Już na początku koncertu wokalistka, przedstawiona jako "najbardziej fascynujący głos polskiego jazzu" i znana we Włoszech z płyty, jaką nagrała z Patem Metheny, nawiązała znakomity kontakt ze słuchaczami. Witając się z nimi śpiewem po włosku przedstawiła siebie i swój zespół, a następnie - także świetnym wokalem - wyjaśniła, że będzie śpiewać po polsku prezentując tradycję muzyczną swego kraju.

Z każdą chwilą entuzjazm widzów rósł i wszyscy coraz bardziej żywiołowo reagowali na jej kolejne piosenki. Wśród bogatego programu koncertu nie zabrakło zarówno jazzowych aranżacji polskich pieśni, jak i utworów z płyty "Upojenie", nagranej z Methenym.

Brawurowo wraz z towarzyszącymi jej muzykami: Markiem Napiórkowskim, Pawłem Dobrowolskim, Robertem Kubiszynem i Piotrem Nazarukiem Anna Maria Jopek wykonała piosenkę "Na całej połaci śnieg" Jeremiego Przybory. Koncert zakończył się długą owacją i trzema bisami.

Odbył się on zaś w miejscu niezwykłym. Casa del Jazz to nie tylko prestiżowy klub jazzowy, ale także miejsce o silnej, pozaartystycznej symbolice. Został utworzony na terenie ogromnej, luksusowej posiadłości, skonfiskowanej bossowi znanej z okrucieństwa organizacji przestępczej z Wiecznego Miasta - Banda della Magliana. Przy bramie parku znajduje się tablica z nazwiskami ofiar mafii.