Sellin: Jeżeli "Portret młodzieńca" Rafaela się odnajdzie, będzie własnością państwa

| Aktualizacja:

Transakcja zakupu kolekcji Czartoryskich obejmuje także prawa do jej zaginionych elementów. "Jeżeli obraz +Portret młodzieńca+ Rafaela odnajdzie się, zostanie zwrócony nie fundacji Czartoryskich, ale polskiemu państwu" - powiedział w piątek Jarosław Sellin z MKiDN.

wróć do artykułu
  • ~ber
    (2016-12-30 22:02)
    I czy nikt wstydliwie nie podaje ile tej kasy z budżetu poszło?
  • ~Kot Prezesa Gieesa
    (2016-12-30 23:36)
    Na portrecie jest młody Jarek? Dlatego jest bezcenny
  • ~myszka miki
    (2016-12-30 23:45)
    I Panstwo Polskie - jak zwykle - chce cos ukrasc, no bo jak inaczej? W normalnym panstwie, jak cos ktos kupuje to jest spis tego co sprzedane i co kupione i tylko to jest obiektem transakcji. Ale Panstwo Polskie uwaza, ze jak kupilo kolekcje, to te kolekcje mozna powiekszac w nieskonczonosc. Tak przynajmniej uwaza niejaki Sellin, co to jest - podobno - od kultury.
  • ~A ja to Lach
    (2016-12-30 23:54)
    Będzie Narodowy. Tak jak złoty pociąg i Bursztynowa Komnata.
  • ~jandzia
    (2016-12-31 01:14)
    Co ten skompromitowany neofita ma do powiedzenia o dziełach sztuki ? Jedyne arcydzieło jakie powinien znać to wypociny prezesowe w postaci książki z okładką do modlitwy i całowania !!!!
  • ~lolok
    (2016-12-31 08:56)
    Dlaczego teraz państwo płaci za kolekcje,która była jego własnoscia od szeregu lat ? W dodatku dziesiatej wodzie po kisielu Czartoryskich ? Cos tu żle pachnie...
  • ~dz idek
    (2016-12-31 09:04)
    Dobra decyzja Księcia . Otrzymał 100 mln euro , a kolekcję i tak wypadało przekazać ojczyźnie . Cena poniekąd symboliczna. Uważam , że była to decyzja i gest patriotyczny.
  • ~sd2015
    (2017-01-01 21:39)
    Zapłacili, a właściwie dali, jakieś grosze za coś co jest warte wielokrotnie więcej. Sam obraz LdV jest bezcenny. Nie wiem, co na to Fundacja KC ? Tłumaczenia w tej sprawie 1 strony są mętne. Nikt we Włoszech nie wpadł na to żeby upaństwowić np. taką Galerię Uffizi. Dla mnie to co się dzieje w tej sprawie to bolszewia.