• Mały książe
  2
  76
  Klasyka światowej literatury - „Mały Książę” - ukazał się właśnie w tłumaczeniu na śląski nakładem Wydawnictwa Media Rodzina. Autorem przekładu jest Grzegorz Kulik, który przetłumaczył już „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa i „Dracha” Szczepana Twardocha.
 • Cezary Morawski
  11
  13
  Zarząd województwa dolnośląskiego podjął w poniedziałek uchwałę o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pełniącym obowiązki dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławia został dotychczasowy wicedyrektor Kazimierz Budzanowski.
 • Andrzej Grembowicz
  6
  Informację o jego śmierci podała internetowa baza filmu polskiego Filmpolski.pl. Scenarzysta najbardziej popularnych polskich seriali ostatnich lat zmarł 18 listopada, w niedzielę.
 • opera
  1
  6
  Ponad 40 mln zł rocznie kosztuje podatników utrzymanie dwóch teatrów operowych w Warszawie – po tym jak z jednej zadłużonej instytucji zrobiono dwie. Obie funkcjonują pod kroplówką finansów publicznych. Żadna nie jest artystyczną wizytówką stolicy.
 • Jacek Międlar
  25
  146
  Książka kontrowersyjnego byłego księdza Jacka Międlara była wystawiona w sieci Empik. Zawiesiliśmy jej sprzedaż - mówi w rozmowie z money.pl rzeczniczka prasowa sieci Monika Marianowicz.
 • Książki
  "Opowiadania wszystkie" Kurta Vonneguta to z jednej strony historia dojrzewania wybitnego prozaika, z drugiej – szczególnego rodzaju kronika nadziei, oczekiwań, przekonań i lęków amerykańskiego mieszczaństwa. 
 • Paul McCartney
  19
  12
  Na list Paula McCartneya dot. ustanowienia 21 listopada dniem Isaaca Bashevisa Singera odpowiem działaniem i w poniedziałek złożymy w Sejmie projekt uchwały w tej sprawie - powiedział w piątek PAP lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz. Dodał, że listem muzyka grupy The Beatles był mocno zaskoczony.
 • Stan Lee
  2
  51
  O śmierci legendarnego autora komiksów z superbohaterami wydawanymi przez Marvel Comics, poinformowała córka artysty. Stan Lee miał 95 lat.
 • Warszawa. Ulica Wierzbowa widziana od strony placu Teatralnego. Widoczne restauracje: Adria, Ziemiańska
  18
  163
  "II Rzeczpospolitą, Sanację, porównuję czasem do obecnej „dobrej zmiany” i nazywam „pierwszą zmianą”. Niczego bowiem nie naprawiła, a bardzo wiele obiecywała. Hasła krzyczały, że będziemy bogaci, Polska będzie miała kolonie, powstaną okręgi przemysłowe. A prawda była taka, że przemysł nie nadążał za propagandą" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Grzegorz Kalinowski, dziennikarz, historyk, autor książki "Śledztwo ostatniej szansy". 
 • 2
  "Potrafię zrozumieć młode dziewczyny, które w tym trudnym, chaotycznym świecie Zachodu, dają się oczarować. Dzięki islamowi zaczynają się czuć lepsze, a ich życie nabiera większego sensu. Według nich islam to dobra religia dla kobiet, bowiem obowiązkiem męża jest zapewnienie domu, utrzymania, służby oraz pełna opieka nad żoną i ustawiczna o nią troska" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Laila Shukri, ukrywająca się pod pseudonimem Polka - żona muzułmanina mieszkająca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, autorka książek o krajach arabskich. Jej ostatnia powieść opowiada o Polce uwiedzionej przez dżihadystę.
 • Edward Dwurnik
  31
  W niedzielę o 8 rano zmarł w Warszawie, w wieku 75 lat, Edward Dwurnik, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy współczesnych - powiedziała PAP córka artysty, Pola Dwurnik.
 • Krystyna Janda
  14
  5
  Myślę o naszej publiczności, jako o najbliższych mi ludziach, jak o dużej rodzinie, która miewa różne problemy - i radości, i smutki - powiedziała Krystyna Janda, dyrektor Teatru Polonia w Warszawie, który 29 października obchodzić będzie jubileusz 13-lecia działalności.
 • Prezydent Andrzej Duda

  "Styropianowe czasy". Prezydent w rocznicę stanu wojennego przywołuje anegdotę z Lechem Kaczyńskim

 • ksiądz prałat Henryk Jankowski z abp Sławojem Leszkiem Głódziem

  Współpracownik prałata Jankowskiego: Może się okaże, że oskarżający księdza to osoby, które mają jakiś problem psychiczny

 • Ks. Franciszek Ślusarczyk

  Polski ksiądz nie przyjął święceń biskupich od Franciszka. Zaskakująca rezygnacja po "refleksji i modlitwie"

Zobacz więcej