• Teatr Stary w Krakowie
  Krytyk teatralny Marek Mikos został dyrektorem Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie - oświadczył we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Zastępcą dyrektora ds. artystycznych został Michał Gieleta.
 • Jan Klata jest dyrektorem Starego Teatru od 2013 r.
  4
  70
  Przed Narodowym Starym Teatrem odbyła się w sobotę manifestacja pod hasłem "To jeszcze nie koniec" w związku z zapowiadaną zmianą na stanowisku dyrektora teatru. Organizatorami protestu była grupa określająca się jako "publiczność Narodowego Starego teatru w Krakowie".
 • Piotr Gliński
  4
  1
  Konkurs na nowego dyrektora Starego Teatru odbył się zgodnie z prawem, zgodnie z wszystkimi formalnymi przepisami; tak wygrał Marek Mikos, menadżer kultury, krytyk teatralny - mówi wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Marek Mikos nie jest człowiekiem naszego obozu politycznego - dodał.
 • Wesele
  1
  3
  Pracownicy Narodowego Starego Teatru w Krakowie spotkają się 18 maja z wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim. Będą rozmawiać o przyszłości Starego Teatru – poinformowali aktorzy Starego Teatru w piątek, po premierze „Wesela” w reż. Jana Klaty.
 • Teatr Stary w Krakowie
  2
  1
  Krytyk teatralny Marek Mikos został we wtorek rekomendowany przez komisję konkursową na nowego dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Ostatecznie o powołaniu Mikosa zdecyduje min. kultury Piotr Gliński, który wkrótce zapozna się z opinią komisji konkursowej.
 • Cezary Morawski
  5
  48
  Kto jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu? Cezary Morawski twierdzi, że on i wraca do pracy ze zwolnienia lekarskiego
 • Remigiusz Lenczyk
  9
  1
  Remigiusz Lenczyk, powołany w środę przez zarząd województwa dolnośląskiego na stanowisko p.o. dyrektora Teatru Polskiego, w czwartek przyszedł do teatru, jednak część pracowników utrudnia mu wykonywanie obowiązków – wynika z informacji przekazanych przez wicemarszałka Jerzego Michalaka. Remigiusz Lenczyk w rozmowie z PAP powiedział, że nie chciano go wpuścić do teatru na polecenie Cezarego Morawskiego. Morawskiego nie ma w pracy, gdyż przedstawił wczoraj, gdy urzędnicy marszałka chcieli mu wręczyć wypowiedzenie z pracy, zwolnienie lekarskie.
 • Cezary Morawski
  1
  Zarząd woj. dolnośląskiego odwołał Cezarego Morawskiego z funkcji szefa Teatru Polskiego we Wrocławiu. Uchwałę w tej sprawie wstrzymał jednak wojewoda dolnośląski. Urząd marszałkowski twierdzi, że odwołanie "odbyło się skutecznie". Urząd wojewódzki podkreśla, że Morawski nadal pełni funkcję dyrektora Teatru.
 • Jeden z wielu protestów przed Teatrem Powszechym - luty 2017
  83
  379
  Dziewięć osób doprowadzonych na komisariat po piątkowym proteście przed Teatrem Powszechnym przeciwko spektaklowi "Klątwa", jeszcze tego samego dnia po przesłuchaniu, zostało wypuszczonych bez postawienia zarzutów - poinformował w sobotę PAP st. asp. Piotr Świstak z KSP. W piątek wieczorem grupa kilkudziesięciu narodowców próbowała nie dopuścić do wystawienia spektaklu "Klątwa" na scenie Teatru Powszechnego. Jak relacjonowała nam będąca na miejscu Magdalena Rigamonti, na miejscu było jedynie czterech policjantów, którzy nie dawali sobie rady z zaprowadzeniem porządku. 
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  5
  1
  W spektaklu "Klątwa" forma została zwulgaryzowana; bardzo nad tym ubolewam, że została w ten sposób przekazana - powiedziała w piątek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że nie podejmie jednak żadnych kroków w tej sprawie, bo to "dotyczy sztuki".
 • Protest przed Teatrem Powszechnym
  2
  5
  Nie tylko Konstytucja chroni w Polsce zarówno wolność sumienia i wyznania, jak i wolność słowa oraz wypowiedzi artystycznej. Pomimo tego, że warszawska prokuratura podjęła działania wobec teatru, który wystawił "Klątwę", znana kancelaria prawnicza nie ma wątpliwości, kto postępuje zgodnie z prawem.
 • Piotr Gliński
  2
  1
  To jest raczej działalność polityczna czy ideologiczna niż artystyczna; to nie ma nic wspólnego z Wyspiańskim - tak spektakl "Klątwa" ocenił w środę wicepremier, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.
 • Caracas

  Z Wenezuli uciekło już 4 mln osób. To największy kryzys migracyjny w historii Ameryki Łacińskiej

 • Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami

  Bezpartyjność a spożycie marchewki. Czy Prezes Kaczyński poddaje nas zbiorowej hipnozie? [OPINIA]

 • Michał Wójcik

  Wiceminister sprawiedliwości: Jarosław Kaczyński mówi prawdę, decyzja TSUE nie przywraca sędziów SN do pracy

Zobacz więcej