Obraz będzie adaptacją brytyjskiego serialu science fiction z lat 60. (jego fragment na wideo poniżej) o grupie rządowych agentów, których po katastrofie samolotu w Himalajach uratują członkowie tajemniczej, wysokorozwiniętej cywilizacji i przy okazji obdarzą nadprzyrodzonymi mocami. Scenariusz do filmu pisze Christopher McQuarrie, produkcją zajmie się Guillermo del Toro.

p

Spekuluje się też o dołączeniu Cruise'a do obsady thrillera Lena Wisemana "Motorcade", oopowiadającego o próbie ataku terrorystycznego na prezydenta USA.

Pod uwagę brana jest również główna rola w komedii romantycznej "Lost for Words". Cruise miałby tu zastąpić Hugh Granta, który wycofał się z udziału w realizacji, wcielając się w filmowego gwiazdora, romansującego z chińską reżyserką.

Prawdopodobne jest też, że aktor zagra u boku Cameron Diaz w komedii "Wichita" o tajnym agencie, na którego drodze staje kobieta z problemami osobistymi. Niewykluczone jednak, że to Charlize Theron będzie piękną partnerką ekranową Toma Cruise'a w "The Tourist", anglojęzycznym remake'u francuskiego thrillera "Anthony Zimmer".

Jak przewidują specjaliści, Cruise zdecyduje się w tym roku dwa spośród wymienionych projektów, a w przyszłym roku jego najważniejszym przedsięwzięciem nie będzie żaden z wymienionych filmów, ale "The Champions".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wcześniejsze filmy z Tomem Cruisem kupisz na LITERIA.pl >>>