Niemiecka telewizja nie przeprosi za serial "Nasze matki, nasi ojcowie"? Zapowiedziała odwołanie od wyroku

| Aktualizacja:

Niemiecka telewizja ZDF zapowiedziała w sobotę odwołanie się od wyroku krakowskiego sądu okręgowego ws. serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Sąd nakazał producentom m.in. publikację przeprosin za nieuprawioną sugestię, że żołnierze AK reprezentowali postawy antysemickie i nacjonalistyczne.

wróć do artykułu
  • ~holokaust
    (2018-12-29 10:30)
    Czy naród który naukowo wyprodukował fabryki śmierci zawsze będzie PO dły !!!
  • ~marksizm kulturowy
    (2018-12-29 16:27)
    ZDF to lewacka tuba propagandowa Adolfiny Merkill, oni emitują natarczywie brutalny socjalizm jak za socjalisty narodowego Adolfa. Tego tam w Bundeskalifatach nikt normalny nie ogląda
  • ~ ~
    (2018-12-28 13:46)
    A co z reparacjami od Niemiec za straty poniesione podczas drugiej wojny światowej? tak PiS się napinał i tupał kaczą łapą! bo jak na razie to mamy wielkie g.wno oraz tak jak i "odebrany" od ruskich wrak samolotu!
  • ~Mark Twain
    (2018-12-28 14:14)
    Światowym liderem w rabunkach na cudzym mieniu, złodziejstwie i w morderstwach są Niemcy! I żaden niemiecki film przy współdziałaniu PO-lackich szmalcowników tego obrazu nie zmienią !
  • ~nazi ojcowie, nazi matki
    (2018-12-29 23:46)
    to taki fajny film o lewackich socjalistach narodowych
  • ~raz nazisci a raz nacjonalisci
    (2018-12-28 15:50)
    ZDF nie pokazała tego jako prawdę historyczną tylko dokładnie tak jak to widzieli i odbierali ówcześni niemieccy naziści. W Niemczech nie jest to zabronione. Pokazywanie zdeformowanego obrazu świata widzianego przez nazistów, faszystow i innych fanatyków pokazuje ich tożsamość i stosunek do rzeczywistości. Widzę jednak, że dzisiejszy nacjonalistyczny punkt widzenia czegos takiego nie dopuszcza dokładnie jak wtedy naziści nie dopuszczali punktu widzenia ówczesnych polskich nacjonalistów. Tolerancją tego nie można nazwać.
  • ~Artysta artystyczny, sztuka sztuczna
    (2018-12-29 23:28)
    Jakiej sztuki - lepienia sędziego dla... sztuki. Wolność artystyczna - nie powinno być takiego pojęcia. Użycie wolności słowa było nieodpowiednie i szkodliwe oraz mogło być celowe; doszło do nadużycia tego pojęcia - nadużycia sztuki przez serial
  • ~Wesołych Romek
    (2018-12-28 13:41)
    Skandal przecież niemiecka armia niosła w 1939 wolność demokracje i wcale nie zabijała dzieci . Starców i kobiet w ciąży. Zabijała tylko tych co nie chcieli władzy pastuchów bawarskich i austriackich . Tak przecież uczą teraz w niemieckiej republice ******
  • ~Slazak
    (2018-12-28 14:10)
    PO-lactwo kradnie w Niemczech np. samochody używane i inne drobiazgi nieznaczące ale nigdy nie PObiją Niemców w złodziejstwie, rabunkach i morderstwach !!!!!
  • ~Rigodo
    (2018-12-29 23:37)
    Teraz zróbcie proszę film o Hererach i Namaqua.
  • ~onan
    (2018-12-28 13:02)
    Ludzie więcej luzu! obejrzyjcie sobie serial "Allo Allo" zobaczcie jak inni widzą siebie, niekoniecznie zawsze na pomnikach i nie szukajcie w filmach prawdy historycznej , bo nie o to tam chodzi...
  • ~rechothistorii
    (2018-12-28 15:48)
    Telewizja przeprosi,ale przekaz poszedł w Świat. No i czyje jest na wierzchu?.
  • ~Lakon
    (2018-12-28 15:52)
    Sąd zadekretował że byliśmy tylko i wyłącznie dobrzy? Czy że opaski były niewłaściwe dla epoki? Z całym szacunkiem dla wysokiego sądu ale to jest głupie.
  • ~takie scenariusze juz znamy
    (2018-12-28 17:30)
    A jesli przeprosin nie bedzie to co? Wojna? Bardzo dobry poczatek zeby sie znowu "podnosic z kolan".
  • ~[ ╲╱]☼[├─┤]
    (2018-12-28 14:12)
    A dla mnie to będzie test na to jak blisko są prawdy ci którzy twierdza że polskie sądy to są europejskie sady i że polscy sędziowie to są europejscy sędziowie - to będzie test na to czy "ulica i zagranica" kłamie czy nie.
  • ~egzon
    (2018-12-28 19:51)
    Naród zbrodniarzy dokonywał w przeszłości okropnych okrucieństw, teraz jego potomkowie o swoje zbrodnie oskarżają niewinne ofiary. Sąd wydał sprawiedliwy wyrok. Ofierze nie można zarzucać sprawstwa, oczerniać.
  • ~Kolorowy
    (2018-12-28 18:01)
    Polska jest czarno biala nadal - szkoda ze te mity przekazuje sie mlodym w szkolach. Rozumie ze chodzi o ten incydent gdzie AK odbija pociag z zydami i zamyka wagony spowrotem. A potraktowac to jako metafore moze - te drzwi wagonow jako oczy - otwierasz je - widzisz cos - zamykasz bo myslisz ze w ten sposob nie robisz sie winny bo nie widzisz. Tak powaznie - jak by nikt oczu nie zamykal i sie nie odwracal holocaust nie bylby mozliwy. Tak nawiasem od dziecinstwa zadawalem sobie pytanie jak to bylo mozliwe - a wychowalem sie niedaleko oswiecimia. Z tego co udalo mi sie dowiedziec od swiadkow od poczatku wszyscy wszystko wiedzieli co tam sie dzieje. Te pociagi szly z calej europy i dobrzy ludzie podawali jak sie dalo chleb i wode. Ale wiekszosc oczy zamykala.
  • ~ja ja
    (2018-12-28 21:36)
    Prędzej Putin odda wrak Tupolewa jak Niemiec przeprosi Polaka !
  • ~babcia Ewka
    (2018-12-28 21:39)
    A ja mam fduPO wszystkich szwabów z TUSEKEM na czele !
  • ~zygi
    (2018-12-28 20:19)
    bardzo wątpię żeby ZDF respektował ten wyrok

Może zainteresować Cię też: