Na początku lat 70. McLaren wraz ze swoją ówczesną partnerką, projektantką mody Vivienne Westwood, założył w Londynie butik z ekstrawagancką odzieżą. Sklep, który kilkukrotnie zmieniał profil oraz nazwę, był miejscem spotkań prekursorów punk rocka, w tym członków zespołu The Strand.

Reklama

McLaren namówił The Strand do kilku zmian personalnych, pomógł grupie znaleźć lidera Johna Lyndona i nadał jej nową nazwę: Sex Pistols. Aranżował również kontrakty zespołu z wytwórniami EMI i Virgin.

p

Po rozwiązaniu Sex Pistols McLaren był menedżerem kilku innych zespołów, wydawał również solowe płyty, z których największym uznaniem cieszyła się pierwsza: "Duck Rock" z 1983 r. Dużą popularność zdobył również jego utwór "Paris, Paris", wykonywany w duecie z francuską aktorką Catherine Denevue.

>>> Tu posłuchasz piosenki "Paris, Paris"

Z czasem McLaren stał się osobistością w brytyjskich kręgach artystycznych, choć w nieco mniejszym stopniu niż jego była partnerka Westwood, która otrzymała tytuł szlachecki. Współtworzył m.in. kampanie reklamowe linii lotniczych British Airways, współpracował z telewizją BBC, grał w filmach. Próbował też ubiegać się o urząd burmistrza Londynu obiecując, że otworzy przed parlamentem dom publiczny.