25-letni dziś artysta, zanim zajął się muzyką, pakował zakupy w supermarkecie. W wieku 17 lat został najmłodszym członkiem elitarnej sekcji basów Berlińskiej Orkiestry Symfonicznej. "W Kaliszu zagra na niezwykłym, rzadko spotykanym już, włoskim kontrabasie z XVIII wieku" - zapowiada dyrektor FK Adam Klocek.

Według niego, Edicson wykona dwa bardzo ciekawe klasyczne koncerty kontrabasowe z końca XVIII wieku oraz z przełomu XVIII i XIX wieku. W programie - Johan Baptist Vanhal, Franz Anton Hoffmeister i Piotra Czajkowskiego V Symfonia e-moll op. 64. "Szczególnie koncert Hoffmeistra jest na wszelkich konkursach i egzaminach jakby probierzem umiejętności kontrabasowych" - twierdzi Klocek.

Wenezuelski muzyk już jako piętnastolatek otrzymał prestiżową nagrodę na konkursie dla kontrabasistów w Indianapolis. Występował na festiwalach w Salzburgu, Berlinie, Edynburgu, Pekinie. Będąc instrumentalistą koncertuje również jako solista. Skomponował także kilka koncertów na kontrabas.

Festiwal "Bursztynowy Szlak" jest - według Klocka - ważnym w skali kraju wydarzeniem muzycznym o charakterze międzynarodowym, promującym twórczość artystyczną. Jego celem jest prezentacja dorobku kultury europejskiej w miejscu, w którym krzyżowały się i oddziaływały na siebie różne kultury - powiedział dyrektor.

W czerwcu gościem festiwalu będzie legendarny amerykański trębacz jazzowy Randy Brecker.