
  • ~Adam
    2015-02-15 09:40
    Fajne kombinezony mieli, a przeciez za komuny nic nie było...
  • ~obywatelka
    2015-02-14 20:22
    Odbudowana Stolica rękami ludzi za ich pieniądze następnie z pobieranych podatków, a teraz uporządkowane zabudowane tereny oddaje się " byłym właścicielom". Nikogo nie obchodzi że dekret Bieruta działa teraz na tych którzy użytkują te tereny. Ale paranoja w Naszym Kraju.