Zamieszanie z orderem dla Józefa Skrzeka. Prezydencki minister: "To jest niezrozumienie, czym jest odznaczenie"

| Aktualizacja:

Józef Skrzek znalazł się w gronie osób, które Andrzej Duda postanowił nagrodzić za zasługi dla państwa. Wręczył mu medal, artysta go przyjął. Sam artysta stwierdził w rozmowie z "Dzennikiem Zachodnim", że po tej decyzji wylała się na niego "fala hejtu". 

wróć do artykułu
  • ~Zepp
    (2018-12-16 17:59)
    Na tym smutnym przykładzie widać w jak pojechanym państwie żyjemy. W normalnym kraju odznaczenie artysty przez prezydenta przyjęte by było z sympatią albo obojętnością. Tu wywołuje dzikie emocje. Smutne to
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-12-16 18:26)
    Kodziarstwo i PeOwstwo jest gorsze od niemieckiej okupacji. Ostatnio wymeldowałem z domu teściową za antypolskie, kodziarskie poglądy.
  • ~szukałem i znalazłem
    (2018-12-16 17:57)
    Jozek nie daruję ci zwrotu tego medalu. Czego ty sie boisz? Po=je -busów?
  • ~tko
    (2018-12-17 08:13)
    to wylicytujmy tych ktorzy wzięli od jaruzela i kwaśniaka to dopiero obciach!
  • ~#NaPoważnie
    (2018-12-16 17:44)
    Dał się ponieść opiniom buraków z peło i sam zachował się jak kretyn. Artysta chorągiewka sam nie wiem o czym ma myśleć.
  • ~Ktoś 2
    (2018-12-16 18:03)
    Kiedyś tak niszczono Niemena. Dzisiaj niszczeni są artyści, którzy uwierzyli, że ich praca naprawdę jest godna uhonorowania. Ludzie moralnie na niskim poziomie, zazdrośnicy zawsze znajdą powód do niszczenia drugiego człowieka. To jest przykład, aby artyści jak najdalej znajdowali się od polityki. Co miał zrobić- przyjął - krytyka, jeśli by nie przyjął - też krytyka ze strony zwolenników PiS. Prezydent jest głową państwa, nie daje medali jako osoba prywatna, lecz jako najwyższy organ państwowy ( choć władza jego nie jest nieograniczona). Ludzie uważają , że wszelkie przyjmowanie odznaczeń od prezydenta jest aprobowaniem jego działań. Z drugiej strony to jest polityka i zawsze znajdą się przeciwnicy chcący drugiego człowieka zniszczyć, pozbawić szacunku, autorytetu i powagi, bez względu na to czy człowiek jest kryształowo czysty i dobry. Kiedy ścierają się grupy interesów, różne skrajne frakcje, to mamy do czynienia z walką, w której ofiarami mogą być osoby, które za nic w świecie nie chciały być stroną politycznego sporu.
  • ~pppp
    (2018-12-16 17:53)
    Artysta to nie polityk. I dobrze. Józef Skrzek to artysta; całe swoje życie. Trole to śmiecie; całe swoje bolesne życie...
  • ~Żenada
    (2018-12-17 08:58)
    Jezeli artyście wstyd byliby przyjąć wyróżnienie to chyba od myśliwego albo Kaszuba
  • ~Kołodziej
    (2018-12-16 22:14)
    Jakiego polskiego artystę coś wali jakiś hejt chazarskich, ruskich i szkopskich hejterów? Polscy artyści szanują demokratyczny wybór Polaków i szanują Prezydenta RP. Hejtujący niech odbierają nagrody od Netanjahu Binjamina albo Re’uwena Riwlina, albo Pootina ewentualnie makreli albo Timmermansa.
  • ~karla
    (2018-12-16 17:58)
    nie zawsze nagradzany ma wpływ na wybranie dzbana, gratuluję medalu i odwagi za przyjęcie, jesteś WIELKIM artystą i powinieneś mieć to w dalekim, głębokim poważaniu
  • ~Marian z B
    (2018-12-16 18:01)
    To tylko efekt skłócenia Narodu przez PIS.
  • ~muslim
    (2018-12-16 18:45)
    Może Adrian ustanowi medal Człowieka Niezłomnego, I będzie go przyznawał co roku Jarkowi aż do usr anego zejścia żoliborskiego pokurcza.
  • ~Przespał Stan Wojenny
    (2018-12-16 21:19)
    Wziął medal od opcji pedo-kato. Śmierdzi moczem i wydzieliną świętą od świętoszkowatych klechów. Dobrze że oddał .
  • ~ela
    (2018-12-17 09:56)
    Szanowny panie Skrzek,proszę zachować się z klasą i nie oddawać przyjętego już medalu.Proszę myśleć samodzielnie i nie słuchać zawistnych i pełnych nienawiści ,,pseudo sympatyków?,,PO i kodziarzy.
  • ~Bidfal
    (2018-12-16 20:33)
    Jozek, nie oddawaj!! To tylko buraki lewackie nie rozumieja nic z tego, co sie dzieje i chca wciskac powoli nasze poanstwo w otchlan. Nie ulegaj garstce KOD-iarzy i PO-matolow.
  • ~rychu
    (2018-12-16 18:00)
    ten prezydent, to jeszcze byl demokratycznie wybrany, na bazie 1000 klamstw, ale wybrany !!! jezeli nastepny prezydent, tez bedzie z sekty Jareczka, po symulowanych wyborach, to od takiego juz nawet "pomocnej dloni" przy wstawaniu nie mozna przyjac !!!!!!!!
  • ~hal
    (2018-12-16 18:37)
    To efekt skłócenia Polaków przez PO!!!!!!!!!!!
  • ~Julka
    (2018-12-16 21:05)
    Może i artysta zasłużony ale z rąk kogoś takiego jak Duda nic się nie przyjmuje to dyshonor
  • ~Artur
    (2018-12-16 20:54)
    Cenie jego decyzję. PiS i Adrian to hańba narodu
  • ~Zniesmaczony
    (2018-12-17 10:13)
    SBB to muzyka mojej młodości. Do dziś posiadam, nieosiągalne dzisiaj, wszystkie płyty winylowe tej grupy. Skrzeka traktowałem jak idola. Byłem zdziwiony, gdy dowiedziałem się, że przyjął dziwny medal od dziwnego prezydenta.

Może zainteresować Cię też: