Lady Gaga w ramach szukania artystycznej inspiracji, a także w uznaniu dla działalności słynnej performerki, zdecydowała się wziąć w udział w nagraniu promującym działalność Abramović. Artystka, która zasłynęła performance'em polegającym na siedzeniu przez 750 godzin nieruchomo ze wzrokiem wbitym w jedno miejsce, gromadzi fundusze na rozpowszechnianie jej autorskiej "metody". Technika owa to seria ćwiczeń, które mają na celu zwiększenie u uczestników świadomości ich doznań psychicznych i duchownych w danej chwili.

Reklama

Wideo pokazuje, jak Lady Gaga, leżąc na podłodze, wydaje z siebie przeciągły dźwięk, jak nago chodzi po łące, albo leży obłożona kryształami.

http://www.youtube.com/watch?v=82EVhN1Tk3U

Artystka w czasie kampanii chce zebrać 600 tysięcy dolarów na promocję swej metody. Każdego, kto wpłaci chociaż dolara, obiecała uściskać w czasie dwóch tajemnych spotkań planowanych w Nowym Jorku i gdzieś w Europie - pisze "The Independent".

YouTube

Ci, którzy wpłacą powyżej tysiąca dolarów, będą mogli nauczyć się od Mariny Abramović, jak się przypatrywać. Lekcje mają być udzielane przez internet. Do tej pory jednak ta motywacja przekonała do wpłaty większej sumy nieco ponad tysiąc osób.