Sukces jej nie zepsuł. Na swoich dwóch płytach "Call of the search" i "Piece by piece" Katie Melua zarobiła miliony dolarów, które... przekazała mamie. Piosenkarka wciąż mieszka z rodzicami i deklaruje, że nie będzie rozbierać się na scenie tylko po to, żeby przyciągnąć fanów. Jak na świeżą, 21-letnią dziewczynę w świecie śpiewających lolitek, to bardzo oryginalne poglądy, które zjednały jej wielu fanów.

Z list przebojów nie schodzi jej kawałek "Nine milion bicycles" z płyty "Piece by piece". Wszystkim fanom, dla których ten hit i dwie płyty artystki to za mało, Katie Melua przygotowała małą niespodziankę. Do sklepów właśnie trafiło wydanie "On the road again". Na dwóch płytach DVD znalazł się m.in. koncert nagrany rok temu w Fairfield Halls w Croydon z piosenkami z pierwszego krążka artystki oraz fragmenty koncertu dla Nelsona Mandeli.

A w planach jest już kolejny krążek DVD z koncertem "Piece by piece" i zupełnie nowa płyta wiosną przyszłego roku. Katie Melua jest skromna, ale wie jak korzystać z własnej sławy!Reklama