• Teatr
  12
  113
  Do podjęcia dzieł ekspiacji, postu i modlitwy wezwał wiernych i księży archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc – w związku z planowanym na czwartek wystawieniem spektaklu "Klątwa" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zaapelował też o odwołanie przedstawienia.
 • Emilian Kamiński, fot. Darek Golik
  6
  242
  Teatr, także mój teatr, jest dla mnie świątynią. Ja się nigdy nie nazwę kapłanem, jestem na to za mikry, za mały, za głupi. Ja tu jestem tylko cieciem, dozorcą w wielkiej świątyni, jaką jest dla mnie teatr - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Emilian Kamiński, aktor i reżyser teatralny, wokalista, pisarz. Założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica.
 • Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
  27
  3
  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz demonstracji przeciw spektaklowi "Klątwa", która miała się rozpocząć w sobotę w najbliższym otoczeniu Teatru Powszechnego. Decyzja ta podyktowana była przebiegiem poprzedniego protestu - poinformował PAP rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.
 • Teatr Stary w Krakowie
  Krytyk teatralny Marek Mikos został dyrektorem Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie - oświadczył we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Zastępcą dyrektora ds. artystycznych został Michał Gieleta.
 • Jan Klata jest dyrektorem Starego Teatru od 2013 r.
  4
  70
  Przed Narodowym Starym Teatrem odbyła się w sobotę manifestacja pod hasłem "To jeszcze nie koniec" w związku z zapowiadaną zmianą na stanowisku dyrektora teatru. Organizatorami protestu była grupa określająca się jako "publiczność Narodowego Starego teatru w Krakowie".
 • Piotr Gliński
  4
  1
  Konkurs na nowego dyrektora Starego Teatru odbył się zgodnie z prawem, zgodnie z wszystkimi formalnymi przepisami; tak wygrał Marek Mikos, menadżer kultury, krytyk teatralny - mówi wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Marek Mikos nie jest człowiekiem naszego obozu politycznego - dodał.
 • Wesele
  1
  3
  Pracownicy Narodowego Starego Teatru w Krakowie spotkają się 18 maja z wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim. Będą rozmawiać o przyszłości Starego Teatru – poinformowali aktorzy Starego Teatru w piątek, po premierze „Wesela” w reż. Jana Klaty.
 • Teatr Stary w Krakowie
  2
  1
  Krytyk teatralny Marek Mikos został we wtorek rekomendowany przez komisję konkursową na nowego dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Ostatecznie o powołaniu Mikosa zdecyduje min. kultury Piotr Gliński, który wkrótce zapozna się z opinią komisji konkursowej.
 • Cezary Morawski
  5
  48
  Kto jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu? Cezary Morawski twierdzi, że on i wraca do pracy ze zwolnienia lekarskiego
 • Remigiusz Lenczyk
  9
  1
  Remigiusz Lenczyk, powołany w środę przez zarząd województwa dolnośląskiego na stanowisko p.o. dyrektora Teatru Polskiego, w czwartek przyszedł do teatru, jednak część pracowników utrudnia mu wykonywanie obowiązków – wynika z informacji przekazanych przez wicemarszałka Jerzego Michalaka. Remigiusz Lenczyk w rozmowie z PAP powiedział, że nie chciano go wpuścić do teatru na polecenie Cezarego Morawskiego. Morawskiego nie ma w pracy, gdyż przedstawił wczoraj, gdy urzędnicy marszałka chcieli mu wręczyć wypowiedzenie z pracy, zwolnienie lekarskie.
 • Cezary Morawski
  1
  Zarząd woj. dolnośląskiego odwołał Cezarego Morawskiego z funkcji szefa Teatru Polskiego we Wrocławiu. Uchwałę w tej sprawie wstrzymał jednak wojewoda dolnośląski. Urząd marszałkowski twierdzi, że odwołanie "odbyło się skutecznie". Urząd wojewódzki podkreśla, że Morawski nadal pełni funkcję dyrektora Teatru.
 • Jeden z wielu protestów przed Teatrem Powszechym - luty 2017
  83
  379
  Dziewięć osób doprowadzonych na komisariat po piątkowym proteście przed Teatrem Powszechnym przeciwko spektaklowi "Klątwa", jeszcze tego samego dnia po przesłuchaniu, zostało wypuszczonych bez postawienia zarzutów - poinformował w sobotę PAP st. asp. Piotr Świstak z KSP. W piątek wieczorem grupa kilkudziesięciu narodowców próbowała nie dopuścić do wystawienia spektaklu "Klątwa" na scenie Teatru Powszechnego. Jak relacjonowała nam będąca na miejscu Magdalena Rigamonti, na miejscu było jedynie czterech policjantów, którzy nie dawali sobie rady z zaprowadzeniem porządku. 
 • Była posłanka Kukiz'15 Anna Siarkowska

  Powstaje Partia Republikańska. Będzie współtworzyć Zjednoczoną Prawicę

 • Stanisław Piotrowicz, Małgorzata Wassermann i Arkadiusz Mularczyk

  Posłowie PiS-adwokaci pod lupą rzeczników dyscyplinarnych. Mularczyk: To działanie nielegalne

 • Będzie trudniej o badanie techniczne auta

  Rząd przykręca śrubę kierowcom. Płacisz z góry i będzie trudniej o badanie techniczne auta

Zobacz więcej