Ekstrawagancka i niezwykła artystka z Islandii jest kolejną, po raperach, gwiazdą światowego formatu, jaka zagra na tegorocznym Open'er. Björk już po raz drugi zagości w Polsce. Ten koncert będzie jednym z zaledwie kilku, które wokalistka zagra w tym roku na całym świecie.

Możemy być pewni, że Björk zaprezentuje u nas nie tylko nagrania, z których jest już doskonale znana ("All Is Full Of Love", "Human Behaviour", "It's Oh So Quiet" czy "Army Of Me"), ale także obszerne fragmenty nowej płyty, którą szykuje z jednym z najbardziej cenionych producentów - Timbalandem.

Björk to artystka wymykająca się jakimkolwiek klasyfikacjom. Chcąc opisać jej płyty kilkoma słowami, można tylko stwierdzić, że wokalistka ze smakiem korzysta ze wszystkiego, co w muzyce jest dostępne. Z brawurą, ale i wdziękiem operę łączy z hip-hopem, nowoczesne brzmienia z musicalem.

Warto wspomnieć, że Björk ceniona jest także jako aktorka. W 2000 roku, podczas festiwalu filmowego w Cannes, artystka dostała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w filmie "Tańcząc w ciemnościach".

Reklama

Tegoroczny Open'er odbędzie się między 29 czerwca a 1 lipca. Karnety trzydniowe na tą imprezę kosztują na razie 199 zł i 219 zł (cena z polem namiotowym). Po 1 kwietnia ich cena wzrośnie do 249 i 269 zł.