Prof. Jacek Leociak: Polski Kościół w swoim rdzeniu jest herezją, ponieważ w większości jest narodowo-katolicki

| Aktualizacja:

"Polski Kościół lubi chlubić się tym, że to już 1052 lata chrztu, tymczasem to jest katastrofa. W tym czasie Kościół polski wychował na swoim łonie herezję i schizmę. Polski Kościół w swoim podstawowym rdzeniu jest herezją" - mówi w rozmowie z dziennik.pl prof. Jacek Leociak, autor książki "Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie".

wróć do artykułu
  • ~papierz toaletowy
    (2019-01-12 11:20)
    Bóg w dom, kupa w każdym kącie!
  • ~Ludwik
    (2019-01-07 08:58)
    To nie tylko polski kościół katolicki jest herezją. Problem jest szerszy i dotyczy całego rzymskiego katolicyzmu. Polecam artykuł "Jestem katolikiem, dlaczego powinienem rozważyć to, czy zostać chrześcijaninem?".
  • ~remek
    (2018-12-18 11:03)
    Co za durny wywiad! Gość się urwał z choinki. Co ten Leociak wie o herezji. Polski Kościół nigdy nie był heretycki!! Trzeba choć trochę znać historię Kościoła. Leociak opowiada bzdury, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.
  • ~zastarybywyjechać
    (2018-12-13 09:14)
    A Polacy to poganie których przez 1000 lat zchrystianizowano tylko powierzchownie.
  • ~kościół powszechny
    (2018-12-11 17:45)
    To prawda !
  • ~To fakt historyczny.
    (2018-12-10 09:02)
    Faktem jest to ,ze Krk odszedl od fundamentu wiary, w momencie swego powstania w 311 - 314 roku.Do nauki wprowadzono doktryny ,dogmaty i okultyzm ,a to jest w sprzecznosci z Biblia.Papiez Pius XII podpisal z Benito Mussolinim w 1929 roku konkordat, a 1933 roku z A.Hitlerem.
  • ~Precyzyjnie zgodnie z Biblia
    (2018-12-10 08:52)
    Jedna jest prawda zgodna z Biblia i faktem historycznym.Zydzi doprowadzili do smierci Syna Bozego.Bog posiada niesmiertelnosc,On jest Duchem.Pan Jezus Chrystus poczety za sprawa Ducha Swietego przez Maryje byl czlowiekiem,posiadal fizyczne cialo i Krew z nieba.Pan Jezus Chrystus jako jedyny przyszedl na swiat niepokalanie poczety,przyjal cialo smiertelne od stworzenia Bozego dziewicy Maryji.Krew Pana Jezusa jest Swieta,wylana zostala za nasze grzechy.Bog Ojciec Jahwe zlecil Synowi swemu misje odkupienia swiata z grzechow,Jezus wypelnil wole Boza ,wykonalo sie nasze zbawienie na Krzyzu i trzy dni po zmartwychstaniu.Do powtornego przyjscia Syna Bozego na oblokach,Jego miejsce zajal zeslany Duch Swiety.List do Galatow rozdzial 4 wiersz 4 - 7.
  • ~!!!
    (2018-12-09 01:00)
    Propaganda der dziennika!
  • ~piotr78
    (2018-12-05 03:01)
    To nie jest pierwszy komentarz tego typu na temat Kosciola. Nienawisc przeplata sie z totalna obluda i oszczerstwami. Diabel NIE SPI! Ma swoje narzedzia w ludziach glupich, bezboznych , letnich, zlych... niezaleznie od tytulow i stanowisk.
  • ~kuba
    (2018-12-01 00:26)
    W Polsce mamy kościół obrzędowy, nie duchowy. Należy dopełnić obrzędów, a potem hulaj dusza, piekła nie ma. Można nienawidzić, oczerniać, kraść itd. byle pójść do kościoła w niedziele i święta, dać na tacę, wysłać dziecko na religię itd. A takim kochaj bliźniego jak siebie samego, nie sądźcie abyście nie byli sądzeni, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, choćbym mówił językiem aniołów, a miłości bym nie miał, byłbym jako ****** grzmiący, to kto by się tam przejmował. Postawi się Chrystusowi kolejny pomnik i niech nie zawraca głowy.
  • ~Kujawiak
    (2018-06-05 15:39)
    Pojawienie się TEGO mądrego i uczciwego katolika jakIM jest prof JACEK LEOCIAK, UZNAĆ MOŻNA ZA GŁOS OPATRZNOŚCI BOŻEJ , ZA PRZESTROGĘ DLA NARODU. Krytykanci: pseudo katolicy i pisowcy, atakować będą Osobę tego niezwykłego DUCHOWNEGO , bo argumentów uczciwych nie mają.Dziś mamy kościół piso - polityczny, a nie katolicki, chrześcijański.
  • ~M
    (2018-06-04 11:02)
    Kościół katolicki w swoim właściwym rdzeniu jest właściwie herezją lub dokładniej kontynuacją rzymskich kultów z III w. Narodowy czy nie, odległy jest od kolebki. W IV w. wspólnota wyznawców Chrystusa, zinstytucjonalizowana i wykorzystana na potrzeby cesarskie, stała się herezją, ironicznie inne herezje zwalczając; a te inne niejednokrotnie były w IV w. próbą powrotu do sytuacji sprzed wchłonięcia głównego nurtu kościoła przez religie dawnego cesarstwa.
  • ~Noman
    (2018-05-21 07:40)
    No to Syjonizm Izraelski to jest dopiero herezją narodowo-socjalistyczną w łonie synagogi rabinistycznej.
  • ~magic
    (2018-05-21 01:11)
    Wszystkie religie są nietolerancyjne dla "obcości", hierarchiczne, wykluczające i totalitarne. Ich główną osią ideolo jest wywołanie strachu u trzody (śmierć, piekło) ----kij i wciskanie naiwnym rojeń o nagrodzie (niebo, 76 dziewic, raj) --- marchewka. Dlaczego akurat wolski kościół miałby być inny? LOL
  • ~~Podatnik
    (2018-05-20 22:50)
    Dur.ni nie brak na tym świecie – chciałoby się strawestować Fredrę. Problem w tym, że jednego z du.rni wybitniejszych żywi polski podatnik, na ogół katolik.
  • ~Piotr
    (2018-05-20 09:27)
    Następny sprzedawczyk.
  • ~ts
    (2018-05-18 19:14)
    Panie Profesorze, tak uczciwie napisał Pan o polskim kościele, proszę teraz napisać uczciwie wszystko o Panu samym, prawdziwe nazwisko, pochodzenie, co Pan robił po wojnie, jak zdobywał wykształcenie zdobędzie się Pan na to?
  • ~norbert
    (2018-05-18 12:47)
    Każda religia to zło a polski katolicyzm to zło gigantyczne a w dodatku wielkie oszustwo bo bóg to wymysł a wiara to choroba głowy
  • ~Ant
    (2018-05-18 11:07)
    Dla Żydów niedobry był Hammurabi, niedobry był Faraon, niedobry był Nabuchodonozor, niedobry był Rzym itp itd!!!!! Kościół jest zły, bo popiera patriotyzm, zwalcza mul kulti ???
  • ~Franciszek
    (2018-05-17 22:22)
    kolejny heretyk ateista ksiądz profesor

Może zainteresować Cię też: