• ~Drzazga 101
    (2015-02-20 13:17)
    O Matko, faktycznie tak było. Względem Warszawy, to moja świadomość się budzi gdzieś tak około 1953 roku na Pradze - też na morzu ruin i zgliszcz, ale i odbudowy, którą odwalał dziadek Kalinowski - murarz, ojciec mojej "przyszywanej" ciotki. Ale do dziś doznaję koszmaru, jak zapamiętałem WROCŁAW, wkońcówce lat czterdziestych, gdy mnie przywieziono na wakację z jakimś przedszkolem wŁodzi, zlokalizowanymi gdzieścić pod Wrocławiew. Moja Łódź to było miasto nienaruszone od czasów "Ziemi obiecanej", a Wrocław - gdziem się nie spojrzał - to jeno wypalone szkielety domów, tylko ulice były przejezdne. A potem nas zapakowano w jakiegoś yankeskiego "Jamesa" i wywieziono gdzie trza. Ale tu i ówdzie nie mówi się o tysiącach kalek, które wyszły z tej wojny bez rąk i nóg.
    I pomyśleć, że ta kacapska KREAUTURA Putin, chce nam zafundować REPLAY, czyli powtórke historii. Oby szczezło to ścierwo, kuervas !!!
    Hej !-
  • ~Bożydar
    (2015-02-14 13:48)
    wszyscy piszą o Warszawie w gruzach, a powiedzmy o tych którzy podnieśli ją z ruin. Powiedzmy o przedwojennych właścicielach, którzy przekazywali po wojnie miliony dolarów na odbudowę miasta, o właścicielach odbudowujących stolicę, o właścicielach wiozących z miasteczek całej Polski cegłę na odbudowę. To Oni Warszawę podnieśli z ruin dla Nas Narodu
  • ~świadek
    (2015-02-14 14:09)
    do @ciekawy - szkoda,że piszesz dokładnie TO, co Ci Wołodia podyktuje zamiast pomyśleć, i na dodatek przysyłasz to z serwera w Rosji... Radio Moskwa przez cały lipiec 1944 codziennie wyzywało AK od tchórzy, bo wstrzymywała powstanie w Warszawie. Ostatnia klauzula paktu Ribbentrop-Mołotow MUSIAŁA przecież zostać wypełniona. A Niemcy jeszcze kiedyś oddadzą 45 mld dolarów za zniszczenie Warszawy...
  • ~stop_trolom
    (2015-02-14 13:33)
    ty jeden z drugim, nie pisz takich bzdur ok? To nie jest śmieszne
  • ~dorota
    (2015-02-14 14:24)
    i samo sie odbudowalo-nie da sie zafalszowac historii
  • ~rycyk
    (2015-02-14 11:29)
    ~spostrzegawczy2015-02-14 10:12
    Byla pentla trolejbusow...

    Jeżeli to pętla...nawet 60 lat temu w języku polskim była pętla...a nie pentla...
  • ~spostrzegawczy
    (2015-02-14 10:12)
    Urodzilem sie w 1950 ale taka Warszawe, jak na fotce nr 6 bardzo dobrze pamietam. Byla pentla trolejbusow w miejscu gdzie dzis stoi Sad Najwyzszy, a wokol same ruiny. Tak bylo jeszcze w poczatkach lat 60-tych.
  • ~Adam
    (2015-02-15 09:40)
    Fajne kombinezony mieli, a przeciez za komuny nic nie było...
  • ~obywatelka
    (2015-02-14 20:22)
    Odbudowana Stolica rękami ludzi za ich pieniądze następnie z pobieranych podatków, a teraz uporządkowane zabudowane tereny oddaje się " byłym właścicielom". Nikogo nie obchodzi że dekret Bieruta działa teraz na tych którzy użytkują te tereny. Ale paranoja w Naszym Kraju.
  • ~voiceinthedesert
    (2015-02-14 21:02)
    Wystarczyłby jeden zrzut paru tysięcy granatów i karabinów maszynowych, żeby nie tylko wyzwolić Warszawę, ale żeby pogonić szkopów do Berlina! Niestety nasz "rząd"w Londynie haniebnie zwlekał, pozwalając Rosjanom wejść do Warszawy!