"W obliczu narodowej tragedii informujemy, że w miejsce tradycyjnej gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2010, odbędzie się specjalny koncert: +Fryderyk 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku+ oraz symboliczna uroczystość ogłoszenia laureatów" - podali organizatorzy w komunikacie rozesłanym we wtorek do mediów.

Reklama

"W tak tragicznym czasie środowisko muzyczne powinno być razem. Uroczysty koncert dedykujemy ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W ten sposób oddamy hołd wszystkim, którzy odeszli, a ich Najbliższym przekazujemy wyrazy solidarności i współczucia. Nie odbędzie się także spotkanie po koncercie" - piszą autorzy komunikatu. Koncert odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 19.30 w bazylice oo. Salezjanów przy ul. Kawęczyńskiej 53. Koncert transmitowany będzie w Programie 1 TVP. Jego program nie został jeszcze ustalony.

W tym roku Akademia Fonograficzna otrzymała ponad 800 zgłoszeń do Fryderyków. O nagrodę Fryderyk 2010 ubiega się: 96 albumów muzyki poważnej, 42 płyty jazzowe, 205 albumów z polską muzyką rozrywkową, 171 albumów zagranicznych wykonawców oraz 143 single i 120 wideoklipów. 63 artystów rywalizuje o nominację dla najlepszego debiutu w muzyce rozrywkowej, poważnej i jazzie.