Chrystus, genitalia i afera. Kto się boi spektaklu "Golgota Picnic"?

| Aktualizacja:

Bluźnierczy pseudospektakl czy metafora męki współczesności? Przedstawienie argentyńskiego pisarza Rodrigo Garcíi zatytułowane "Golgota Picnic" po raz kolejny rozpaliło w Polsce dyskusję na temat granic między sztuką, a profanacją. Dyskusję jałową, w której sięga się tylko po zgrane schematy.

wróć do artykułu
  • ~wg
    (2014-06-14 14:44)
    Panie Grobelny, wielbisz w sobie boga w trójcy szatana; boga samowystarczalności, boga bogactwa i boga pychy. Masz umysł jak każdy ludzki ograniczony. Nie możesz pojąć, że jest Jeden Jedyny Bóg w trójcy Osób, której nie da się rozdzielić. Jeżeli nie słyszysz głosu Ojca: Ten jest Syn Mój umiłowany. Jeżeli nie słyszysz głosy Syna: Grobelny dlaczego Mnie prześladujesz?, wiedz, ze Bóg Duch Św. jest w twoim wnętrzu zabity. Twoje serce jest puste. Nie wolno ci igrać z Bogiem. Nie wolno na polskich ulicach powtarzać sytuacji z przed 1981 lat, która miała miejsce na ulicach Jerozolimy. Nie można zabijać Boga przez satanistów. Nie wolno ukraść pieniędzy Polaków. Pamiętaj jaki był los Judasza, Heroda i wszystkich, którzy walczyli z Bogiem. Nie testuj cierpliwości i miłosierdzia Boga. Opanuj się w swym szaleństwie. Rozważaj Ewangelię o Bogaczu i Łazarzu. Pamiętaj, ze Jezus-Bóg oddał za ciebie życie, do końca cię umiłował, a ty czym Mu płacisz? Nie przyspieszaj momentu kary Bożej nad światem i Polską. Korzystaj z czasu Miłosierdzia, który jest ci dany. Jeżeli nie przejdziesz przez drzwi miłosierdzia, musisz przejść przez drzwi sprawiedliwości, a wtedy w godzinę śmierci będziesz miał towarzystwo szatana i będzie cię sądzić: ,, biada wam bogaczom. Biada wam, którzyście nasyceni, albowiem łaknąc będziecie.’’
  • ~Lepiej nie
    (2014-06-10 17:18)
    Ciekawe kiedy w Polsce bedzie wprowadzony Szaryjat na wzor Iranu czy Arabi Saudyjskiej,
    to by byla dyktatura gorsza od Stalinizmu.
    w sredniowieczu mielismy juz takie cos.
  • ~katolik
    (2014-06-19 22:15)
    czyli kto placi z WYSTAWIENIE TEGO SKANDALICZNEGO WIDOWISKA tO BYM CHCIAL WIEDUZIEC???
  • ~Chris
    (2014-06-25 12:19)
    Niech zrobią piknik z Mahometem w roli głównej i gołymi babkami.Wystawią tą "sztukę" choćby w Turcji (już nie mówię o krajach arabskich)...Oczywiście wszystko w ramach sztuki, wolności słowa,itp...Ciekawe czy muzułmanie poczuliby się urażeni?
  • ~patr
    (2014-06-11 12:20)
    bujcie się złe duchy bo Pan Bóg nie pozwoli na obrazę SYNA
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-06-11 12:53)
    Główny sPOnsosr medialny: ''SZECHTER-ZEITUNG'' ;-)

    ... i wszystko jasne.
  • ~w n i e m i e c k i RYŻY ł e b
    (2014-06-11 16:55)
    wy n i e m i e c k i e Q...w.y z DER ZEITUNGA za takie tytuły w czasie okupacji kiedy tu PO-przednio byliście też jako okupanci tylko inaczej -każdy z was wy k a r ł y moralne dostał by od POLSKIEGO podziemia k u l k ę w łeb
  • ~goj
    (2014-06-11 21:47)
    niech zrobio sPOktakl o Jude judaszach z PełO
  • ~Feromon
    (2014-06-13 19:20)
    "Głupie jest to, że wystawia się moją sztukę w teatrze i KARZE się płacić ludziom 40 euro za bilet..."
    Karze się za karę. Jak się kogoś zmusza, to się każe. Od kazać...
    Lekceważenie ortografii to zniewaga dla nas, Polaków!
  • ~toksyna
    (2014-06-14 05:57)
    głupie jest to, że autor miał zamiar obrazić i zniesmaczyć, sztuka to super narzędzie do budowania anie siania fermentu. Słaby aktor skoro musie się do takich środków uciekać aby zaistnieć.
  • ~krzysiek
    (2014-06-16 17:10)
    Sprawa jest prosta. Przewodniczacym rady fundacji ktora organizuje spektakl jest Karol Dzialoszynski. Karol Dzialoszynski to ex posel Unii Wolnosci ktory zaslynal dzialanimi ktore nazywano lobbingiem, m.in. byl jednym z prekursorow wprowadzenia obowiazku posiadania zestawu glosnomowiacego w samochodzie, sam tym czasem prowadzil firme ktora sprzedawala takie zestawy.

    http://wyborcza.pl/1,76842,13353841,Olga_Krzyzanowska__Komisja_etyki_to_wielka_przegrana.html

    “Poseł Karol Działoszyński, który zaproponował wpisanie do kodeksu drogowego zakazu rozmowy przez komórkę bez zestawu głośnomówiącego, zapomniał ujawnić, że ma firmę, która takie zestawy sprzedaje. Czy musiał? Komisja uznała, że tak.”

    Dzis Karol dzialoszynski zajmuje sie handlem winami i m.in. podczas festiwalu malta promuje swoja firme ktora dziala dzis pod marka Winosfera, sprzedaje napoje alkoholowe oraz prowadzi lokal gastronomiczny pod ta sama marka w Warszawie przy ul. Chlodnej 31. Mysle ,ze informacja ta powinna dotrzec do katolikow ktorzy byc moze zasilaja nieswiadomie swoja kasa przedsiewziecia biznesowe tego Pana.
  • ~dociekliwy,
    (2014-06-18 10:00)
    slyszalem ze do Polski maja przyjechac dzihadzysci aby to
    towarzystwo" unicztozyc" bo Chrystus jest jednym z Prorokow Allaha Allah akbar.
  • ~vitiki
    (2014-06-21 02:01)
    Przynajmiej jedni madrzy co sraja na te religijne bajeczki..
  • ~maria
    (2014-06-22 11:27)
    Katoliczka Sadurska bierze do ust fiuta jak można
  • ~ewa koby
    (2014-09-06 17:06)
    Gol - Gota Pic Nic jak ? GOOGL PANIC ewa koby
  • ~Skuba
    (2014-06-27 17:08)
    Czy symboliczne spożywanie "ciała Chrystusa" i picie Jego krwi to promocja ludożerstwa! Opamiętajcie się małpoludy!
  • ~hnt
    (2014-06-27 08:14)
    minister kultury zapytany przez posłów którzy nie chcą tej pseudo sztuki w polskich teatrach zapytany czy pozwoliłby na wystawienie podobnego "widowiska" na temat Mahometa Allaha czy judaizmu odparł ze nie zrobiłby tego bo to byłby przejaw antysemityzmu wiec odpowiedzcie sobie sami jak macie rozum o co tu chodzi!!! parodia i żenada...z reszta afera tz taśmowa pokazuje nam dobitnie kto rządzi tym chorym krajem a porównywanie nas do zdemoralizowanej europy jest po prostu śmieszne i uwłaczające naszym przodkom którzy walczyli za Europe np pod Wiedniem...
  • ~Palec boży
    (2014-06-11 04:41)
    Spojrzcie tylko na mordy aktorow to od razu będziecie wiedzieć kim sa te ***** !
    Igraja z losem, prosza o twardy los o wielka PIESC w brzydki ryj tak wielka jak ta która oto za pare minut dopadnie inne swinskie ryje w Europie. Na nic zdaly się przestrogi, na nic ostrzezenia, na nic groźby! Uparli się żeby koniecznie wielka PIĘŚC ich dopadla i oto zbliza się.
    Tym razem do "tamtych" następnym razem do "tych". Oto co im powiem! NA GLUPOTE NIKT NIE JESZCZE WYNALAZŁ LEKARSTWA! GLUPOTE TRZEBA PRZEZYC!
  • ~erjeden
    (2014-06-28 00:58)
    No właśnie Na...ranie na to w co wierzą moi rodzice, wierzyli moi dziatkowie, pradziatkowie... Hołdowanie każdej unijno-lewackiej poprawności politycznej? Co jest bardziej kołtuńskie i zaściankowe? Dobrze - zaproś mamę, dziadka na Golgota Picnic i bądź z siebie dumny przed rodziną i światem.
  • ~PolakPL
    (2014-06-28 10:35)
    Niech spróbuje sparodiować inną religie niż chrześcijańska ciekawo czy mu na to pozwolą. Nie ma innych tematów do spektaklów jak tylko religijne? Jeśli chrześcijanie protestują to jest problem ale jeśli protestowali by geje bo się z nich nabijają to było by wszystko OK.

Może zainteresować Cię też: