• ~Dezinformacja całą dobe.
  (2013-08-13 23:35)
  Teraz powinniście pokazać jak obecnie w Polsce w XXI wieku Polacy szukają żywności po śmietnikach lub puszek po piwie itd. itd. oraz głodne dzieci. W PRL-u tego nie było bo każdy miał prace itd. itd. Obecna dezinformacja jest najważniejsza oraz patologia.
 • ~re tomek
  (2013-08-14 15:14)
  Szeter napisal prawde,jesli jest robiony film ktory ma pokazywac "to dobro" co zalatwil nam Walesa i papiez,to wlasnie te opisane przez szetera winny byc opisane bo to jest prawda ktora juz niedlugo ale musi wyjsc na wierzch.
 • ~jerzy
  (2013-08-16 16:21)
  jak czytam te wypowiedzi tym że w latach 50 60 70 było smutno to mnie krew chce zalać ten vh czy jak on tam się podpisuje i wielu innych chyba w państwie przed upadkiem i powstaniem tej wymarzonej przez ziemian i hrabiów którym chłop Polski uciemiężony przez nich właśnie odebrał to głównie im zależało na obaleniu komuny i zrobiliśmy to przy pomocy Ojca Świętego i prezydenta Regana rządy zachodnie założyły embargo i nie kupowały od nas towaru albo nie chcieli sprzedać nam komponentów odbudowa po wojnie kosztowała nas bardzo dużo na pewno Warszawa nie była by odbudowana gdyby po wojnie nie powstał rzad i władza robotników i chłopów
 • ~żart
  (2013-08-15 20:22)
  Za "komuny" mnie mleko, przynoszono pod dzwi (budę)- powiedział "hau" pies "fred".
  Dzisiaj muszę czekać na 'łaskę" Pana- PO(srańce), "zawarknął."- (ze wstydu).
  Polska się "wybije" na mocarstwo Europy (Rozumem- nie "siłą") MA(tołki).
  Przepowiednie o.Klimuszki (zakonnika i zielarza).
 • ~do ~tomek2013-08-14 14:29
  (2013-08-14 21:51)
  Czy aby te kolejki nie pojawiły się po tym jak zaczęły się strajki organizowane przez samych komunistów? Przeczytaj sobie wpis mietka2013-08-14 19:06. To prawda, komuna powoli dogorywała i pojawiło się widmo jej odejścia. Co wtedy stałoby się z fabrykami, nieruchomościami, lasami itd.? Ktoś musiał się tym 'zaopiekować'. I dlaczego nie mieli być to ci sami komuniści, którzy wówczas byli u władzy? Oni mieli doskonałe rozeznanie co, gdzie, kiedy i za ile. Zosatliśmy zrobieni na szaro. To co odbudowali i zbudowali nasi dziadkowie i ojcowie zostało w bezczelny sposób ukradzione, co gorsza w imię 'wolności',
 • ~ewa koby
  (2013-08-14 20:48)
  przek ru j radar gazety intelu a listow dzis tylko bild zeitug ala dziennik prymitywny swiat
 • ~do ~vh2013-08-14 15:19
  (2013-08-14 19:20)
  Dlaczego piszesz, że kolonie i mieszkania to kłamstwo? Byłem 3 razy na koloniach, mieszkania też były (oczywiście trwało to dosyć długo zanim się dostało klucze, ale jednak mieszkania były budowane). Co złego w tym, że w szkole był lekarz i dentysta? Duża wygoda, zwłaszcza w dużych szkołach. Nie wszystko w komunie było złe. Teraz też nie wszystko jest do bani. Ludzie mają paszporty i co? Emigrują. Dlaczego? Skoro nie ma już komuny to nie powinno być żadnego powodu do wyjazdu 'za chlebem', czyż nie? No chyba, że nie wszystko jest takie piękne jak to stara nam się wmówić - czyżby propaganda? Ależ skąd. Propaganda była w komunie, w 'wolnym' kraju nie może być miejsca na propagandę, nie?
  Prawda jest taka, że ogólnie niewiele się zmieniło dla przeciętnego obywatela. Dla wybranych tak, zmniana jest ogromna - mogą już kraść bez żadnych ograniczeń. Zwykły obywatel jak mu się coś nie podoba to najwyżej może wyjechać z kraju, do czego jest zachęcany przez 'wolne' media.
 • ~re vh
  (2013-08-14 19:20)
  Opisales tylko ostatnie lata w ktorym byl socjalizm,dlaczego nie opisujesz lat powojennych,odbudowy kraju po totalnym zniszczeniu,po wymordowaniu najwybitnieszych naukowcow,wykladowcow itp. i wszystko to co napisal szeter,dobro tamtego okresu /majatek/ rozkradziono-do dzis spychaja sie ze stolkow,czy dzis byloby mozliwe odbudowanie tak zniszczonego kraju?tak budowane sa piekne domy ale kto je buduje?koryciarze lub pracujacy za granica.A dlaczego zaczal sie kryzys-bo zagrazal kapitalistom z zachodu a jak to bylo to zapytaj ludzi starszych,bezstronnych ktorzy pamietaja tamte czasy nie tylko kartki i ocet,dzis wyrzuc towar z zagranicy to nawet octu nie bedzie tylko kielbasa z 15% miesa.
 • ~mietka
  (2013-08-14 19:06)
  Owszem, za komuny było do doopy, ale teraz jest znacznie gorzej. Kraj rozkradziony i zniszczony. Ludzie nie mają pracy, nie mają za co żyć. A wszystko to dzięki dobrze przeprowadzonej akcji przejęcia majątku narodowego przez byłych komunistów.
  Komuna umierała, powoli, ale umierała. Trzeba było działać. Gdyby komuna umarła sama z siebie, to wtedy cały majątek narodowy przepadłby - znaczy się nigdy nie dostałby się w ręce wybranych. Powtarzam, trzeba było działać, czołowi działacze wiedzieli, że tylko podstępem mogą zagarnąć ten majątek. No i stało się, powastała Solidarność. 'Okrągły Stół' przypieczętował IV rozbiór Polski, no i mamy teraz jeszcze większe goowno niż przedtem. A wystarczyło poczekać aż wszystko rozypie się samo. Tyle tylko, że kim byłby wtedy Wałęsa, Kwaśniewski, Urban, Bielecki, Tusk i wielu innych? Odpowiedź prosta: nikim.
 • ~emerytka lat 68
  (2013-08-14 15:15)
  to pytanie ógł postawić tylko dupek,któremu kasa przesłania świat i realia
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.