O dopuszczeniu hali do użytkowania poinformował dyrektor Orlen Arena Krzysztof Krakowski. "Trwa już montaż sceny. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, koncert Jeana-Michela Jarre'a odbędzie się" - powiedział PAP Krakowski.

Informację tę potwierdził Urząd Miasta Płocka, który w krótkim komunikacie podał w piątek, że "hala sportowo-widowiskowa została odebrana i jest bezpieczna, a w sobotę 13 listopada wystąpi w niej Jean-Michel Jarre".

Jak poinformował płocki powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, Tadeusz Potrzuski, decyzja w sprawie hali ma charakter dopuszczenia jej do użytkowania przed wykonaniem wszystkich robót.

Potrzuski przyznał, że nie wszystkie uchybienia zostały w hali naprawione, ale usterki, które mogłyby stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla przebywających na terenie obiektu, zostały już usunięte. Pozostałe uchybienia mają zostać naprawione w terminie późniejszym, który został wyznaczony.


Naprawę uchybień w stosunku do projektu, które w hali Orlen Arena wykryły straż pożarna, powiatowy inspektor sanitarny i Państwowa Inspekcja Pracy, prowadzono od kilku dni. Jednym z wykrytych uchybień, które naprawiono, był brak na klatce schodowej hali kanału odprowadzającego dym w przypadku pożaru.

Rozpoczęta w 2009 r. budowa hali sportowo-widowiskowej Orlen Arena w Płocku kosztowała ponad 100 mln zł. Obiekt może pomieścić prawie 5,5 tys. widzów. Inwestorem jest płocki Urząd Miasta, który z PKN Orlen podpisał porozumienie, dotyczące użyczenia dla hali nazwy Orlen.

Jean-Michel Jarre, który wystąpił 11 listopada w Gdańsku, po sobotnim koncercie w Płocku, zagra jeszcze we Wrocławiu i w Rzeszowie. "Gra świateł, dużo wizualizacji i dynamiczna muzyka" - tak pod koniec września na konferencji prasowej w Warszawie francuski kompozytor zapowiadał swoje najbliższe koncerty w Polsce.

Artysta wyznał wówczas, że jest bardzo podekscytowany faktem, iż pokaże polskiej publiczności magię plenerowych koncertów w mniejszych powierzchniowo, zamkniętych obiektach. "Kilka lat temu nie byłoby to możliwe, ponieważ technologia na całym świecie, nie tylko w Polsce, nie była na tyle rozwinięta" - powiedział wtedy Jarre.


Jarre znany jest z używania syntezatorów analogowych, ogromnych ekranów projekcyjnych HD, scenografii laserów i świateł, a wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej. W Polsce zagra po raz czwarty.

Jean-Michel Andre Jarre urodził się 24 sierpnia 1948 r. w Lyonie we Francji. Kompozytor muzyki elektronicznej, syn kompozytora muzyki filmowej Maurice'a Jarre'a. Jest uważany za pioniera muzyki elektronicznej. Jean-Michel Jarre pobił rekord Guinnessa pod względem liczby zgromadzonych na jednym koncercie fanów - w 1997 roku na moskiewski występ Jarre'a przybyło 3,5 mln osób.