Szarlota Pawel nie żyje. Była pierwszą damą polskiego komiksu

Na łamach prasy wydała ponad tysiąc odcinków historii obrazkowych, a od lat 80. XX w. opublikowała kilkanaście komiksów. Wśród nich te najpopularniejsze, o przygodach Jonki, Jonka i Kleksa.

wróć do artykułu
 • ~Radomskower
  (2018-09-19 18:42)
  To byly super czasy. No ale dla pis ta Pani to kom7ch tak jak papcio Chmiel.zenada.
 • ~1977
  (2018-09-16 10:57)
  Tak umiera moje dziecinstwo
 • ~ksiądz masło
  (2018-09-15 16:46)
  Bez przesady. Papciowi i Chriście, Baranowskiemu ta pani nie dorasta do pięt. beznadziejna kreska i głupkowate scenariusze. Taki komiksowy Bareja. Ojciec nie pozwalał mi tego czytać w podstawówce 40 lat temu. Teraz go rozumiem.
 • ~Jaco
  (2018-09-15 02:40)
  pamietam te czasy.Wychowalem sie na gazecie Świat Młodych.Ukazywala sie we wtorki i czwartki.Bylo to swego rodzaju okno na swiat dla mlodego pokolenia.Ukazywaly sie tam nowinki techniczne jak i komiks wlasnie.Pania Szarlote zapamietalem z przygod Kleksa i Orient Mena:) Żal ze odchodzą tworcy czasow w ktorych sie wychowalem.Wtedy nie bylo internetu i Facebooka-i bardzo dobrze ze nie bylo!Czytalo sie komiksy i tony ksiazek.Byly kółka zainteresowan.Spotykalo sie z przyjaciolmi na zywo.Robilo sie wspolnie mase zwariowanych rzeczy.A komiks jaki pamietam pobudzal wyobraznie.Najlepsze fragmenty komiksu pani Szarlotty o przygodach kleksa -to jak kleks nakupil burakow cukrowych i metoda domowa robil z nich cukier.A sasiad z dolu po zapachu myslal ze kleks bimber pędzi.Wiec wzial bańkę na mleko i wybral sie na pieterko do kleksa po bimberek:D:D:D.A kleks go zimno pozegnal mowiac ze z cukru bedzie robic cukierki dla dzieci:D:D:D
 • ~ziutek
  (2018-09-14 21:48)
  Tylko Polacy moga tak piekne imie Charlotte przetlumaczyc na Szarlote. Nie widze zadnej roznicy do Brajana i Dzesiki ..... OKROPNE!

Może zainteresować Cię też: