O takim terminie poinformował w środę płocki powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Tadeusz Potrzuski.

Potrzuski przyznał, że nie ma istotnych odstępstw od projektu, ale zastrzegł, że nie może obecnie jednoznacznie przesądzić, czy hala będzie dopuszczona do użytkowania.

Koncert Jean-Michel Jarre'a ma zainaugurować działalność Orlen Arena.

Jednym z wykrytych wcześniej uchybień był brak na klatce schodowej hali kanału odprowadzającego dym w przypadku pożaru.

"Dzisiaj musi się skończyć usuwanie tych uchybień, które stwierdziły straż pożarna, powiatowy inspektor sanitarny i Państwowa Inspekcja Pracy. Musi się zakończyć nasza działalność, żeby w piątek można było opracować decyzję" - powiedział w środę PAP Potrzuski.

"Nie powiem w tej chwili, jaki będzie wynik, nie potrafię. Może być różnie" - uznał powiatowy inspektor sanitarny. W jego ocenie, uchybienia, które zostały wykryte, "to są drobiazgi, pracochłonne, ale drobiazgi, które trzeba zrobić". "Jest problem stopnia ich wpływu na zagrożenia, które mogą wystąpić" - uściślił.

"Trwają w tej chwili odbiory przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Tak naprawdę, dopóki się nie zakończą, nie mam nic więcej do powiedzenia" - oświadczył dyrektor Orlen Arena Krzysztof Krakowski, do którego biuro prasowe płockiego Urzędu Miasta odesłało PAP z pytaniem o termin oddania hali i koncert Jean-Michel Jarre'a.

Rozpoczęta w 2009 r. budowa hali sportowo-widowiskowej Orlen Arena w Płocku kosztowała ponad 100 mln zł. Obiekt może pomieścić prawie 5,5 tys. widzów. Inwestorem jest płocki Urząd Miasta, który z PKN Orlen podpisał porozumienie, dotyczące użyczenia nazwy Orlen dla hali, w której mają odbywać się zawody sportowe i widowiska.


Jean-Michel Jarre wystąpi w Polsce z czterema koncertami - pierwszy odbędzie się 11 listopada w Gdańsku, a następne w Płocku, Wrocławiu i Rzeszowie. "Gra świateł, dużo wizualizacji i dynamiczna muzyka" - tak pod koniec września na konferencji prasowej w Warszawie francuski muzyk zapowiadał swoje najbliższe koncerty w Polsce.

Artysta wyznał wówczas, że jest bardzo podekscytowany faktem, iż pokaże polskiej publiczności magię plenerowych koncertów w mniejszych powierzchniowo, zamkniętych obiektach. "Kilka lat temu nie byłoby to możliwe, ponieważ technologia na całym świecie, nie tylko w Polsce, nie była na tyle rozwinięta" - tłumaczył wtedy Jarre.

Jarre znany jest z używania syntezatorów analogowych, ogromnych ekranów projekcyjnych HD, scenografii laserów i świateł, a wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej. W Polsce artysta zagra po raz czwarty.

Jean-Michel Andre Jarre urodził się 24 sierpnia 1948 r. w Lyonie we Francji. Kompozytor muzyki elektronicznej, syn kompozytora muzyki filmowej Maurice'a Jarre'a. Jest uważany za pioniera muzyki elektronicznej. Jean-Michel Jarre pobił rekord Guinnessa pod względem liczby zgromadzonych na jednym koncercie fanów - w 1997 roku na moskiewski występ Jarre'a przybyło 3,5 mln osób.