Skandal wokół spektaklu "Klątwa". Poseł PiS: Zawiadamiam prokuraturę. Jest OŚWIADCZENIE Teatru Powszechnego

Jeszcze we wtorek złożę zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie - powiedział poseł PiS Dominik Tarczyński, odnosząc się do spektaklu "Klątwa" wystawionego w warszawskim Teatrze Powszechnym. Dziennik.pl otrzymał oświadczenie Teatru Powszechnego w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~helena
    (2017-02-21 10:12)
    To nie skandal ,to jasno pokazuje kto nami rzadził przez te wszystkie lata i kto nas okradał!!! To jest dla tych wszystkich mieniących się elytami sztuka, dla normalnego człowieka szmira!!!!!!!!!!!!
  • ~popatrzymy na reakcję.
    (2017-02-21 11:27)
    Wystawić sztukę teatralną w Izraelu ,jak rabin trzepie freda.,i gwałci małe dziewczynki.
  • ~Normany Polak
    (2017-02-21 10:24)
    Przecież nie można na takie przedstawienia pozwalać.Niezależnie czy jesteśmy różnej wiary czy niewierzący szanujmy się. Nawoływanie do zabójstwa ,to się w głowie nie mieści.Ci ludzie oszaleli. Do tego jeszcze za nasze wspólne pieniądze.Wstyd dla nas Polaków
  • ~zzz
    (2017-02-21 10:23)
    nie jestem zwolennikiem pis ale nie wolno obrażać niczyich uczuć religijnych , niech spróbują obrazić machometa zobaczymy co się stanie
  • ~kapsiok
    (2017-02-22 08:05)
    Niech aktorzyny, które zagrały w tej "sztuce" spróbują obrazić muzułmanów. NIe da się? Tchórze. Krytykują katolicyzm, a sami są podszyci hipokryzją. Gdyby żyli w krajach arabskich zostaliby rozszarpani na scenie, a w Polsce mają wolność i jeszcze na nią plują. Kara się należy bo to nie artyści tylko nędzni prowokatorzy.
  • ~psychiatra
    (2017-02-21 10:54)
    A poza tym wyslijcie autora tego przedstawienia do Tworek.
  • ~antylewak
    (2017-02-21 11:26)
    Patologia a nie sztuka
  • ~Już czas
    (2017-02-21 20:35)
    Zamknąć, zdelegalizować ten teatr! Czas podjąć wreszcie męska decyzję!
  • ~re
    (2017-02-21 18:13)
    Teraz cześć druga - kopulacja na gwieździe dawidowej i menora jako wielofunkcyjny wibrator, a wszystko przy skandowaniu: I s r a e l to Gwno.
  • ~wojtek
    (2017-02-21 20:24)
    Jak długo nie trzeba było czekać, by tragedia dopadła posłów opozycji, a jeszcze niedawno hejtowali wypadek pani Premier, składali się na nowy samochód dla prawdopodobnego sprawcy, czy teraz weźmiecie w obronę również domniemanego sprawcę śmierci posłanki? Bo w końcu żadnego wyroku sądu jeszcze nie było. Dziś posłanka Nowoczesnej Wielgus promuje dno teatralne jakim jest "Krzyk" opluwający i naprawdę obrażający bez dwóch zdań uczucia każdego katolika (zrobili by to samo z Koranem?), ukryte nawoływanie do zabójstwa Kaczyńskiego też uważacie za normę demokratyczną? Pani Wielgus, może już niedługo w szale waszego amoku wyciągniecie z trumny waszą koleżankę i ukrzyżujecie opowiadając że to ofiara PIS ?- Wasza debata polityczna sięgnęła dna......
  • ~Kora
    (2017-02-21 21:28)
    Bóg, honor, ojczyzna ... Nawet Boga się nie boją, występ w "takim" spektaklu dowodzi że honoru też nie mają, a ojczyzna? Ten bluznierczy popis mający na celu wywołanie skandalu ma być dobry? Gdzie się podziała godność ludzi, wszelkie wartości dla których ginęli nasi przodkowie są teraz wyśmiewane, wiara w dobro jest wdg niektórych " ciemnogrodem" ... Ludzie dokąd zmierza ten świat!
  • ~gdzie prokuratura
    (2017-02-21 19:42)
    My Polacy nie możemy dopuścić żeby w ten sposób obrażano naszego ŚW Papieża Jana Pawła, Papieża który był świętością dla Całego Świata toż to dla nas dyshonor jeżeli to przejdzie bez echa jakiś konsekwencji.A tego śmiecia reżysera Chorwata natychmiast deportować z naszego kraju.My Polacy domagamy się wkroczenia Prokuratury do tych wykonawców i surowego ich ukarania ponieważ jesteśmy tym dogłębnie - Urażeni - jak i tym że nawoływano do morderstwa na polityku p.Kaczyńskim
  • ~reżyser
    (2017-02-21 10:56)
    Wyszyńska obchodzisz wigilię i święta to puść swojej rodzinie ten "spektakl" podczas kolacji mamusia i tatuś pewnie dumni ze swojej pociechy.
  • ~pp
    (2017-02-21 11:18)
    Tacy artyści to zwykłe głupki i pożyteczni idioci dla animatorów światowego lewactwa...
  • ~janusz
    (2017-02-21 20:02)
    Z tym teatrem tak trzeba zrobić jak robią Islamiści .
  • ~Nowocześni bez empatii
    (2017-02-21 12:16)
    Szambo wylewa się ze sceny, a PO-lactwo mówi, że słońce świeci. O skandalicznym spektaklu pozytywnie wypowiada się nie tylko dyrektor Biura Kultury m. st. Warszawy – prywatnie zięć europoseł PO Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein - Tomasz Thun Janowski, ale także posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Jego zdaniem to „wspaniałe i ważne przedstawienie”. Przedstawieniem zachwycała się poseł Nowoczesnej – Joanna Scheuring-Wielgus. Na twitterze opublikowała zdjęcie biletu pisząc o „najbardziej oczekiwanym spektaklu tej zimy”. Później nawoływała: „Kupujcie bilety póki są. Jeśli są. Ja już byłam. We środę idę po raz drugi”. Co ciekawe, to samo środowisko polityczne w 2010 r. krzyczało „Jeszcze jeden!”
  • ~po ptokach
    (2017-02-21 18:53)
    wprowadzić tam pluton zomo i po ptokach...
  • ~liliputin
    (2017-02-21 10:27)
    To jest sztuka na światowym poziomie bo przecież..... zmarły niedawno światowej sławy artysta brytyjski też uprawiał taką sztukę z innymi w ubikacji miejskiej , czy w parku w krzakach .
  • ~gosc
    (2017-02-22 13:45)
    Aktorzy którzy grali w "Klatwie" nie będą pochowani na cmentarzu tylko na ***** bez krzyza,
  • ~jerzy