1 LIPCA. GDAŃSK XI Festiwal Gwiazd (1-5)
[http://www.festiwalgwiazd.pl]

Kiedyś w Międzyzdrojach, teraz w Gdańsku. Będzie to, co kochamy i czego jesteśmy ciekawi, ale do czego dostępu na co dzień nie mamy, czyli gwiazdy... Odciski dłoni, autografy, koncerty, a wszystko na wyciągnięcie ręki.

2 LIPCA. WARSZAWA XII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal "Jazz na Starówce" (1.07-26.08)
[http://www.jazznastarowce.pl]

Festiwal znany w całej Europie. Darmowy! Nie trzeba być wielbicielem jazzu, żeby odwiedzić warszawską Starówkę i posłuchać najlepszej takiej muzyki, w tej części Polski.

6 LIPCA. GDYNIA Heineken Open’er Festival (6-8)
[http://www.opener.pl/index2.html]

W tej chwili w Polsce to chyba największa impreza plenerowa, na którą przyjeżdżają bardzo znani i uznani na świecie muzycy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: rock, elektro, hip-hop... Z niezapomnianym klimatem festiwalowym, nad naszym pięknym morzem. W ubiegłym roku było ponad 40 tysięcy ludzi, co najlepiej mówi, jak bardzo lubimy świetną światową muzykę.

7 LIPCA. GOLUB-DOBRZYŃ Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski im. Zygmunta Kwiatkowskiego (7-9)
[http://golub-dobrzyn.pttk.pl]

Księżniczki, rycerze, pojedynki... też byśmy tak chcieli. A te trzy dni na zamku w Golubiu-Dobrzyniu zaczarują rzeczywistość i staniemy się choć na chwilkę królowymi i królami.

8 LIPCA. WARSZAWA The Fire Of Anatolia
[http://www.warszawaonline.pl/index.php?seltyp=natopie&id=11302&db=newsy&wart4108=B360&PHPSESSID=a09a9be9af6ec4fa6171036f5a8aa2d0]

To będzie show! Balet, taniec ludowy i nowoczesny. A wszystko na jednej scenie zrobione przez 65 tancerzy z Turcji. Show jest zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa jako najszybszy show taneczny na świecie. To chyba mówi samo za siebie, dlaczego warto tam być. W Warszawie ponownie 15 lipca.

9 LIPCA. KRAKÓW Summer Jazz Festiwal (9.07-6.08)
[http://www.cracjazz.com]

Wszystko dzieje się w legendarnej Piwnicy pod Baranami. Zaczynali od kilku lokalnych jazz-grajków, by teraz już po raz 11. móc pochwalić się największymi współczesnymi gwiazdami jazzowymi. Mają nawet swoją nagrodę: "Jazzowy Baranek", a dają ją tym, którzy najwięcej zdziałali dla samej Piwnicy i jazzu w Krakowie.

11 LIPCA. WARSZAWA Erykah Badu [http://www.warszawaonline.pl/index.php?id=10942&seltyp=natopie&db=newsy&wart5233=N242&PHPSESSID=1bbe86461b39abb07c60eace47d50f4e]

Piękna, utalentowana i cokolwiek by robiła, już jest to legendarne. Śpiewa łagodnie w rytmach R&B, ale ma tak niepowtarzalny głos, że każdy, kto raz ją usłyszał, już nigdy jej nie zapomni.

12 LIPCA. GDAŃSK Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „Feta” (12-16)
[http://www.plama.art.pl]

Jeden z tych niezwykłych klimatów, gdzie sztuka spotyka się z szarym człowiekiem i świetnie się dogadują. Życie ulicy staje się teatrem, a teatr życiem. A dzieje się to na chodnikach i placach, aby wszyscy mogli choć przez chwilę pobyć w sztuce.

13 LIPCA. ZIELONA GÓRA Ogólnopolski Letni Festiwal Kina Autorskiego Filmowa Goraeuropa (13.07-27.08)
[http://www.akademia.zgora.pl/festiwainformacjel.html]

Nie tylko filmy, ale i warsztaty, jak je robić. Nie tylko konkurs, ale i pokazy tego, czego w kinie nie zobaczymy. Warto, bo nie wiadomo czy dzisiaj nieznany X jutro nie napisze scenariusza do filmu wszech czasów.

14 LIPCA.WROCŁAW The Fire Of Anatolia

15 LIPCA. MRĄGOWO Mazurska Noc Kabaretowa
[http://www.paka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=174&Itemid=153]

Najlepsze polskie kabarety w jednym miejscu. Impreza już kultowa. Dla wielbicieli kabaretu przystanek obowiązkowy na wakacyjnej mapie imprezowej Polski.

19 LIPCA. LUBIĄŻ koło Wrocławia Slot Art Festiwal (19-23)
[http://slot.art.pl/index.php]

Jak sami organizatorzy mówią o sobie: są ruchem, łączy ich kultura, twórczość i chrześcijaństwo. Tworzą coś pozytywnego, co ma pokazać, że można również dobrze, a nie tylko źle. SLOT to warsztaty, wykłady, koncerty na dwóch scenach, a wszystko to przygotowane przez ludzi, którym się chce robić coś dla innych.

20 LIPCA. WROCŁAW Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty (20-30)
[http://www.eranowehoryzonty.pl]

Uczta kinomana. Ni mniej, ni więcej. Tylko tu można zobaczyć te filmy z innych festiwali, które najdłużej pozostają w pamięci, wzbudzają najwięcej emocji i są kręcone, mimo że ci, którzy mogliby dać na nie kasę, tego nie robią. Lub dają niewiele. Obowiązkowy festiwal dla kinomaniaków i tych dużych, i małych

21 LIPCA. ZDYNIA Łemkowska Watra (21-23)
[http://www.lemkounion.republika.pl/index.html]

Przede wszystkim piękna łemkowska muzyka. Poza tym kultura, która o mało nie zniknęła. No i ludzie. Bardziej gościnnych niż Łemkowie trudno spotkać. A wszystko w otoczeniu magicznych gór Beskidu Niskiego.

22 LIPCA. KRAKÓW Celtyckie Lato (22.07-05.08)
[http://www.krakow.pl/kalendarium/?MODE=kalim&TYPE=show&IM_ID=3044]

Kultura celtycka zawsze się w Polsce dobrze miała i zawsze niezwykle ciekawiła tego, kto na nią trafił. A w Krakowie masz okazję poznać (a nawet posmakować) czym jest kultura celtycka i z czym się ją je.

28 LIPCA. KOSTRZYN NAD ODRĄ XII Przystanek Woodstock (28-29)
[http://wosp.org.pl/przystanek/2006]

Owsiaka można nie lubić, ale człowiek robi kawał dobrej roboty dla naszej służby zdrowia. A ten festiwal to podziękowanie dla tych wszystkich, którzy mu pomagają w pomocy, czyli dla nas wszystkich. Na jednej scenie przez dwa dni można słuchać tego, co najlepsze w muzyce rockowej. I w tej polskiej, i w tej zagranicznej.

29 LIPCA. WISŁA, SZCZYRK, ŻYWIEC, MAKÓW PODHALAŃSKI, OŚWIĘCIM XLII Tydzień Kultury Beskidzkiej (29.07-06.08)
[http://www.tkb.art.pl]

Absolutnie największa i najbardziej góralska impreza. Superokazja, żeby zobaczyć, co się dzieje na południu naszego kraju, posłuchać lokalnej muzyki i pozachwycać się najpiękniejszymi górami na świecie: Beskidami.


Reklama