Wydawnictwo uległo naciskom. "Kapuściński non-fiction" wycofany

| Aktualizacja:

Wydawnictwo Świat Książki uległo naciskom wdowy po Ryszardzie Kapuścińskim i wycofuje z dystrybucji książkę "Kapuściński non-fiction" - dowiedział się "Wprost".

wróć do artykułu
  • ~david
    (2013-09-29 12:28)
    Prawda boli, dlatego ją usuwa się.

    Obecne władze bronią komunistów.
  • ~benek
    (2013-09-29 12:30)
    kapuscinski to typowy element systemu komunistycznego niby dlaczego uchodzi za czlowieka o jakichs bajkowych pogladach? Opozycja placila za jego wycieczki po Afryce?
  • ~ajax
    (2013-09-29 12:39)
    Już prawie 25 od zmiany systemu, a komunistyczna swołocz nadal jest mocna.
  • ~qaz
    (2013-09-29 13:01)
    benek opozycja płaciła za jego wycieczki po Afryce co ty pleciesz ? bułki.
  • ~Goscioo
    (2013-09-29 13:05)
    no cóż, tak właśnie kreuje się fałszywy obraz świata. Jak myślicie, gdyby Kapuściński był katolikiem, wycofali by książkę o jego poczynaniach?
  • ~jedynka
    (2013-09-29 13:08)
    Panie Domasławski "przyjacielu "rodziny państwa Kapuscińskich. Słowo menel przy pana nazwisku brzmi dumnie.Jestes pan nieślubnym bratem pana Z.Ziobry czyli zerem.
  • ~littbock
    (2013-09-29 13:15)
    Jakie korzyści? Bo całkiem za bezdurno to nie było.
  • ~Jan N.
    (2013-09-29 13:30)
    Kapuściński od dawna kojarzył mi się z kapustą czyli z kapusiem. Gdy ja nie mogłem dostać żadnego paszportu on miał w domu paszport uprawniający do wielokrotnego przekraczania granicy.
  • ~Potozło
    (2013-09-29 13:30)
    Jedynka jesteś ślepy i głuchy na fakty. Odstaw TVN i wyborczą ,wyjedź gdzieś na łono natury i odpocznij.Może poznasz jakąś miłą panią albo pana.
  • ~remik
    (2013-09-29 13:46)
    Kapuściński tak jak każdy kto w czasach PRl wyjeżdżał za granicę musiał podpisać lojalkę z SB. Nie było w tym nic nadzwyczajnego. A jeśli chodzi o donosy Kapuścińskiego to nie było w nich nic co krzywdziło ludzi. Kapuściński był zbyt inteligentnym człowiekiem i potrafił z tej trudnej dla niego sytuacji wyjść z twarzą.Awantura rodziny o książkę jest trochę śmieszna bo przecież nikt nie jest ideałem. Mnie jednak dużo bardziej interesują sympatie Kaczyńskich do byłych członków PZPR, których pełno było w rządzie Jarosława i sporo zasila kadry PIS-u.Warto by o tym napisać książkę.
  • ~W PRLu dons nie byl krzywdzacy HA!!!
    (2013-09-29 14:00)
    To tylko moze powiedziec zatwardzialy SBek lub innej masci PLRowski agent.
    Co to znaczy ze bylo normalne. Jesli tak to teraz ci wszyxcy do popisali powinni byc odsuniecie od stanowisk i to by bylo tez normlne. NO boniby dlaczego NIE
  • ~observ
    (2013-09-29 14:13)
    no cóż pozostaje drugi obieg ... jak za prlu
  • ~do gostka z g.14-tej ??
    (2013-09-29 14:33)
    w jakim języku wypisujesz te farmazony ???
  • ~re remik
    (2013-09-29 14:41)
    co za bzdury... Polacy wyjeżdżali w czasach PRL'u na wczasy do Bułgarii, Rumunii,na Węgry... Nikt w Orbisie lojalki nie podpisywał. Nie podpisywali także ci, którzy wyjeżdżali na tzw."zachód".
  • ~klomb
    (2013-09-29 14:59)
    Tak się POmatoły podniecają Niemcami, tylko, że Niemcy wybrali na prezydenta Gaucka, który przeprowadził dekomunizację. Nasi się wymieszali i udają demokratów. Jeszcze zagrywają aktami , a solenizant z Maryją w klapie gości ich na imprezach.
  • ~dziadek
    (2013-09-29 15:33)
    Artur Domosławski. ?
  • ~GRE
    (2013-09-29 15:48)
    PROPONUJE W MIEJSCE SBEK WPROWADZIC SLOWA WIERNY OJCZYZNIE A ZAMIAST LOVELAS - KOCHAJACY MAZ I OJCIEC - I PO PROBLEMIE
  • ~ironia
    (2013-09-29 15:52)
    W ielu Polakow, nie zna nazwiska, nie mowiac operypetiach zyciowych! A ksiazka lezy w przecenie i nie ma chetnych!
  • ~czytelniczka audiobook'ów
    (2013-09-29 15:52)
    Kapusta jest kapustą i... pozostanie kapustą!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-29 16:53)
    znamy takich: WSPÓŁPRACOWAŁ, ALE NIE ZACIĄGAŁ SIĘ...

    czuć swojski zapach WSI

Może zainteresować Cię też: