Chrystus, genitalia i afera. Kto się boi spektaklu "Golgota Picnic"?

| Aktualizacja:

Bluźnierczy pseudospektakl czy metafora męki współczesności? Przedstawienie argentyńskiego pisarza Rodrigo Garcíi zatytułowane "Golgota Picnic" po raz kolejny rozpaliło w Polsce dyskusję na temat granic między sztuką, a profanacją. Dyskusję jałową, w której sięga się tylko po zgrane schematy.

wróć do artykułu
  • ~terapeuta
    (2014-10-20 13:40)
    To jest piknik dla seksualnych idiotow.
  • ~pytanko
    (2014-09-16 14:33)
    Ciekawe dlaczego zaden "artysta" nie urzadzil spektaklu ISLAM PICNIC?..hmmm ciekawe?
  • ~ewa koby
    (2014-09-06 17:06)
    Gol - Gota Pic Nic jak ? GOOGL PANIC ewa koby
  • ~radosna TFU-rczość
    (2014-08-05 13:27)
    A ja nie mogę się doczekać spoektaklu "Balanga w Auschwitz". Kilku naćpanych "artystów" z duzą ilościa alkoholu zamkniętych w pustym obozie koncentracyjnym... Ale będzie balanga. ...!
  • ~piekło na was czeka
    (2014-08-04 19:41)
    ciekawe ... jeśli ktoś kto nie akceptuje zdziczenia, obrażania wiary to "boi się" ... jakaś nowa forma propagandy ateistów przedstawiająca ludzi religijnych jako "bojących się" ... to oni raczej boją się wystawiając takie spektakle nienawiści, na więcej ich nie stać tylko na taką prymitywną formę ... szataniści/lucyferianie i tak przegracie na końcu - tak jest zapisane w Piśmie Św. ...
  • ~Co Garcia ma na myśli pokazując tych
    (2014-07-11 18:55)
    gołych ludzi w szczególności goły facet okrakiem na szyi drugiego. Od miesiąca wisi tutaj artykuł z błędem ortograficznym "karze się płacić ludziom 40 euro za bilet" Nie wiem co to dzisiaj za redaktorzy w tych gazetach pracują ale na pewno nie pisali matury z języka polskiego.
  • ~wk
    (2014-07-10 06:59)
    Utaplać się w błocie i latać po scenie - trzoda chlewna robi to od zawsze z o wiele większym wdziękiem. Dotacja od Ministerstwa Kultury to właśnie jej się należy jak psu miska.
  • ~Jacus
    (2014-07-09 05:20)
    elf spie r da la j do chazarji ty nie POLSKI jestes tylko elfoski a moze i nie tylko folgzdojczowski.
  • ~Jacus tu nie widze
    (2014-07-09 05:16)
    Fuck you elf
  • ~słowianin
    (2014-07-07 00:28)
    Gdyby zrobili taki piknik z Mahometem w Iranie, czy w Arabii - juz by nie żyli.
    A gdyby zrobili w Izraelu z Mojżeszem - cały świat wiedziałby jacy to antysemici... i myslę, że wkrótce reżysera mógłby gdzieś przejechać samochód... albo mu cegła na łeb spadła...
  • ~Observer
    (2014-06-29 19:50)
    Gdyby nie ten cały szum, wokół tego ****** to pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował.Obsceniczny i zwyrodniały pomysł na zaistnienie.
    .Dlaczego autor nie idzie za ciosem i nie prowokuje w ten sam sposób muzułmanów? Czyżby zabrakło mu jaj ?
  • ~Elf
    (2014-06-28 12:10)
    żreć wieprzowinę latać na kuglarstwo do kościoła to kamienie węgielne polskiego katolstwa
  • ~PolakPL
    (2014-06-28 10:35)
    Niech spróbuje sparodiować inną religie niż chrześcijańska ciekawo czy mu na to pozwolą. Nie ma innych tematów do spektaklów jak tylko religijne? Jeśli chrześcijanie protestują to jest problem ale jeśli protestowali by geje bo się z nich nabijają to było by wszystko OK.
  • ~erjeden
    (2014-06-28 00:58)
    No właśnie Na...ranie na to w co wierzą moi rodzice, wierzyli moi dziatkowie, pradziatkowie... Hołdowanie każdej unijno-lewackiej poprawności politycznej? Co jest bardziej kołtuńskie i zaściankowe? Dobrze - zaproś mamę, dziadka na Golgota Picnic i bądź z siebie dumny przed rodziną i światem.
  • ~Skuba
    (2014-06-27 17:08)
    Czy symboliczne spożywanie "ciała Chrystusa" i picie Jego krwi to promocja ludożerstwa! Opamiętajcie się małpoludy!
  • ~hnt
    (2014-06-27 08:14)
    minister kultury zapytany przez posłów którzy nie chcą tej pseudo sztuki w polskich teatrach zapytany czy pozwoliłby na wystawienie podobnego "widowiska" na temat Mahometa Allaha czy judaizmu odparł ze nie zrobiłby tego bo to byłby przejaw antysemityzmu wiec odpowiedzcie sobie sami jak macie rozum o co tu chodzi!!! parodia i żenada...z reszta afera tz taśmowa pokazuje nam dobitnie kto rządzi tym chorym krajem a porównywanie nas do zdemoralizowanej europy jest po prostu śmieszne i uwłaczające naszym przodkom którzy walczyli za Europe np pod Wiedniem...
  • ~Chris
    (2014-06-25 12:19)
    Niech zrobią piknik z Mahometem w roli głównej i gołymi babkami.Wystawią tą "sztukę" choćby w Turcji (już nie mówię o krajach arabskich)...Oczywiście wszystko w ramach sztuki, wolności słowa,itp...Ciekawe czy muzułmanie poczuliby się urażeni?
  • ~maria
    (2014-06-22 11:27)
    Katoliczka Sadurska bierze do ust fiuta jak można
  • ~vitiki
    (2014-06-21 02:01)
    Przynajmiej jedni madrzy co sraja na te religijne bajeczki..
  • ~katolik
    (2014-06-19 22:15)
    czyli kto placi z WYSTAWIENIE TEGO SKANDALICZNEGO WIDOWISKA tO BYM CHCIAL WIEDUZIEC???

Może zainteresować Cię też: