"Trudno sobie wyobrazić lepszego wykonawcę, aby pokazać nowe oblicze Coke Live Music Festival. To jeden z najbardziej pożądanych zespołów, który podczas obecnej trasy zapełnia największe stadiony w Europie" - powiedział Mikołaj Ziółkowski, szef firmy organizującej festiwal Alter Art.

Reklama

Jak zaznaczył, w sumie podczas dwóch dni krakowskiego festiwalu wystąp ponad 30 zagranicznych i polskich artystów. Kolejni wykonawcy będą sukcesywnie ogłaszani w ciągu najbliższych tygodni.

Według Ziółkowskiego krakowski festiwal na swoje pięciolecie przechodzi metamorfozę: od imprezy nakierowanej na muzykę pop ku typowemu letniemu festiwalowi, który będzie prezentował najważniejsze nurty w muzyce, od rocka przez muzykę elektroniczną po hip-hop i pop.

"To nowy etap w historii festiwalu, dokonujemy pewnych naturalnych zmian, wynikających z doświadczeń ostatnich lat, oczekiwań fanów oraz sytuacji w branży muzycznej na świecie" - zaznaczył.

Tegoroczna edycja festiwalu potrwa dwa dni: 20 i 21 sierpnia. Tradycyjnie odbędzie się na na terenach byłego lotniska w Krakowie Czyżynach, gdzie staną trzy sceny muzyczne oraz pole namiotowe dla 4 tysięcy osób. Organizatorzy spodziewają się około 30 tysięcy słuchaczy.