Wydawnictwo uległo naciskom. "Kapuściński non-fiction" wycofany

| Aktualizacja:

Wydawnictwo Świat Książki uległo naciskom wdowy po Ryszardzie Kapuścińskim i wycofuje z dystrybucji książkę "Kapuściński non-fiction" - dowiedział się "Wprost".

wróć do artykułu
  • ~Allan
    (2013-09-30 04:26)
    Polska zawisc i pogarda dla tych,ktorzy w zyciu cos osiagneli jest tak wielka,ze gdyby Chrystus byl Polakiem to pewnym jest na 100%,ze znalazl by sie jakis szczegolnie uzdolniony skryba,ktory dla zaistnienia i z zadrosci napisal by taka biografie Chrystusa,ze uznany by zostal nie za odkupiciela,ale agenta cesarza rzymskiego i zdrajce swojego narodu.
  • ~sokular
    (2013-09-30 08:45)
    Teraz wycofywać to bezsens.Ludzie to już przeczytali.Książka dobra i merytorycznie bardzo wartościowa.Zepsuł ją Autor osobistymi wątkami - to nikomu było nie potrzebne.Skusił Autora dzisiejszy trend,że na tym można więcej zarobić.Dziś na życiu osobistym ludzi zwłaszcza tych wielkich można dobrze zarobić.Oni jak każdy to życie mają.Kapuścińskiemu warto było tego oszczędzić - zwłaszcza GDY SIĘ BYŁO JEGO PRZYJACIELEM!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-29 16:53)
    znamy takich: WSPÓŁPRACOWAŁ, ALE NIE ZACIĄGAŁ SIĘ...

    czuć swojski zapach WSI
  • ~Jasiek
    (2013-09-29 18:20)
    Korespondenci zagraniczni w ogromnej większości byli i są współpracownikami służb niezależnie od kraju jaki reprezentują. Sądzę, ze żona i córka Kapuścińskiego nie życzą sobie aby była gwałcona ich prywatność i stąd ich taka a nie inna reakcja. Domosławski chce ugrać kasę na ich prywatnym życiu. Tego typu postawy są charakterystyczne dla cmentarnych hien.
    Kapuściński jest wielki przez to co napisał nie przez to jak żył. Znani i cenieni twórcy niekoniecznie byli kryształowymi ludźmi tak jak biskupi nie koniecznie są chodzacymi i zywymi swiętymi.
  • ~tyle w temacie
    (2013-09-29 19:06)
    Kapuś Ciński.
  • ~GTA
    (2013-09-29 20:07)
    Lobbby wypiorczej wyprodukowalo gniota zeby zgnoic jednego z najleszpych polskicho pisarzy XX wieku. Kapusciniski trafnie przepowiedzial bieg wypadkow w Rosji postkomunistycznej (ze sie odrodzi), niebezpiecznstow ingerecji panstw zachodu w sprawy karjow afrykanskich i krajow Bliskiego Wschodu. Wypiorczej z wiadomych wzgledow Kapusciski jest niewygodny. A Domoslawski udaje glupiego ze pewnych rzeczy nie rozumie
  • ~ewa koby
    (2013-09-29 20:27)
    kapus sicna kapusi kapuscinski kapusie na to nie pozwola
  • ~Kris
    (2013-09-29 21:18)
    Kogo to może dziwić? Od braku lustracji i dekomunizacji to jest wciąż chory kraj.
    Wydawnictwu dziękuję - nie chcę juz od nich nic
  • ~kuku
    (2013-09-30 01:58)
    >Kapuściński jest wielki przez to co napisał nie przez to jak żył.
    Podobnie Marks i Engels.
  • ~sokular
    (2013-09-30 08:52)
    Jeszcze do Wdowy po Wielkim Kapuścińskim: Miała Pani wielkie szczęście dzielić życie z Człowiekiem z krwi i kości PRAWDZIWYM I WIELKIM.Uznanym (co najtrudniejsze) przez świat nauki i mediów.Przy tym był niezwykle wrażliwy,skromny i pokorny wobec świata.Komuś takiemu wybacza się wszystko a On do wybaczenia miał bardzo mało wobec trybu życia jaki prowadził. Podziwiam Jego i Panią i życzę Pani za to wielu nagród od losu.
  • ~ironia
    (2013-09-29 15:52)
    W ielu Polakow, nie zna nazwiska, nie mowiac operypetiach zyciowych! A ksiazka lezy w przecenie i nie ma chetnych!
  • ~jak LAWINA
    (2013-09-30 09:18)
    Agenci Bolszewiccy sami się wkopują...
  • ~Alicja Paciej
    (2013-09-30 10:24)
    Nie patrzmy jednostronnie na rzecz. Wielkość polega na tym, że nie musimy się wstydzić swoich wypowiedzi czy czynów. Pan Domosławski opowiedział prawdę i ta prawda kogoś zabolała. Dlaczego? Cokolwiek się dzieło, było powiedziane - zostało, jest, czy my tego chcemy czy nie. Wielkość Pana Kapuscińskiego nie tylko polegała na tym, że był zdolny ale równiwż, że miał szance. Mógł to wykorzystać tylko w taki sposób jaki w tamtych czasał istniał.
    Zmieniła się sytuacja. Ludzie zostali i mają prawo wiedzieć i osądzać po swojemu a obrażać się nie ma potrzeby bo fakty mówią za siebie.
  • ~KRETES
    (2013-09-30 10:32)
    Nawet tutaj... ktos napisał słusznie o służbie dla Sowietów KAPUŚ CIŃSKI. A poza tym; JAKIE TO REPORTAŻE: wszystko wymyślone w barze dla dziennikarzy...
  • ~precz z Kapuś cińskim
    (2013-09-30 10:35)
    Etiopczycy się pytają Polaków: co wam zrobiliśmy, że taka łachudra jak Kapuś. nas tak nieprawdziwie odmalował. W TYM CZASIE JAK KAPUŚ. PISAŁ SWOJE BREDNIE w Etiopii zamordowali komuniści pół miliona ludzi. O TYM ANI SŁOWA !!!
  • ~Agat
    (2013-09-30 23:56)
    Ugoda zawarta nie przez wydawnictwo ale przez jego NOWEGO właściciela. I tu tkwi rozwiązanie zagadki ;-)
  • ~sigg666999
    (2013-10-01 11:15)
    Kazdy korespondent zagraniczny w PRL (oraz wszystkich innych krajach tzw. demoludu) musial miec jakis kontakt ze sluzbami specjalnymi gdyz te sluzby wydawaly paszporty - taka byla rzeczywistosc i tylko dla kompletnego durnia moze byc to sensacja. Zreszta amerykanskie i inne "demokratyczne" sluzby takze wykorzystuja dziennikarzy. Nie ma ludzi bez wad - wiec Kapuscinski jako czlowiek z krwi i kosci tez jakies musial miec. Kapuscinski byl swietnym reporterem, jest znany na calym swiecie - na jego tekstach ucza sie kandydaci na dziennikarzy nie tylko w Polsce. Jego "przyjaciel" Domoslawski powyciagal "rewelacje", ktore sa rewelacjami tylko dla glupiej gawiedzi. Czy to potrzebne? Troche forsy zarobil, a i tak nigdy pisarskiej klasy i slawy Kapuscinskiego nie osiagnie.
  • ~nez
    (2013-10-10 10:16)
    Coś za coś - Kapuścinski na to poszedł! I Domosławski to opisał.
  • ~czytelniczka audiobook'ów
    (2013-09-29 15:52)
    Kapusta jest kapustą i... pozostanie kapustą!
  • ~GRE
    (2013-09-29 15:48)
    PROPONUJE W MIEJSCE SBEK WPROWADZIC SLOWA WIERNY OJCZYZNIE A ZAMIAST LOVELAS - KOCHAJACY MAZ I OJCIEC - I PO PROBLEMIE

Może zainteresować Cię też: