Jutro Festiwal ruszy już pełną parą. Na scenie pojawią się laureaci "Superjedynek". Od godziny 20.00 publika zgromadzona w amfiteatrze i widzowie przed telewizorami zobaczą i usłyszą nawiększe gwiazdy polskiej muzyki.

Zagrają: Blog 27, Beata Kozidrak, Virgin, Bracia, Hey, Szymon Wydra & Carpe Diem, Anna Maria Jopek, Maria Peszek, Jeden Osiem L, Sistars, Verba, Mosqitoo, Negatyw, Pati Yang, Kasia Cerekwicka
Goya, Urszula, Maryla Rodowicz, oraz Piotr Rubik z zespołem.

Główną atrakcją tegorocznej edycji Opola ma być koncert "Premiery Gwiazd". W sobotę na deskach amifiteatru pojawi się dziesięciu wykonawców, m.in.: Blue Cafe, Ryszard Rynkowski, Budka Suflera, Maanam, Virgin, Zakopower i Marcin Rozynek.

Po nim rozpoczną się "Kabaretowe Rewelacje". Wystąpi czołówka polskich kabareciarzy, a jury i publiczność zdecydują, którzy z nich zasługują na wyróżnienie "Kataryniarza" i "Kataryniarza publiczności".

Niedziela to w Opolu koncert specjalny. "Świat w obłokach", bo tak jest zatytułowany, poświęcony będzie twórczości Marka Grechuty. Jego utwory wykona czołówka polskiej sceny muzycznej m.in.: Krzysztof Kiljański, Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau i Maryla Rodowicz. Wieczorem rozpocznie się gala "101 lat Kabaretu". Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to "wybiórcza i niekoniecznie chronologiczna podróż po polskich kabaretach literackich, od Zielonego Balonika do dziś".
Reklama