"Kuroń. Pasja według św. Jacka". W Polsce powraca teatr polityczny rozumiany jako narzędzie oporu

"Kuroń. Pasja według św. Jacka" próbuje opowiedzieć, co się stało z rewolucją Solidarności i o tym, jak zdewaluowały się nasze uniesienia z roku 1989. Spektakl Pawła Łysaka, mimo niedoskonałości, mocno wchodzi w głowę i w serce

wróć do artykułu
  • ~fakty
    (2017-01-28 03:00)
    Czerwony hatcerz stalinista, antypolski komunista - bohater GW
  • ~andrzej
    (2017-01-28 09:32)
    To była grupa cwaniaków, która chciała naszym kosztem dojść do koryta. Z wyjątkiem paru Polaków w KOR.
  • ~!
    (2017-01-28 10:37)
    Oporu przeciwko komu i czemu? Wspierającego co i kogo? Chroniącego aferzystów, złodziei, malwersantów, defraudantów, a występującego przeciwko Polakom bo są Polakami biednymi, prowincjonalnymi, chodzącymi do kościoła, chcącymi mieć dzieci, mającymi niezłomnych dziadków, tych dla których mamona i moda nie jest najważniejsza... Przeciwko komu chcecie ten teatr robić? Przeciwko Polsce i Polkom chcecie go robić.
  • ~pardons
    (2017-01-28 11:02)
    To jest zalosne szczegolnie ich szef wszystkich szefow ktory wyjasnil iz Bolek to bylo urzadzenie ktore nagrywalo to co mowil i przepisywalo recznie na papier i podpisywalo sie za sobowtora
  • ~Benek
    (2017-01-28 10:37)
    Fajny Kaukaz na zdjęciu...
  • ~kaczka na godło zamiast orła
    (2017-01-29 01:55)
    Kuroń pamintam dla złodzieja zezwolenie na kradzież pierwszego miliona dla uczciwego Polaka zupka kuroniówka!
  • ~Karol
    (2017-01-29 02:57)
    Był niestety wyznawcą teorii, która szybka zdechła, bo była głupia. Nie do końca jednak, bo ciągle się zmienia w coś innego. Na obecnym etapie walczy z rodziną no i tradycyjnie z religią, ale tylko chrześcijańską. A z islamem już nie. To komuna, przyczyna zidiocenia i upadku Europy. Ja nie wspominam Kuronia z sentymentem. To mój wróg. Tacy dobrzy komuniści, całkiem niedawno, wsadzali do łagrów, albo rozstrzeliwali. Wymordowali miliony ludzi. A teraz występują w TVN.
  • ~pionek
    (2017-01-28 10:28)
    ~fakty Gdyby w Polsce bylo więcej Kuroniów nie miałbyś dzisiaj tego bałganu. Mozna mu duzo zarzucić ale to był jeden z nielicznych polityków dla których liczyli sie ludzie a nie stołki.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2017-01-29 08:59)
    Gdzie sa bohaterowie z Radomia i Ursusa !.Jaki los spotkal tych ludzi w nowej Polsce.Gdzie byl prezes ?.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2017-01-29 08:57)
    KOR to dziecko masonerii !